| cristina45crisss a întrebat:

Heii salut, anul acesta implinesc 15 ani si am 1, 60 inaltime si 60 de kg, deoarece am o problema cu glanda tiroida si am luat in greutate. vreau sa va intreb, pentru varsta mea este normala intaltimea?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Pai, eu am 1, 55 si 23 de ani.
E normala inaltimea daca parintii tai sunt mici de statura, mama de exemplu are 1, 50 si tata 1, 80 ( eu am mostenit-o pe mama).
Adn-ul tau e baza, poti daca doresti sa stimulezi cresterea cu sport ca inotul sau baschet ( dar sa il practici cel putin de 2-3 ori pe saptamana), doar ca sa cresti pana unde iti permite adn-ul, in general copii nu ii depasesc pe parinti la inaltime.

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu exista o inaltime ''normala'' Fiecare este asa cum e menit sa fie. Daca tatal tau are 1, 70 si mama ta 1, 60 tu nu poti avea 1, 90

| XxTerrorxX1 a răspuns:

Conteaza pe cine mostenesti, da oricum, 60 de kg si 1, 60 ar fi destul de normal

| keyheyleybey a răspuns:

E destul de normal... eu am 1, 58 si sunt in clasa a 6 a...