| Stratulat_Alina_1995 a întrebat:

sunt o fata de 13 ani si imi place de un baiat de 13 ani >:" s-au intamplat multe intamplarii impreuna straight face big grin... am stat imbratisati, mi-a dat flori la scoala :o, ma saluta mereu >:, tot vrea sa se bage in seama cand e langa mine, mereu imi zambeste, chiar a venit la scoala doar ca sa ma vada :-s, am vorbit prin sms-urii, el mereu vrea sa stea langa mine, tot se uita la mine happy si eu la el, nustiu ce sa fac :-s. am incercat sa-l ignor, dar prietenele mele imi tot spun ca se uita la mine cand eu ma uit in alta parte, tot cauta un subiect sa intre in discutie cu mine, vrea sa ne intalnim (cand dormeam la o versoara) va rog, nustiu ce sa fac raspuns:-x aru:-s

10 răspunsuri:
| xpbauuxx a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te incurci cu el. are 18 ani tu 13 cine stie la ce se gandeste el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei spun ca varsta nu conteaza, insa in acest caz conteaza, pentru ca tu ai doar 13 ani si esti oarecum micuta.
Daca il placi, te poti apropia de el, insa ai mare grija. Poti merge la intalnire cu el insotita de o prietena si ar fi bine daca ai povesti cu parintii tai, in special cu mama ta.
De ce spun sa mergi la o eventuala intalnire insotita de o prietena? Pentru ca nu il cunosti.Nu stii ce gandeste si ce intentii are.E bine sa fii precauta pana ce afli mai multe despre el.
Ai grija ce faci.
O duminica placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahaha, pedofilul lui pește. Când am citit comentariul tău... pff, și eu eram gata să îți răspund normal!
Sunt mai multe variante ce îmi trec prin minte, și cred că ți-au trecut și ție. Ordine aleatorie:
1. Ori băiatul e prea distrus, știe că nicio fată de vârsta lui nu ar fi atras de el și își încearcă norocul cu cele mici. Se bagă discret în seamă să îți dea de înțeles că îl placi.
2. Ori e la fel de distrus și s-a îndrăgostit, deși la vârsta lui altfel gândește o fată față de el și alte priorități/pasiuni/obiceiuri etc. are. Așa că mă întreb, ce l-ar atrage?
3. E el foarte drăguț cu fetele în general, te consideră o bună prietenă? Am întâlnit și eu un specimen din ăsta care tot asta voia de la mine. Și cam la fel se purta.
Tu ești liberă să judeci. Nimeni nu îl cunoaște să îți spună ce e în mintea lui, nici tu nu ne-ai dat așa multe detalii despre el ca om că altfel răspundeam.

Tu ce să faci? Eu zic să te porți în continuare frumos cu el, prietenește, normal, dar nici să nu îi dai de înțeles că l-ai place. Distant și politicos.

| Stratulat_Alina_1995 explică (pentru anonim_4396):

Mda... dar nu stiu. el se comporta mereu super ok cu toti, nu vorbeste urat, mereu ii place sa se bage in seama cu mine, duminica trecuta a incercat sa ma sarute blushing iar eu nu mi-am dat seama :-)))) dar el i-a spus prietenei mele ca ii place de minehee hee si o sa-mi creara,, prietenia" dar el se teme ca o sa-l refuz sau ceva d genul :-D

| vivigreen a răspuns:

Pai totusi e o diferenta de varsta intre voi.Eu nu o iau ca si pe ceva rau, dar depinde de caracterul baiatului. Daca e genul mai smecher atunci de acum iti zic ca nu merita (probabil joaca la mai multe maini) dar daca e un baiat bun, si observi ca nu ar vrea nici odata sa te amageasca inseamna ca exista sansee, si multe.Trebuie sa discuti cu el, daca nu poti, atunci incearca sa ii dai si tu mai multe ''indicii''. Stai mult langa el. Vorbeste mult cu ell. Ajuta-l, alinta-l, orice poti sa faci ca sa ii atragi atentia:*Succes!

| Skumpic_Bobokel_1998 a răspuns:

Corect sunt de acord cu xpbauuxx
In preajma ta este un mielusel dar daca devine lup flamand cand sunteti singuri intr-un loc unde nimeni nu v-ar putea gasi?
Devii fata mica laughing))))))))

| ralucaiuliana3 a răspuns:

Sa vb cu el

| Stratulat_Alina_1995 explică:

Scuzati-ma... baiatul are 18 ani blushing

| Stratulat_Alina_1995 explică:

Baiatul are 18 ani...happy