| iza4ever a întrebat:

Heii TPU! Ce pare aveti despre acele mirifice afirmatii:

"Sa faci yoga e un pacat pentru ca yoga e practicata de budisti, deci oameni care se roaga la Buddha" sau
"Daca asculti rock esti satanist deci pacatuiesti si pentru ca asculti rock o sa ajungi in iad"?

Iar pentru cei care sunt de acord cu aceste afirmatii: De ce credeti asa ceva? Ce va face sa fiti atat de siguri ca pacatuim daca practicam yoga sau ascultam rock?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stereotipe inventate de prosti.
Mi-ar placea foarte mult care religia sa nu se mai amestece in toate. In curand o sa ajungem sa nu ne mai putem spala, ca oh vai, asa esti dat de Dumnezeu si asa trebuie sa te pastrezi, doar nu vrei sa ajungi in iad?!

Tampenii.

| iza4ever explică (pentru anonim_4396):

Okay, foarte tare faza cu spalatu' laughing Si da si mie mi-ar placea sa nu se mai amestece religia in toate. big grin Momentan inca astept sa apara pe aici cineva cu un raspuns de ala: "Normal ca e pacat" si sa imi si explice el mie de ce asa mare pacat.

Răspuns utilizator avertizat