| Annie2498 a întrebat:

Heii TPU! De un an si ceva m-am apucat de fumat. Mami m-a prins de mai multe ori, si m-a certat. Cum as putea sa fumez dar fara sa ma prinde. Tin sa mentionez ca ea ma pune sa suflu pe nas.laughing. FUnda.

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna!
sfatul meu este sa te lasi de fumat!
si eu fumez de ceva timp si incerc sa ma las dar nu reusesc,sunt hroaznice tigarile si fac numai rau!
daca mama ta nu fumeaza,oricat ai incerca sa te ascunnzi tot o sa isi dea seama pentru ca mirosul de la tigari intra si in haine si in par si peste tot!
incearca sa fumezi tigari menntolate,alea nu miros chiar asa,si sa fi tot cu guma dupa tine! sau mananca ceva care miroase foarte tare inainte sa ajungi la mama ta!
am avut si eu probleme de genu, dar inainte sa intru in casa intotdeauna manacam ceva, in afara de guma!

| Annie2498 explică (pentru AlinaaAli):

Am incercat sa ma las si am reusit, dar pentru 1 luna doar, pentru ca foarte multi dintre prietenii mei cu care umblu pe afara fumeaza, si atunci apar acele ispite.

| AlinaaAli a răspuns (pentru Annie2498):

1 an nu e asa de mult! tatal meu s-a lasat dupa 15 ani si nu i-a fost asa greu!
totul tine de vointatongue
nici eu nu ma pot lasa, dar stiu ca daca as avea ambitie le-as lasa chiar maine!
o sa le lasam numai cand o sa ne dam seama cat rau ne fac si cand o sa inceapa problemele de sanatate![entru c asta o sa se intample din pacate!

3 răspunsuri:
| giulia890 a răspuns:

Lasa-te,nu-ti ofera nimic bun