| Pisiiiiic123 a întrebat:

Heii vreau si eu niste statusuri pentru fete fitoase dar nu din astea copilaresti, din astea calume happy Cel mai bun primeste funda

Răspuns Câştigător
| LikeGreen a răspuns:

Stiu ca sunt multe, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate! Sunt de la prietena mea care e obsedata de statusuri de genu asta laughing

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

9. Vrei atentie? Fa-te semn de circulatie.

10.O data cu magia. dispare si misterul!

11.Traiesc o poveste si visul e culoare!

12.Educata de destin, simt multe si arat putin!

13.Relax domnisoara, nu esti decat o tarf* ordinara!

14.Degeaba ma privesti confuz acum! Oricum raul e deja facut!

15.Am o vorba de la tata:''Intro zi se-nvarte roata''!

16.Pentru mine sunt niste amintiri care vesnic o sa doara! Pentru tine e doar o poveste de seara.

17.Am intrebat multe.Insa raspunsul tau va fi cu puncte puncte!

18.Cand am avut toate raspunsurile, intrebarile s-au schimbat!

19.Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, primiv inainte si ironic le zambim!

20.Sa-ncepem cu inceputul:'De azi promit sa uit trecutul!

21.Hai Bye`Bye! Ramai cu bine.Vezi ca-ntreaba c*rvele de tine!

22.Profita de fiecare clipa.Ca in fiecare paradis exista cate o ispita.

23.Beau bere..Sa-l fac sprits pe Jack Daniel's.

24.Sentimentele sunt cea mai dura arma!

25.Pastreaza copia, dar nu uita originalul!

26.Ai curaj sau doar tupeu ca sa intrii in jocul meu!

27.Acum zi, ce faci? Vii mai aproape sau te retragi?

28. Facem tot ce simtim si nu ne oprim. Tarim viata din plin!

29.Inainte iubeam sa te ador.Acum iubesc sa te omor!

30.Il iubesc.dar prostul nu-si da` seama!

31.Te gandesti, aberezi, trezeste-te..Prea frumos visezi!

32.Nu-mi place sa-mi spui [PA]! Nu uita..asta e replica mea!

33.Inselatul nu e o greseala, ci o alegere!

34. Vrei lectii de viata? Astea nu se gasesc la piata!

35.Neaga tot, nu vrea sa recunoasca.Ca m-a inselat cu prima curva proasta!

36.Imi place sa trag marijuana pana ma cred zeu!

37.Stapaneste-ti ura si foloseste-ti gura doar atunci cand sugi ****!

38. Daca le dai prea multa atentie esti o zdreanta!

39.Ia atitudine fetito si scuipa-i in fata!

40.Nu vorbesc frumos cand imi vine sa-mi bag ****!

41. Poti sa ma urasti, nu te condamn! Dar cand suntem fata-n fata tot tu-mi esti fan!

42. Daca tu esti ingerul, atunci port eu coarnele.Ma-ntorc unde demonii m-asteapta cu goarnele!

43.Ba! Ti-am mai zis ''Du-te dracu''Daca imi rupi inima iti rup capul!

44.Te mai bag o data-n mama ta.Te pup.Si am plecat!

45.Don't cry! Say ''*** you!'' and smile.kiss

46.Cand am spus STOP, stop sa fie!

47.Omul intelept nu spune ce gandeste!

48.Baietii mari nu plang, ei doar mimeaza totul! oh go on

49.Pentru ca eleganta impune respect!

50.Crezi ca ma impresionezi atunci cand aberezi?

51.Inca o lovitura.Dar e una sub centura!

52.Pana si regina ghetii te trateaza ca pe o c*rva!

53.Roz cu picatele verzi vrei za vezi de te i-ei in gura cu mine!

54.Cu aripi frante poti doar sa-nveti cum sa cobori!

55.Auzi Miss? Cate nopti ai prestat ca sa ajungi ce esti azi?

56.Nu toate blondele sunt proaste.Dar tu intreci orice masura!

57.Nu gasesc un sinonim sa te reprezinte!

58.Mi-am irosit 2 minute din viata sa te aud cum te lauzi.Narcisisto!

59.Imi spui ca sunt un inger si ca ingerii nu plang!

60.Arati ca un pom de Craciun! Paiete, bijuterii si tone de machiaj!

61. Vocea ta gingasa nu ma sperie!

62.Nu-ncerca sa respiri aerul cuvenit mie!

63.La vrajeala ta nici gradinita nu o combini.

64.Mai sunt si golani care se indragostesc!

65.Degeama ai capul mare dar creierul gol!

66.Esti frumos sa moara mama ta! Zici ca esti desenat cu stanga!

67. Poti sa ma consideri sters, guma peste creion!

68.Ce nu ma intereseaza nu ma raneste!

69. Poti sa te duci! Din partea mea, frate, fa-te muci!

70.P*la mea.Usor usor devin dependenta de tine!

71.Visele mele se spala, atunci cand ploua iar afara!

72.Esti mai zdreanta decat presu ma-tii de la intrare!

73.Intro zi am sa ma marit! Dar nu cu tine.

74.Inteleg ce vrei sa zici, desi e evident ca tu nu intelegi!

75.Nu spune prostii mereu, ci doar cand deschide gura!

76.Ai terminat de vorbitt sau mai trebuie sa dorm?

77.Fa Du-te! Eu nu pun botu! Sunteti prea multe

78.Ai o voce frumoasa.De ce o irosesti vorbind?

79.Ai fata de radio!

80.Te batai pe house nasol.Te prefaci ca bei si porti gentuta.Ba puta..Esti gay?

81.Sa pice Raiul pe Pamant' stig pana-mi crapa capul.Nu ma faceti sa urc eu la voi ba, ca va ia dracu!

82.Paranormal,apar cand par sa dispar!

83.Stai putin..Ma-ta e t*rfa' e pleonasm!

84.Am o boala pe tine, Da-ti-as m*ie fata!

85.Cand viata iti intoarce spatele-F*te.o

86.Esti mai prost ca un ciob de hartie!

87.Tu esti prima...T*rfa infecta!
88.Te oftici si-mi strigi ''m*ie''! Dar stai asa, nu te-am intrebat ce face maica-ta!

89. Vreau sa afle toti, nu sa citeasca in stele! Ma comport exemplar, dupa standardele mele!

90.Ti-o dau la m*ie pentru tot ce spui, pentru tot ce faci, pentru ca ma ataci!
91.Deschide ochii''iti soptesc la ureche! Viata-i t*rfa si tu esti sufletul ei pereche!

92.Caracterul omenesc te lasa des fara cuvinte!
93. Poate chiar stii ce zic, sau poate o iei in gluma!

94.Prieteni falsi ce m-au ajutat ce sunt să fiu, i-am numărat pe un singur deget, pe cel mijlociu.
95.Si noi, astia frumosii, mai avem momente cand suntem deprimati, dar ne uitam in oglinda si ne trece! laughing
96. Tu ca mine numai găsești.
- Eu ca tine nu mai caut!
97.E ziua în care soarele a zâmbit la toţi...de data asta nu s-a mai oprit la colţ!
98.Imaginează-ţi că o dau lipsit de graţie.Na`**** că nu ai atâta imaginaţie
99. Zâmbet stingher, eşti între demon şi înger, între cuget şi rânjet, între tunet şi fulger
100.Nu există perfecţiune,****, nu-ţi pierde timpul încercând să găseşti limitele legii infinitului:*
101.Pentru fiecare gheara de tigru si glont de mare calibru, Degaj energie pozitiva caut starea de echilibru
102.Nu vreau stres, mă caută des♥
103. Cânt pentru ce am avut, şi ţip pentru ce am iubit.
-Sper ca te-am ajutat! Funda?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

…->…[•] Ratezi cei bun, iti spun … FanteziiLe tale se prefac in scrum acum … E ca un joc … Pana La finaL … O sa cedezi! [•]
…->… [*] poate ca intotdeauna am fost prea Buna … Dar acum imi permit sa Te *** direct in Gura! [*]
…->…Dau rime coerente…Te ard la sentimente…Tsi se pare un miraj…Fac ce fac si te scot din peisaj:d
…->…◦° o pOza cu un golan ~ asta e ToT ce am •• °◦▪
...->...":X Uita-te la ea :X e bestiala cu aceasta fata nici barby nu se compara"
…->…★ o vorba de pe strada O stiu toti ai mei … " cele mai multe TarFe nu~s Femei " ★
…->…eu pot sa am o Lume inTreaGa la degeTu` miC … dar Tie curvO un aLT deGeT iti dediC [ __|__ ] •
Ce crezi u deSpre mine e doar o coNcluZie...nu ma cunoSti si asta duCe La iluZie
Daca nu esti de la oras, esti de la tara;-&. Iei primul tren care te lasa in garaa;-". Apoi iei un taxi pana la mall. Bei doua sucuri si ai portofelul` gol;-@
Nu` te` ingrijora` din cauza` oamenilor` din trecutul` tau`. Exista` un motiv` pTr` care` nu au reusit` in viitorul` taw`!
|| v-am trezit atentia`. sau inca` nu vaTzi venit in fire`.` continuati` sa fiti Fraierii`. pentru` cA o0` faceti bine`. =x
Si acasa a ei 0o stiu de fata cuminte’ ca’ joaca binee teatru si pe aman2 ii minte’!
"Sh Va Plange Neincetat,dOrindu`sh s` Fi Uitat…Leganandu`I Durerea O Stea, O Mangaie cU Raza Sa!:… [xOxO] – – – Am trecuT peste Tine! Nu`tsi pune semne de intrebare! Nu ma uiT inapOi, chiar daca pe amandoi ne doare! {} – – – [xOxO]
Te iubesc foarte mult si poate o sa razi de mine, ai plecat de un minut si deja mi-e dor de tine!
Inca am frisoane cand imi amintesc cum imi zicea azi sa raman, maine sa`mi vad de drum!
"Dåk ´åi nevoie Știi că sůnt ´ åici :* Strigă-mă´și vin Nu-ti fåce griji ´!"
? || MäDü` nu uita. sh iarta greu... sentimentele nu Se sterg rapid din SufletuL meu!? =x?"
vreau s plang pentru`. noi sa imi cer iertare` `.in fata ta am fost un copil si` ma doare. `.:-xx!
"Chiar dacă am fost 0 pr0astă şi nici0 scuză nu.şi mai are r0stul.Acum, t0tuşi, după atâta timp. incă mi.e dor!"
crezi ca mã faCi gel0aSã cu tâRfa taa?
Nu bãiaTulee!
Chiar nu`mi paSã d Ea.
asta esTe ca sã vaDã "prieTena taa"
cã tot ew sunt viata taa.

poate ca e vrajitoare`
de-o iubestila disperaree`
poate ca te-a fermecat`
ca estiasa de disperat`
vReaw’ sã afLe cã`L iubEsc
mDa’ n`am curaJ sã`I v0rbeSc
cã ew’ sunt un pic’ timiDã.
şh’ sã`I sPun mi`E tarE fRik’:-s

nu mă cunoşti. spui că sunt fiţoasă.te privesc atent şi.ţi spun: chiar crezi că.mi pasă?"

Nu sunt perfectă.Dar dc m.aş schimba. Dacă el mă iubeşte aşaaaaa:-x

7no0pti ai fo0st a mea/Sa te pipai as mai vrea/Sa`ti ating curu bo0mbat/Si pe umar sa te bat/Si sa-ti
rasucesc bretonu/Pe deget cu uscato0ru!/Si sa ne pupam sub apa/Sa`ti arat lumea cealalta
E prea mult de po0vestit si Nu mai avem timp...Ne luam inima`n dinti si pro0fitam la MacSim.
Imi place vrajeala ta, dar nu intelege gresit! Daca ti-am zambit odata NU inseamna ca m`ai
vrajit!
E prea mult d`p0vestit şi.
Numai avem timP.
Ne luãm inima`n dinţi şi.
pr0fitãm la maCsim’!
Sunt nişte secrete...do0ar între FETE
Uneori staw’ sh’ mã gadEsc
Do0amnE`
nu stiu cum sã`I mulTzumEsc.
Qm.
Sã`I mulTzumEsc pentru tot cE a fãcuT
mi-a daT curaJ sã dEvin cnE acum sunt.`
M`a înTãriT:
"FaTãã mErgI înainTee`

0 sã ai parTe sh’ de fapte nu doar de cuvinTe
orice ar fi voi fi aiCi mereu’
stii bine te poţi baZã în spriJinuL mEw"!
mi-ai daT d0amnE ceva
mai frumos nu sE puTea
mi-ai daT spEranTza sã trãiesc
Si`0 trãiesc prin Ea

mi-a fost alãTuri ziLe bunE sh’ n0pţi gReLe
CânD plânGeam din deSpãrţiRi saw’ bârFe reLe!

Nu te sPeria`
Daca’ sunt fata rea`
Era sh’ timPu’ ca sã sPun sh’ ew ceva
stiu ca’ nu`ţi vinE sã crEzi
Cã nu te mai d0rEsc
Saw sã`ţi mai ş0ptEsc cuvinTe dulCi.
Qm ar fi "te iuBesc"
Nu mã mai 0b0sEsc!

în mintea lui eşTi numai tuu’=p~
nu ştie ce sã faCãã.
Îi eşti draGãã’.
Da’ când te vede.
Preferã sã tacã!

Şi eşTi c0nşTienT cã nu`mi face bine`.
Da’ 0rg0Liu tãw’.
E mai pResus de "iubire"

ai nevoie de o0 fata cu fLer`.
care sã`ţi dEa un pic de character`!
Puţinã sare şi puţin piper`.
asta e tot ce vreau sã îţi ofer`!

stiu îţi place sã fi direct`
şi esti obişnuit sã ai success!
stii ţi se pare usor`
sã ai un pas în faţa tuturor!
Nu te enerva bãiaTu’ mew’.
K nu’i nimic’ de capu’ tâw’.
Nu vezi câT ai decazut?
umbLii cu târFe care se f*T.
mai lasat p mnE.pentru Ea.
n-o sã te iert în viaţaa mea!
De azi şi intotdeauna prieTene v0m fi.
La grew sh’ la bine`.
Mereu’ lânGã tine`.
orice s`ar întâmpLa`.
Q reLe şi bunE`.
bunE şi reLe`.
aşa`S prietenii`!
fiEcare vârsTã arE disTracţiaa ei de`0o cLipãã!
Lumea vorbeste ´ prostii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte;-j ´, Numai ´ tu poti ´ vedea dincolo ´ de cuvinte!;* ´.
Prietenii pe care`i am acum p lnga mine M`ajuta, ma indruma s fac doar lucruri bune Nu i`as lasa, nu i`as schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]

.• `•. ` Si n am sa uit. Cu ea am fost mereu si mi-a fost aproape cand dadeam de greu!• `•

.• `•. Nu sunt perfecta, dar de ce m'as schimba cand prietenii ma iubesc si asa?• `•

. Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesc din nou`. asta`i tot ce conteaza`.

Cu indiferenta ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ti convine dar incet, incet, calc pe urmele tale. Si abia acum vezi si tu că indiferenta doare.

Lumea vorbeste ´ prostii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte;-j ´, Numai ´ tu poti ´ vedea dincolo ´ de cuvinte!;* ´

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez

Hai nu pune botu`, esti copil? Daca ti-am zis c`o sa vin, o sa vin.;;

Ma amuza baieteii care se vaita ca au suferit din dragoste, Si ca nenorocita dracului ce a îndraznit sa le faca.V-a ranit orgoliul, baaah, nu sentimentele!"""

Baieti ca tine gasesc peste tot, poti sa pleci... Ma doare`n cot, hai bye`bye... Ramai cu bine. Vezi ca intreaba curvele de tine

"Si nu-mi spune "soro" daca nu esti fica lu`mama.Sunt putini cei care ma cunosc.ma stiu o gramada. Unii stiu de ce-s in stare, restul nu vor sa creada!""

as ierta-o dar poate gresesc as suna-o dar nu indraznesc... vorbele spuse la cearta m-au ranit ink odata

""Am sa trec si peste asta Ce va fi, va fi Am sa strig iar 'Asta-i viata' E si maine o zi

Sentimentele au cazut acum peste trupul meu:X.Mai ales cand am simtit din plin sarutul tau :*. In brate sa te strang

Te Iubea Fraiere! Chiar Te’a Iubit Candva; x Priveste’o Dar Stai Departe, Acum Nu Te Mai Vrea! E Mult Prea Tarziu Pentru Regrete, Tot Ce’si dOreste e Sa pOata Sa Te Uite

Chiar daca uneori greseste Si nu crede in Tine.Ea te iubeste Prostule! si Tine la Tine!

"Fa`ma nebuna. spune`mi ca visez prea mult.dar nu`mi spune ca n.am pentru ce sa lupt

Traiesc intr-o lume de vis. unde totul e permis!:-x

Instantaneu' prin portofel poza mea ai cautat'o. Dar ai uitat ca din lipsa de spatiu candva ai aruncat'o.

. Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu! Visele` se spulbura aproape instantaneu`! happy

Spune`i -STOP- cand te streseaza. Explica`i ca exagereaza. nu`ntzelege? abereaza? Spune`i -PA- si se calmeaza

PahareLe sus shamPania sa Curgha :X RespecT pentru FeteLe Care Iau FaquT Pe Fraieri Sa PlanGa

Spui K`i pushToaik si nu`tSi plaje aJa.dar Aja cum e ea. ti-a furat inima?;>

ImpReSii de daMA cNd loMEA ma AclAma. Tu vrei Un fiLm ERoTIKk.hee hee Dar o Sa IaSa o DRaMA! happy

diamantul? nu defineste STRALUCIREA! si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul.sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani...

Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`. `. ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`! [love struck]

•Sunt lucruri pe care ar trebui sa le invete fiecare persoana: `Sa iubesti. `Sa razi. `Sa razi din nou. `Sa asculti sh sa inveti. `Sa spui "te rog" si "multumesc". `Sa ai opinii. `Sa le respecti pe ale celorlalti. `Sa fii sincer. `Sa fii prieten. `Sa fii tu insuti.•

Iti place chiar daca` nu`tsi gasesti unele cuvinte. Iti place cum iti spun asa, s` fi cuminte!

nu voi mai privi in trecut indiferent de cat ma doare.de acum in colo ii calc pe toti in picioare, in fata mea nu vor mai avea valoare, decat cateva persoane.

Daca nu esti tu.ti-am spus mereu, va fi ALTU`! Inainte sa fi tu. ghici ce? A fost ALTU`!

revino-ti in fire! E-o linie extrem de subtire intre indiferenta si nesimtire

PoTSi doar Sa zambestifrumoS Si`i intorci minTSile pe doS.acum Se procedeaZa mai perverS.zambestielegant ca o Barbie Si estipe intereS.

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat.

Vreau ceva doar pentru mine, ca stiu cum sa-mi mearga bine, daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Ma vrei inapoi? Eu nu, iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plang. Am mai crescut

Am ales sa traiesc discret in fata ta.Nu ai nevoie sa stii ce se intampla cu viata mea.

Poate ca m-am schimbat.Poate m`am saturat.Poate nu vreau sa aud. Poate ca imi e de ajuns. Poate ce a fost s`a dus.

Atunci cand vei vrea sa o incanti cu vorbe frumoase, sa-ti aduci aminte ca ea nu mai crede in povesti.

Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!

Si când te vad întâmplator imi aduc aminte de tot ce a fost, dar uitându-ma înapoi îmi zic: "Chiar n-are niciun rost!

Degeaba te holbezi la mine ca nu-mi pasa de tine.

mi-aduc amintee` cat de mult ma iubea...Si`si zicea`.:Fratee`. nu pot trai fara ea`.

El n-a uitat-o caci nu poate, dar e in zadar orice acum, el o viseaza-n orice noapte.

Mereu vei cauta la ea.Tot ce adorai la mine cândva.

Si intr-o zi vei cauta privirea mea in fiecare "ea" din viata ta.

Din dorinta de a fi destul de buna pentru tine, am devenit mult prea buna pentru tine.

Mereu imi ceri sa am rabdare.Stii ce scumpule? Ramai cu fanele tale!

Si UnEoRi vReAU sa Te uiT ...DoAR Ca aTuNcI cAnD ma UiT La tInE ...InCeP sa UiT pE loc fApTuL Ca TrEbUiE sa uIt de tINe.

Degeaba imi spui ca ma iubesti cand tu nu imi dovedesti.Asa ca mai bine taci din gura si gaseste alta minciuna.

Te va privi de sus.caci pentru ea esti DUS, de-acum o vei visa. Dar nu o vei avea.

Ai pierdut ce avea'i mai de pret, ai pierdut iubirea mea si odata ca ea si increderea! Oricum se intoarcee roata baiatu meu ai sa suferi cum am suferit si eu.

Iti amintesti?-iti placea sa ma vezi razand.Eu tot cu zambetu`am ramas tu tot cu mine`n gand.

Crezi ca ma faci geloasa? Nea`h nu imi pasa, ramai cu nasoala ta.Te pupa amica ta`.

O sa iti aduci aminte de 1000 de ori ca ai avut odata o papusa.

Sper ca este ceea ce cauti

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma-ntelegi, sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi se rupe de ce spui, ce faci in orice fel, spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

Nu mai te gandi la el, ca -ti pierzi timpul! Orice usa inchisa inseamna Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta… iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta…

Stii ca nu poti sa pacalesti pe nimeni, dar in fine. sunt ca si Smiley, oficial imi merge bine.

O fata buna poate sa devina repede rea asa ca date`n sange si nu te mai baga atat in viata mea >:p

Nenorocita la propriu, nebuna la figurat, irascibila cateodata, ironica de placere, ipocrita de la mama natura, perversa de cand ma stiu.

Zambeste iar si priveste putin. Orice pahar jumate gol mereu e si jumate plin

Spune`i -STOP- cand te streseaza. Explica`i ca exagereaza. nu`ntzelege? abereaza? Spune`i -PA- si se calmeaza

Dar stii ca ea poate s`aduca o schimbare:X pe drumu vietii tale:X sa`ti mai spele inima:X Ea.Nu`i ca restul.Ea`i Pur si simpLu Ea:X

Vorbeste mult, e stresanta, e zbuciumata, râde întruna si fara motiv, dar prin felul ei de a fi te face s.o adori...

C ' te uiti mah asa? Obisnuiestte-te ca d acum nu mai sntt` a Ta!

XHTML: Poti folosi aceste etichete:

Ploua...

Da` stiu c`au fost prea multe ploi

Si ne-am promis ca daca unu` cade, cadem amandoi

Pre multe ploi, chiar n`am vrut sa mangai alt chip

Da` cu amintirea ta`n piept, nu pot fi fericit.

Hai zambeste, vreau sa te vad fericit Vreau sa stiu ca esti constient Dc nu ai ascultat tu? acum nu? mai pot face nimic pentru tine iar prieteni tai unde sunt acum?

stiu ca este greu sa mai rekpeti increderea in cineva dupa ce ai fost ferit probabil dar ai multe sperante de a fii iubit ca adevarat intr-o zi

Spui cuvinte fara rost

Si nu le inteleg

Spui doar vorbe fara sens

Si nu stiu ce sa cred

In iubire nu sunt legi

E mai simplu decat crezi

Te prefaci ca nu intelegi

Si te faci ca nu ma vezi

sa stii nu mai imi pasa ca pleci astazi d acasaa ai mai plecat d atatea ori sh t.ai intors din zori in zori.

. de astazi tine minte. nu mai sunt cuminte. tu mi.ai intors viata pe dos

Nu UiTa Ca Tu SaRuTzI Gura MeA Nu GURa LuMiI~ [

Cand o vei imbratisa te va durea. Pentru ca in ochii ei se va reflecta doar imaginea mea., stai linistit nu ma ranesti... Chiar ma amuza sa realizez cat de putin GANDESTI!

E un fel de antrenamet Mi se apare evident Nu te grabi (ahh)... Misca-te incet [ ]

cat esti de iubit

OaMenIi Se DiStiNG Prin ceEA Ce aRaTa Si se deoSebesc PRin CeEA cE AskUnD

o privire nu este decat o ratacire venita pe moment, neinspirat, si zugravita-n minte ca sa doara intentionat

Cand zambesti imediat ma pierd de tot...dar nu-i nimic, lasaa...ma doare'n kothh.

Nu e nevoie sa ma placa toata lumea. la fel cum nici eu nu plac pe toata lumea!

Un zâmbet nu costä nimic, dar ofera multe.

E atat d dulce cand o strangi la piept E asa frumoasa cand tu ii zambesti Atat de fericita cand ii spui ca o iubesti

Da, iubitu'. stii bine ca eu iti pot indeplini toate dorintele.

Apoi a venit ea si te'a iubit cu ochii ei frumosi de fata rea...

Cand sunt buna...sunt prea buna! Cand sunt scorpie sunt PERFECTA!

Vreau imperfectiunea.Vr sa t incrunti cand nu te bag in seama.Vr sa t superi, s ma certi si s ma ierti. Vr s spun prostii si s ma saruti zambind.

invizibil dar nu´i pierd urma.Pe el il pastrez intotdeauna. [

se comporta natural si copilareste d asta`lumea o iubeste

Sunt confuza.Nu mai stiu cum e bine.Nu mai vreau sa stiu cum e bine.Nu vreau sa inteleg de ce e bine.Cand a fost bine de fapt?

Cine te'a facut sa visezi cand nici macar nu dormeai? Vroiam sa zic ca EU.in caz ca nu stiai

A inceput sa zambeasca mai des. Iar ei intorc capul plini de interes. Ce a fost sau nu in trecut. Acum ea a uitat de mult...

Ti'ai placut viata...Ti'ai facut viata.da ai pierdut persoana care te iubea si tragea cu tine...in schimb ai castigat multe tarfe

Te'ai intrebat vreodata cate ai putea sa pierzi. Daca ma dai la o parte si nu ai sa ma mai vezi?

am trecut prin viata ta, uita`ma de vei putea!

Este o brusca bucurie inexplicabila si o durere de nesuportat:-J. Nebunia Ps m'a prins iar )

Intr`o lume mica si murdara asa cum o stii!

Esti riscul pe care mi'l asum [ ].

M-am schimbat si pot visa acum...Nu mai vreau sa cer...Voi obtzine oricum.; x

Mi`e dor de tine uneori...iar dorul asta de uneori se intinde pe zile intregi...

N-a trebuit nici macar sa te caut.Pur si simplu te-am gasit A fost asa de simplu incat pare complicat ca mi-a iesit.

In mine se mai vorbeste si azi despre tine.[

Ma sufoc. Deschid larg ferestrele. Aerul de afara da buzna in camera si’mi mangaie fruntea, dar nu izbuteste sa’mi racoreasca sufletul incendiat

Zambetul meu ca de copil [nu] se razbuna.

Inima demult iti apartine tie, tu ai transformat drama noastra-n comedie.

bucurie tristete minciuna adevar un strigat un murmur o taina si atat

I`as spune lucruri si secrete pe care nimeni nu le-ar mai stii.

Iubeshte iubirea ce o ai zi de zi.

Cateodata. unele lucruri mai bine raman nespuse. doar te iubesc :X

Pastrez clipele in care ma faci sa zambesc...Si zambesc pentru ca sunt cu tine.

Telefonul vibreaza.un mesaj de la el ` Un mesaj de "noapte buna pui, sa fii cumintsel"

Ai grija de zambetul meu...

Urasc atunci cand trebuie sa te las sa pleci...

Eu mereu am ceva de comentat si el stie cel mai bine ))))

Vino sa ne aruncam in capcana cu vise

. Terapie Ku Balonashe:X

Zâmbetul este fericirea care se afla chiar sub nasul tau.:X::X

Nu incerca sa-i minti ca EA e doar o oarecare, Ca ei stiu ca amintirea ei inca te doare!

cand nu stie ce simte.greseshte.si minte.da`i dragostea ta! atunci are cea mai mare nevoie de ea

. ai privit`o in ochi ultima oara.te ruga sa nu o uiti.

Stiu sa zambesc timid sa vrei sa ma mai vezi o data :X

Am crezut in ochi sinceri si, da, m`am ars.Am vazut in oameni ce nu voiam sa vad vreodataIubirea si ura cum lovesc ambele deodata!

Imi mai zboara pe la urechi un "Buna. Stii, ne'ar sta bine impreuna". Dar eu ma pierd din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna.

Eram in stare. intr-n zambet sa gasesc raspuns la orice intrebare.

^_^In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea speranta… sg’ul meu motiv care ma mai tine la suprafata…^_^ :X

O `Prietena` este cea care te cunoaste asa cum esti.intelege ce ai fost...accepta ce ai devenit...si te ajuta sa cresti in continuare! ¦ Te iubesc

locuiesc pe tarâmul inghetzat. tarâmul copiilor fericiti si idioti.

Desi cateodata simti ca porti lumea pe umeri

Intrebandu-te mereu de ce esti singur si suferi

Desi uneori te simti sufocat de griji

Si solitar in universul tau n-ai cum sa le strigi,

Nu uita! Pentru tine sunt aici

Toti prietenii tai la greu uniti si puternici

Pregatiti sa-ti sara-n ajutor de fiecare data

Cand iti spui dezamagit "N-am pe umarul cui sa plang!"

Important e sa-i gasesti,

S-ar putea sa ii privesti

Tine minte ca printre ei ne aflam si noi

Probleme voastre sau ale noastre se vor imparti la doi

Vom fi langa voi cand va va apasa vreun gand

Chiar si-atunci cand ne vor prinde diminetile razand

Printre sticlele de bere si vin...

Incercand sa uitam de problemele ce vin

De femei, de bani, de dragoste, de ura de ranchiuna,

De prostie, de minciuna, de furie si de tipul de furtuna,

De cateva certuri ce le-avem pe luna

Oricum noi ramanem impreuna! o alta fereastra deschisa!

Spui cuvinte fara rost

Si nu le inteleg

Spui doar vorbe fara sens

Si nu stiu ce sa cred

In iubire nu sunt legi

E mai simplu decat crezi

Te prefaci ca nu intelegi

Si te faci ca nu ma vezi

sa stii nu mai imi pasa ca pleci astazi d acasaa ai mai plecat d atatea ori sh t.ai intors

. de astazi tine minte. nu mai sunt cuminte. tu mi.ai intors viata pe dos

Nu UiTa Ca Tu SaRuTzI Gura MeA Nu GURa LuMiI~ [

Cand o vei imbratisa te va durea. Pentru ca in ochii ei se va reflecta doar imaginea mea., stai linistit nu ma ranesti... Chiar ma amuza sa realizez cat de putin GANDESTI!

E un fel de antrenamet Mi se apare evident Nu te grabi (ahh)... Misca-te incet [

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta...daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

o prietenie falsa duce la durere nesfarsita,asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

o prietenie incepe cu un zambet, traieste printr.o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevarat, este acela ce-? i întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;.cand simti ca viata n-are nici un rost gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait;. cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca;. iubeste-ti viata si mai ales prietenii;.E cel mai de pret lucru.Este luna internationala a prieteniei; ...Trimite acest mesaj tuturor celor pe care ii considerii prieteni; daca nu primesti acest mesajul inapoi probabil ca nu imi esti prieten/a. Daca nu il dai mai departe nu se va intampla nimic.Totusi daca o vei face, CINEVA AR PUTEA SA ZAMBEASCA!

cand te gandesti ca i multi prietenii. intr-o clipa dispar toti rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupa aia toti isi bat joc de tine.daca vi s-a intamplat ignoratiii pe totiii. uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii.

caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des

Ce trist e sa realizezi ca ceea ce simti tu pentru mine e doar prietenie cand eu pentru tine simt o iubire adevarata

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia. iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist, tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost

Prieteni adevarat? ha...Nu exista! Toti, mai devreme sau mai tirziu te tradeaza! Prietenii se schimba, iar tu ramii acelasi!

Ma inec in lacrimi si mor de durere! si nimeni nu-mi vine in ajutor! Concluzie: Prietenii nu exista!

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! ie-ti teama de prieteni!

Sterg din telefon numarul iubitului si celei mai bune prietene! Va doresc fericire, dar deja fara mine sad

TE mindresti ca ai in lista sute de prieteni? ha...Eu sunt mindra ca am doi, dar adevarati!

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

Ma sustin mereu si de cea mai mica urma de speranta.Doborata de voi? Niciodata

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos, prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos …

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum, aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus…

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa, dar a doua zi te ajuta sa faci curat, prietenul fals se distreaza, rupe tot si apoi pleaca fericit, nu te ajuta cu nimic …

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? ", prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva…

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei, prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.,.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe, cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis…

? `Ca o pata pe camasha, totul se scurge. Aazi e dragoste cu pasiune, maine fuge. nimic nu tine o vesnicie.Astazi, un suflet plin de fericire, maine plange.

? El a fost d vina ca de fiecare data.Inceteaza fata sa te mai crezi vinovata.Ti.a promis...stiu! Te.a mintit.stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!

? Flori uscate`ntr`un buchet. le privesc si te astept, intoarce`te la mine. Nu`mai eu si linistea suntem in camera mea. imi e atat de greu fara tine

? Amintirea ta e inca prezenta. Ca o ploaie de vara rupe totul in sufletul meu, dar incetisor.Ma arde si ma uda in acelasi timp!

? O toamna ne-a legat. O iarna ne desparte. cu toate intr-un timp pana nu se mai poate. Ai fost odata tot. lumina pentru mine! Voi incerca sa las, sa vina de la sine!

? Stiu ca am gresit dar promit ca nu mai fac :* Uneori. ma port prosteste de parca as avea in mine un drac Dar tu nu stii sa te superi pe mine > < desi e foarte usor sa o faci Fiindca sunt experta in tampenii pot umple pe oricine de draci

? Am crezut in tine. am crezut in Noi. Si-am crezut ca langa Tine sunt invingator! Am crezuT in vise. Am crezuT in sanse Dar toT ce mi-am facut sunt. iluzii false`

? mmDa. Si iti aduci aminte cand iti spuneam. cuvintele alea pe care le rosteam?! Iti aduci aminte cand stateam. Pe banca aia, noi doi eram. Nu cred. pentru ca totul ai uitat. si cuvinte dureroase ai spus!

? hai spune-mi, de ce nu mai dormi serile? ...de ce ai putere sa-ti indeplinesti visele? ...sunt multe intrebari la care nu ai gasit un raspuns, de cand ea in inima ti-a patruns!

? Zilele trec incet alteori prea repede prietenii pot sa te ajute dar si sa te lepede!

? Banul tine stomacul satul ai buzunarul full da` atat timp cat n-ai cu cine sa imparti e totul nul!

? ii curg Lacrimi pe Obraji `. Vrei sa Le stergi.dar n`ai curaj! Nu e doar o aparenTza! E un gesT de indiferenTza! :*

? imi amintesc, SMS-uri sterse, numere ascunse, oricum am mult prea multe surse, mult prea multe spuse, multe intrebari puse tie, putine cu raspuns din partea ta, dar fie, las de la mine!:*

? Adu'ti aminte, intotdeauna ai fost artist la cuvinte si le strang sa ti le'ntorc, fara sa intorc tot ce a fost caci m-am intors de 2 ori si am inteles ca n'are rost!

? Acum pare pustiu si as vrea sa stiu ca tii la mine, sentimentul e inca viu si se mentine si in mine

? am facut mereu ca sa ne fie bine si chiar daca nu vom fi impreuna, chiar daca te voi vedea pe strada cu alta de mana, am facut tot ce ai vrut, am facut tot ce am putut, vei ramane amintirea zilelor ce au trecut.

? orice` ai face. tot` n`ai putea uita` de EA! Ea e` antitodul` tauu`... Ea e` cea care` a avut` mereu` grija de sufLetu` tau`!

? P¡§?

* Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla,dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte...Tu nu prea o minti pe ea...Dar ea mereu te minte! *

* Nu stiu ce se intampla, sunt departe de realitate! Cand nu esti cu mine...O zis pare o eternitate! *

* I`m not the girl you knewed along time ago,maybe you didn`t observe that from a while i grow up! :Xx *

* You are too proud to stop her, thinking that she will come back! *

* Au fost zile si nopti,Au fost tigari si sticle! Au fost zambete, Si lacrimi, Si diverse tentative!:-> *

* Prea multe certuri prostesti! M-am saturat sa te crezi ceea ce nu esti! *

* Nu mai am control, Esti de`asupra mea! E ametitor. Vreau si tu sa simti asa! *

* Cat de usor imi e sa`tszi spun TE IUBESC :X.Si cat de greu mi-ar fi sa te parasesc!> < *

* Azi te urasc, Si te iubesc! Si chiar te urasc, fiindca te iubesc!; x.Si simt asa, din vina ta.Aceleash`sentimente ce schimba viata mea! *

* Imi impui prea multe, Chiar daca sunt chestii marunte! Crezi ca ma vei schimba?! Asta` i doar parerea ta! *

* Nu vreau sa renunti la ei pentru mine.Ci sa te comPorti la fel de bine! *

* Mii de voci in capu` meu imi spun :''Heyy! Incearca sa te aduni!''.Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni!; x *

* Tu imi spui mereu ca sunt viata ta, Sufletul tau. Fiindca nu vreau sa te pierd, Incerc sa te cRed!; X *

* Tu esti vinovat, Pentru tot ce s-a intamplat! *

* Fii mai atent la ceea ce iti voi spune! De restul` nu ma intereseaza, da`o`n *** de lume! *

* Vreau sa ma faci sa ma topesc de dor...Sa ma faci sa-ti spun mereu ca te Adorr!; x *

* Mereu cand iti va fi rau sa te gandesti la bine! Nu uita, ca ma ai de partea ta pe mine! > < *

Cand ToTul Se Darama In JuruL Meu. Aminteste-mi Sa Nu-mi Para Rau. Aminteste`ti De Ce Spun Acum. O Sa Ramanem Doar POze Intr`un Album

#Uneori lacrimile pe care le versI nu sunt de ajuns sa arati persoanei pentru care ai plans ca te-a durut cea spus, cea facut si cea zis...nu plange nimeni nu.ti merita lacrimile

#* lOve is giving sOmebOdy the pOwer tO break yOur

Cand vine vorba de el, sunt o persoana egoista:X

#. Stiu sufletul o sa doara.Pe motiv ca l-am lovit aseara. Spun ce te loveste nu te omoara.te face mai puternic.so n-o sa vin diseara. #

Cateodata viata pare asa Lipsita d culoare... Cateodata soarele se ascunde printre Norii Grei Ji`atunci cand totu` pare Lipsit d sens,singura mea logica esti Tu!

O tigara, un cântec, pozele primei iubiri, amintirile din camera ta, totul ramâne-n urma mea!

de` ce mereu` aveti impresia` ca un copil nu poate` sa iubeasca? Si copii au vise, inima, sentimente`. Zi tu de ce? ca eu nu inteleg

haha... nici c'o sa ma mai intereseze persoaNa ta. #

Inchide ochii si respira adanc

Amintirile toate in mintea ta acum se strang

Nu-ti trebuie regrete timpul e scurt

Au fost bune si rele ce ti-au placut sau te-au durut

Speranta n-a murit si te-ai regasit ca intr-un vis

Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei

Redau doar ceea ce reflectez,iubesc doar ceea ce apreciez,daruiesc doar la cei ce ii stimez, protejez doar ceea ce mi e mai scump si ajung mereu unde imi propun…orice minut e un nou inceput...

SUFLET | de` Copil, | LACRIMI | de` adult Sh` esentZa tare, asta e | FetitzA | Care te-a ridiCat | MEREU | in piCioare`

Ignor mesajele, 5 apeluri pierdute. Ma pierd pe drumuri in masini necunoscute, recunosc ca fac, trag si incerc mult prea multe.

Tu crezi ca te crezi in stare, da` esti departe. lasa

Vai, te misti fermecator. sa dea dracu. Facem un schimb de experientza sau esti cu altu`?

Iti iei masini tari, te apuci de droguri, bagi pana nu mai poti, pierzi toti banii in cazino, ajungi praf. te uita toti.

Ma pierd in vise, pasiune si sperante. si fac tot ce`mi trece prin cap, in afara de gloantze.

Traiesc in tara minunilor si toti se intreaba: ''unde? vrem si noi!'', pai asta ba nebunilor!

Multi au ce vor, da` nu`i destul, ca daca ar pica din cer atunci au tot. si nu e cool.

Stiu ca nu`ti trece prin cap ce`s in stare sa fac, m`am saturat sa te lovesc cu vorbe si ma chinui sa tac.

Da` imi plaQ momentele alea in care iei foc ca nu vreau sa`mi dezvalui sentimentele.

Daca ma gasesti vreodata am nevoie sa ai incredere.

Ce fac e pura fictiune!

Si in timp ce toti striga ca ai pus prea mult, eu zic '' mai pune! ''

Incerc sa`mi tin gura, da` imi scapa dumele...

In viata sunt multe cai gresite, ai grija pe care te indrepti. Daca traiesti dupa ideea ca nu suntem perfecti, atunci prietena ta cea mai buna e c*rva, tu ce astepti?

cu o seara-n urma sau certat,

iar a ajuns acasa rupt de beat,

doua vorbe frumoase si capul plecat,

ea la iertat din nou.

Si la primit in pat!:X

Vrei internet de 555 ori mai rapid? N-AVEM! =]]

Iti mai zboara pe la urechi un "buna, sti ne-ar sta bine impreuna'', da` tu te pierzi din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna.

Credeai ca timpu` sta pe loc, da` nu e cum ai stabilit...

Doare mai tare ca orice, si nu se opreste de`a dracu. durerea e facuta sa-ti f*ta creierii si sa-ti macine capu. incearca parQ si te sapa, tu nu simti piciorul din gropa...

Si intzeapa, intzeapa in vene. sentimentu` e placut, da` nu invata sa-ti placa. Nu vrei sa te trezesti prin discoteci dupa n`spe zeci de beri reci, sa ai senzatia ca tu mergi drept [ ce tare! ] da` drumu e ****.

Veneam pe 7 carari mancand pamant cu tot cu flori, in timp ce aia din spatele meu cica ''mai faci un pas si mori!

Prietene sa stii ca nu-i un lucru asa mare

Ca gagicata se *** cu tine pe anticoceptionale

Deschide ochii, fa o mica analiza,

O sa afli-ntr-o zi ca ti-ai dat prietenii pe o p***a

Te ajuta la ceva?

uitam de poezie, teatru sau cultura, citim o muzica buna, ne doare-n p***!

ti-a venit taxiul du-te pe drumul tau ca tie nu tie bine decat cand mi-e mie rau

xD | invidia doare =). sunt prea tare b-)! |

#. Timpu` se scurge`n [RELUARE]. =X

",, O lume in care ne iubim... ma ai, ma vrei.iar eu.te privesc si nu`mi ajunge.te simt, si nu ma satur.te am sh te mai vreau:X...""

Chiar daca fac moOolte prosti.Sh zic moOolte porqri s sti___tot ce e frumos in sufletu' meu se leaga de [tine]

"El e singurul ce poate, sa'mi promita sa ma minta ca o sa treaca toate! :X"

# [Nu vezi cu tot ce fac cu drag.Fac pentrutine] #

"Mda e golan___[Foarte bine]___dar gOlanul asta ma iubEste doar pe mine; X

"[[ teOretiC`]] the adOr`... [[ praCtiC`]] the iubesc`! •""

"Stiu ca nu mai am nici cuvinte.dar ador sa-mi zici:'sa fiu cuminte! Imi place ca nu esti schimbat-or ca vantul.Dar nu ma face sa-ti spun "te iubesc" fiïndca urasc cuvantul!

"spune`mi cum ma faci, cum de ma atragi; x. vrei` sa te vreau, de fapt imi placi;">! \:d/"

"stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii lui sa fiu...cea mai importanta fata :* >

Cu indiferenta ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ti convine dar incet, incet, calc pe urmele tale. Si abia acum vezi si tu că indiferenta doare.

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez

Lumea vorbeste ´ prostii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte;-j ´, Numai ´ tu poti ´ vedea dincolo ´ de cuvinte!;* ´.

Hey'! Baiatuleee, Nu vezi ca nu te vreA si e contrA ta?:*. Vezitsi De caraghioasa' ta

Eu merg mai departe...tu inca asteptsi ...Eu sunt fericita.tu inca alergi dupa un stro din ea

Nu ^esti tu primul care-si doreste interzisul!:*

Pre' multe jegoasse care imi judeca viataa...prea multi cretini care cred ca orce fata pun'e botu' la prostia lor din cap!:p

L.egal sau ilega; l.:-J Nu conteaza.[Cat timp esti cea mai buna ]^

[] Nu stau dUP noroc...stiI Pre BINE! dAR dac' VREau sa IASA
Fum...Stiu UNde sa Dau foK.

O cauti PrinTRe atateA privirI pervERSE.FIIndutsi Dor de EA...BaIeTREe! aI UItat? Ai inDEpartAT' D tine

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "

status nou adaugat..." Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

status nou adaugat..." Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape… "

status nou adaugat..." Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

Nu mi-a placut niciodata sa adun cioburile sparte si sa le lipesc la loc, spunandu-mi ca vasul e nou. Ceea ce s-a spart s-a spart. Si prefer sa-mi amintesc cu placere vasul intreg, decat sa-l am inaintea mea si sa-i vad crapaturile in fiecare zi.

daca viata-i cruda, o pun pe gratar!

Berea fara alcool e ca femeia care nu suge ****

Cautam barbat pentru lucru la fabrica de dinamita.Trebuie sa fie dispus sa calatoreasca.

De vanzare: birou de epoca pentru o doamna cu picioare subtiri si sertare largi.

Esti analfabet? Scrie-ne azi si te ajutam pe gratis.

Vand pat pentru copil cu picioare de fier.
Vand caine: mananca orice si ii plac foarte mult copiii.

Destinul meu a fost sa fiu raza de lumina pentru mintile intunecate ale idiotilor!

ஐ •●✿ ஐ ✿●•i love you ஐ●✿ ஐ✿●

cum te cheama partzule …printzule…?
marisica lu’ ghibirdel is online!
eu’s poiet necunoscut si pe mata vreau so f**!
mai incet cu pianul ca se varsa clapele.
si am sa fie in apele mele cand am sa-mi cumpar ocean.
٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(-̮̮̃•̃)۶ COCALAR ALERT ٩(-̮̮̃-̃)۶ ε[-ิิ_•ิ]з
Am dusmani si am femei si ma dau mereu cu sprei!
ma urc pe poarta si strig deodata MANCAMIATZI **** TOATA

Daca bunica mea si bunica lui Einstein erau lesbiene nu se mai nasteau doua genii!

A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell

iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile. – Pavel Corut

Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin

Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler

Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho

Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult. – Maxim Gorky

Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny

Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca

Mi-am masurat viata in lingurite de cafea. – Thomas Stearns Eliot

Viata este un stick de memorie in buzunarul meu. – Ionut Caragea

Viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de sictir. – Ionut Caragea

Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata. – Sorin Cerin

Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs

Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne

Bucura-te de viata, pentru ca iti da ocazia sa iubesti si sa muncesti si sa te joci si sa te uiti la stele. – Henry van Dyke

Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu. – F. M. Dostoievski

Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste. – Jean de la Bruyere

Viata printre straini te invata cumpatarea, caci fiertura de orz si culcusul de paie sunt leacurile cele mai dulci impotriva foamei si a oboselii. – Democrit

In iata de intampla uneori accidente din care trebuie sa fii putin nebun ca sa scapi cu bine. – Andre Gide

Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute. – George Bernard Shaw

Daca viata noastra are toate de ce-urile, atunci putem suporta aproape toate cum-urile. – Friedrich Nietzsche

Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi. – Oscar Wilde

Cat traim, nu putem sti de la inceput ce e incheiat si ce nu. – Ileana Vulpescu

Cum sa pot admite ca eu nu sunt facut pentru viata, cand, in realitate, viata nu este facuta pentru mine. – Emil Cioran

Sunt momente in viata in care, oricum ti-ar obliga altii corpul sa stea, are aripi, se ridica deasupra tuturor mizeriilor. – Mariana Fulger

Fara picanteriile urii, viata ni s-ar parea, probabil, dietetica. – Vasile Ghica

Prin viata se poate trece oricum, si cu degetul in nas. – Vasile Ghica

Viata a aparut accidental, Dumnezeu a fugit de la locul accidentului. – Valeriu Butulescu

Daca o viata de om e prea scurta pentru a citi toate capodoperele, mai are sens sa scriem carti mediocre? – Valeriu Butulescu

Statusurile despre viata sunt cele mai celebre.
Sper ca te-am ajutat! Funda?