| MicutttaDeTot a întrebat:

Heii, am revenit cu o noua intrebare...
Cum pot sa redevin populara in scoala? Am fost foarte populara dar lumea a inceput sa ma considere proasta pentru ca aveam note mici si ~ curva ` pentru ca am avut doar 2 iubiti... Si as vrea sa imi repar imaginea...Iar la inceputul anului scolar am fost cu cel mai popular baiat din scoala, iar fetele au prins invidie pe mine si au incercat sa faca tot posibilul ca sa ma distraga de la scoala, si multe alte chestii. Nu stiu ce sa fac, sunt disperata... Incepeam sa primesc amenintari ca o sa ma prinda si ma sechestreaza si pun niste baieti pe mine...

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Atunci daca nu ti-ai inceput viata sexuala, mergi cu capul sus si demonstreaza-le ca nu ai de ce sa te temi.
Asa cum ti-am zis, invata/fii activa la cursuri si incet incet o sa iti repari imaginea.
Nu mai cauta sa ai iubiti momentan..toate vor veni la randul lor, bucura-te de frumoasa varsta/de copilarie si peste 2-3 ani poti sa iti faci un iubit.
O zi bunahappy

16 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Draga mea...la 13 anisori ai avut "doar 2 iubiti"? wow..este mult/putin din punctul tau de vedere?
Ca din punctul meu de vedere ca mama, nu este normal.
In fine.
Ce inseamna ca ai fost cu cel mai popular baiat din scoala? ai fost iubita lui? ai facut sex? de asta au prins "invidie" fetele?
Tu cum crezi c a poate fi catalogata o fata de 13 ani cu 2 fosti iubiti?
Mami tau are ceva de spus? cum ar comenta mama ta daca ar citi asa ceva?
Vrei sa iti repari imaginea? hmm cam greu draguta...
Axeaza-te pe carte, pentru ca doar cartea va fi de viitor.
Pitiponceala o sa dispara si se va pune accent pe ceea ce ai invatat.
O zi bunahappy

| MicutttaDeTot explică (pentru caramela):

Nici vorba. Doar am avut o relatie, gen iesit in oras, saruturi, imbratisari, tinut de mana, flori si etc. Chiar daca e mai mare decat mine, a inteles chestia asta.

| caramela a răspuns (pentru MicutttaDeTot):

Atunci daca nu ti-ai inceput viata sexuala, mergi cu capul sus si demonstreaza-le ca nu ai de ce sa te temi.
Asa cum ti-am zis, invata/fii activa la cursuri si incet incet o sa iti repari imaginea.
Nu mai cauta sa ai iubiti momentan..toate vor veni la randul lor, bucura-te de frumoasa varsta/de copilarie si peste 2-3 ani poti sa iti faci un iubit.
O zi bunahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vai fata nu mai esti populara? poate acum ai si tu timp sa te apuci de invatat

| Fatamuntilor a răspuns:

Incep cu sfarsitul.Cum adica,,o sa ma prinda si ma sechestreaza si pun niste baieti pe mine'''Parintii tai stiu de asta?

Cum poti sa-ti repari imaginea?
Invatand bine la scoala,reparandu-ti notele, ajutandu-ti colegii la nevoie.
Dupa cum vezi,, iuibitii ' te-au tras in jos!
Popularitatea nu ti-o castigi prin numarul de iubiti din timpul scolii.
Poplaritatea o castigi prin inteligenta, prin impilcarea in activitatile, clasei
Incearca sa fii un model pentru colegii tai, cu siguranta iti vor cauta tovarasia.
Nu ii trata cu superiotate pe cei mai putin norocosi ca tine, ci cauta sa rezolvati impreuna probleme lor.

| MicutttaDeTot explică (pentru Fatamuntilor):

Mersi mult :* Iar parintii nu stiu

| minrest a răspuns:

Tu ai devenit populara pentru ca esti foarte ambitioasa si probabil ai si calitati. Dar este o ambitie orientata un pic gresit. In viata nu e ca la scoala, o viata buna iti faci daca inveti, nu daca ai fost popular in scoala. Colegii tai fac aceeasi greseala, de aceea te-au invidiat atat de mult. Acum ca nu mai esti in centrul atentiei, o sa se ocupe si ei cu altceva. Mai bine renunta sa tintesti popularitatea, ai vazut ca o poti obtine, gata, incearca sa obtii avantaje reale, nu imaginare. Dumnezeu sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa comentariul tau la gabriel am de zis doar urmatoarele ( esti un copil fara viitor si foarte probabil tarfa in devenire, deoarece esti moarta dupa atentie ). sper sa te mai maturizezi ca na, cica, fete sunt mai mature.

| gabriel87000 a răspuns:

Sc e pentru invatat nu pentru a alceva.la sc mergi sa inveti iar in viata reala e altceva. este un proverb Doamne fereste-ma de prieteni ca de dusmani ma feresc si singur.1 prieten 2 si atat.nui nevoie sa stie o populatie intreaga

| MicutttaDeTot explică (pentru gabriel87000):

Auoleu, epoca lui Ceausescu sa ghicesc...

| gabriel87000 a răspuns (pentru MicutttaDeTot):

Inseamna ca esti rebela cartea nu-ti place ai avut 2 iubiti.din ce ai scris in intrebare cam dai cu sutul in pers.cred ca ai tinut mia mult la iubiti decat la amici din jurul tau.cam asta fac fetele in ziua de azi cand se vad cu saci in caruta

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabriel87000):

Nu iti bate capul ca nu ai cu cine.asa e mare parte din generatia ei, scoala e pentru "prosti". dar uiti ca cineva trebuie sa mature si strazile

| gabriel87000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te doare capul scoala e ca discoteca pentru uni

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabriel87000):

laughing. ce ma mai mira cand vad ca 90% din cei care dau bacul il pica. cu mentalitatea ta.

| gabriel87000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am terminat scoala de mult timp am un viitor cat despre ceilalti ma doare undeva faca ceo vrea.fie ca au sc sau nu important e sa se faca ceva in viata

| jewnina a răspuns:

Nici nu stiu cum poti pune intrebarea asta

| Me4ever1 a răspuns:

A fi popular nu inseamna a merge in haine transparente si sa te dai la primul "bou" pe care il vezi (scuzati exprimarea, nu m-am putut abtine). Nu inteleg unii adolescenti de ce vor sa fie asa de populari cand habar nu au cat e 1+1. Nu inteleg de ce iti pasa ce cred altii despre tine. Ei iti dau de mancare? Ei iti dau haine? Nu. Atunci mai bine apuca-te de invatat si lasa "popularitatea".