| Biia_4696 a întrebat:

Heii TPU. mi-am cumparat de curand ulei de ricin si as vrea sa stiu cum se foloseste, va rog dulce ca o savarina.Cat timp il tin pe par si cum sa fac sa`mi creasca cat mai repede parul cu el. Daca l`ati mai folosit in cat timp va crescut parul si cam cati cm? Mersii:*.

1 răspuns:
| LadyInRed_2819 a răspuns:

Uleiul de ricin se poate aplica pe par fara a mai fi combinat cu alceva(dar e f greu de aplicat si indepartat.)
Masca pe care eu o folosesc este compusa din: ulei de ricin,un galbenus de ou, zeama de la o lamaie, petrol sau daca nu se gaseste petrol atunci lotiune de la gerovital plant care contine si petrol.Se aplica de la radacina spre varfuri se poate tine de seara pana dimineata sau se poate spala parul dupa 2-3 ore.Atentie uleiul de ricin se indeparteaza f greu, necesita cam 2-3 spalari pentru a ramane parul f curat.aceasta masca se foloseste de 2 ori pe saptamana! daca te tii de ea chiar da rezultate.