| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU love struck As vrea si eu sa va cer un sfat.
O sa incep cu inceputul :-s E vorba despre un baiat, adica cam acum doua luni, a inceput sa imi dea like-urii la pozele de pe facebook, si mi s-a parut ok; i-am dat si eu lui puppy dog eyes. Apoi imi lasa comentarii la poze si am vrut sa vad cine este acest baiat asa ca am intrat pe profilul lui la informatii. Am vazut ca este mai mare decat mine cu doi ani, si ca era cu mine in scoala.
Cand l-am vazut la scoala, chiar mii s-a parut dregut, si eu sunt geul de persoana car se indragosteste mai greu, dar de el chiar m-am indragostit usor :-s
Am mai vorbit cu el pe facebook, prima data i'am multumit de like'uri si a zis ca nu am pentru ce ( gestul chiar mii s-a parut dragut ) apoi cred ca am vorbit de 5 orii. si de 4 ori numai el m-a bagat in seama si el este un baiat destul de popular pe facebook si la scoala, sunt si eu... dar nu chiar asa mult ca ell si imi e frica ca poate nu ma place. Ce sa fac?
Eu as vrea ca sa il invit pe afara, credeti ca fac bine? ( si la scoala ma saluta si imi zambeste mereu )
Vreau si eu raspunsurii :-s va rog mult :-s!
Scuze ca am scris atat de mult, dar nu stiu ce sa fac :-s
Multumesc! Cel mai bun raspuns primeste funda :*:*!

Răspuns Câştigător
| yaVanilla a răspuns:

Uite ce cred eu, din cate ai sris mai sus dupa parerea mea resese ca el te place.
Nu cred ca ar fi o idee buna sa il chemi tu pe el afara, pentru ca baiatul trebuie sa faca primul pas.
Incearca sa pari putin mai greu greu de cucerit (baietilor le place ceea ce nu pot obtine din prima).
In rest povestea ta mi se pare draguta.
Sper sa iasa ceva si sa fii fericita.
Mult succes in continuare!

2 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Da, invita-l afara, la un suc ceva. Nu trebuie ca mereu baiatul sa faca primul pas, e o idee preconecputa si demodata. poate ca tipul e mai timid si de asta nu preia el initiativa de a-ti propune sa iesiti. Din cate spui tu, si el te place sua cel putin e interesat de tine macar putin(likeuri la poze pe facebook, initiat conversatii cu tine pe facebook, salutat si zambit in pauze la scoala etc). Bafta, sa fiti impreuna si sa va iubiti mult!

| loveahhhh a răspuns:

Eu nu prea sunt de acord cu raspunsul de mai jos. e o prostie care s-a trasmis din filme si mai stiu eu ce ca fata nu trebuie sa faca primul pas de ex daca acel baiat e mai timd astepti pana ce gaseste alta fata care sa il intrbe daca vrea sa fie prietenul ei sau mai stiu eu ce. uite ce spun eu vorbeste cu el si propune-i sa iesiti la un suc sa va plimbati sa stati de vorba si asa va m-ai cunoasteti mai bine si daca tu crzi ca l-ai cunoscut destul si ai vazut ca nu face el primul pas eu zis sa il intrebi daca simte ceva pentru tine, daca te place si daca spune ca da propune-i tu sa fitiii impreuna nu are nimic, iar daca refuza inseamna ca nu simnte nimic si nu m-ai are rost sa mai insisti. acum depinde de tine daca crezi ca chiar il cunosti ca mai incolo sa nu regreti. Mai bine sa fi mai tupeista mai intepata decat timida. daca esti timda pe viitor o sa te ia toti la misto daca esti mai intepata nu ai nimic de pierdut doar sa nu confunziiiii a fii intepat cu a fii nesimtita. scuze pentru greselile de ortografie, dar m-am grabit