| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte confuza straight face Plac un băiat și el mereu mi-a dat semne Cum ca mă place adică cel puțin așa cred eu
Odată m-a întrebat dacă ies afară și m-a întrebat unde o sa stau când ies și i-am zis dar eu am crezut ca glumește și după antrenamente a venit în parc cu prietenul lui și când m-a salutat era roșu la fata, când mă simțeam rău mereu mă întreba Cum mă simt, îmi spune ca știu totul, ca sunt deșteaptă adică nu a existat o conversație în care sa nu îmi facă complimente. Dar am mers la ștrand cu niște fete și am aflat ca 3 dintre ele sunt fostele lui. Și una din ele a aflat ca îl plac și zice ca a vorbit cu el și ca nu mă place. A mai zis și ca au vorbit fata-n fata săptămâna trecută dar el era la meci. Dar e vorba de o conversație pe Facebook care i-a trimis-o unei prietene eu nu am vazut-o. Dar a zis ca nu mă place sad. Ce as putea sa fac, ce ar trebui sa cred?

2 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna.Din experienta mea, mereu se gasesc anumite,, prietene" sa spuna ca un baiat nu te place, ca sa fie in favoarea lor, dar acesta placandu-te.Eu cred ca sigur te place, iar fetele alea mint, doar sunt fostele lui..Pana nu vezi conversatia sau ceva concret nu poti sa fii sigura.Da-i mai multe semne ca il placi si sa fii foarte apropiata de el.succes:*

| JomelaMaya a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa vorbesti cu el, sa-l intrebi direct, poate el a zis ca nu te place deoarece se teme ca tu nu-l placi si nu vrea sa cada de prost sau poate sunt doar minciuni, eu zic ca cel mai bine e sa vorbesti cu el, stiu ca e greu, dar merita, sa stii ca chiar merita.