| anonim_4396 a întrebat:

Heii! Imi place de un baiat de ceva timp si deja nu mai suport ...As vrea sa ii zic dar nu stiu cum... Odata m-a intrebat daca ies afara si m-a intrebat unde stau cand ies si i-am zis si dupa antrenamente a venit cu prietenul lui in parc, cand m-am simtit rau mereu ma intreba cum ma simt, mereu imi zice ca sunt desteapta. si a fost o chestie pe Ask.Fm si trebuia sa vorbeasca cu mine sau cu o colega. si a ales sa vorbeasca cu mine dar asta a fost acum 1 an cand nu simteam nimic pentru el. Cand ne-am intalnit in parc m-a salutat si prietena mea a zis ca era cam la fel de rosu ca mine cand m-a salutat laughing. Dar acum nu stiu ce sa cred atunci as fi crezut putin. Acum doar intra, raspunde la mesaje si gata si cateodata intra si nu zice nimic. Nu stiu ce sa cred si ce sa fac. !

3 răspunsuri:
| Watermelon99 a răspuns:

Buna. Din cate ai spus, el te simpatizeaza. Vorbeste cu el, daca nu poti face to face scrie-i un mesaj, intreaba-l simplu ce parere are despre tine si daca simte ceva pentru tine. Succes!

| gramaandreea a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, dar nu prea direct..adica incearca sa fi subtila, sa vezi ce parere are despre tine, si daca e pana acolo, spune-i si tu parerea ta despre el. Eu nu cred in lucrurile gen" el e baiatu, el trebuie sa faca primul pas" a cam trecut perioada aia si am prietene care acum au o relatie fericita pentru ca au facut ele primul pas, si mai ales daca el ti-a dat cateva semne, merita sa incercihappy vorbeste cu el si vezi ce parere are despre tine, poti sa ii spui si ca il simpatizezi si apoi iesiti si vedeti unde se poate ajunge ^_^

| AndreeaMeh a răspuns:

Te inteleg, pai nu stiu ce sa zic dar din punctu meu de vedere ar fi bine sa il lasi pe el sa faca toti pasii si in caz ca afli ca e prea timid atunci poti face si tu ceva sa ii dai un impuls dar pana atunci nu pentru ca dupa isi va pierde interesu pentru tine stiind ca il placi! Fi tu insuti asta conteaza :*