| Anna57 a întrebat:

Heii TPU urgent dau funda eu si prietena mea suntem in cls a9a iar fratele ei a6a si lui i.a venit ideea cum ca mie mi-ar place de un baiat de la a8a dar eu pe acel baiat nici macar nu il cunosc adica il cunosc asa din vedere dar nu am vb niciodata cu el...iar mie nu imi place de el iar maine la scl o sa ii spuna ca mie imi place de el iar eu nu stiu ce sa fac...pt ca a avut acum vreo 3 luni pe ask niste chestii cum ca,,te plac,, sau,,tbx,, sau,, te plac atat de mult si nu stiu cum sa iti spun,, iaaaar el o sa creada ca eu sunt acea disperata de el nu stiu ce sa fac AJUTATI-MA fundita

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Calmeaza-te, oricat de buni prieteni ar fi aia doi, spune-le sa nu se bage in viata ta si sa nu iti aranjeze relatii si intalniri. Nu conteaza daca o sa se supere, mai bine se supara ei si pe urma o sa le treaca decat sa iti strici tu reputatia, si nu e vorba numai de asta.
Daca ai sa ajungi fata in fata cu acel baiat sa discutati despre tema asta zii si tu ceva de genu "Ce-ai ma, au vorbit aia cu tine dar nu eu. Nu te plac, si in plus esti si mai mic ca mine". Sau nu neaparat asta, gasesti tu altceva sa ii spui.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca nu se intampla nimic, nu faci nimic. Daca se intampla, ii spui adevarul: ca nu il placi si ca a fost ideea baietelului sa spuna.

| Dariusuu a răspuns:

Serios?

Te consumi pentru atâta? N-are rost să îi iei pe toţi în seamă că dacă ne luăm după toate persoanele care ne bârfesc murim de foame.În regulă, faza e că tu trebuie să-ţi intre bine în cap că orice ar crede ei despre tine tu ştii ce-i în sufletul tău.

Sufletul nu minte niciodată.