| mirunykatha a întrebat:

Hello all! Joi, la scoala am dat teza la mate, dar luni(ca vineri nu avem mate) nea adus rezultatele cu nota mea 6! Pana acum luam numai 10 la tot, dar m-am emotionat si știam ca nu voi lua 10 așa ca m-am dus in baie si am plains credem ca voi lua 8-9 dar nu 6. Cand am venit acasă nu am zis la nimeni, stins ca ma vor pedepsi ma vor bătea si ma vor certa așa ca i-am zis mamei dupa ce tata a plecat la munca si ma cetat dar nu credeam ca ma va pedepsi dara a doua zi nu era nici iPhone nici iPad nici Macul. Meu si a zis ca le-a dus de acasă. Acum. A venit cea mai buna prietena a mea si mama nu știe ca stau pe tel ei, ca mar omori! Dati-mi idei ce sa fac sa ma ierte si sa imi dea lucurile personale înapoi ca a-și vrea sa o întreb daca ma lasa sâmbăta la cinema si la patinoar cu prietenii mei... ceea ce nu cred ca ma va lasa. Idei muuulte dau funda crying((

Răspuns Câştigător
| GYGYLATINO a răspuns:

Normal cu pedepsele nu sunt de acord fiecare din noi avem nevoie sfatul meu e sa ii spui adevarul asta e in scoli se intampla si greseli nimeni nu poate lua 10 mereu la toate materile si 6 e o nota foarte buna altata straduiestete sa iei o nota mai mare si eu zic daca vrei sa te lase la cineva zi roaga frumos sau iai si un fir de trandafir de craciun sa il oferi in semn de iertare chiar daca trandafirul costa 10 lei si promite-i ca nu vei mai lua 6 dupa vacanta asa ca bafta multa si craciun fericit si numai plange ca numai vine mos craciun la tine ))!

| mirunykatha explică (pentru GYGYLATINO):

Multumesc mult vad ca sunt si oameni mai buni decât familia mea chiar o sa țin cont de sfatul dv

| GYGYLATINO a răspuns (pentru mirunykatha):

numi spune dumneavoastra ca ma simt batran zi-mi Gygy ca am 21 de ani si oricum trebuie sa ne ajutam uni pe alti fiecare avem nevoie de ajutor la un moment dat

| dianainsta01 a răspuns (pentru GYGYLATINO):

Se vede de ce 6 e nota mare la tine.

| GYGYLATINO a răspuns (pentru dianainsta01):

Diana daca tu zici ca nota 6 e mica atuncea ia fa o diferenta nota 1 in catlog si nota 6 care e mai mare daca a luat 6 asta eu o consider mare voi oricum va doriti numai 10 ca sunteti perfecti si oricum eu unu recunosc eu dabia am luat un 4 la o lucrare si ce sa fac sa ma dau cu capu de pereti oricine in viata am luat nota de 4 sau chiar si mai mica si notele mici sunt astea 12345 note bune sau mari ca asa le consider eu 678 si cele mai bune e 9 10

| dianainsta01 a răspuns (pentru GYGYLATINO):

Da, depinde de la individ la individ. pentru fata care are pus intrebarea, mai gigolo ce esti, 6 este o nota mica. este evident ca a fost obisnuita doar cu note mari si doar pentru ca tu esti sau vei fi la cel mai prost liceu din orasul tau/scoala prosesionala, nu ne intereseaza pe noi.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Saracuta de tine... nu mai poti trai fara toata gama de produse de la Apple? iti scade coeficientul de coolime?

| dianainsta01 a răspuns:

Este o nota mica, DOAR o nota mica. crede-ma la liceu o sa ai toate notele posibile, nu este o tragedie. cred ca isi va mai aminti cineva de nota asta amarata? parintii tai te-au pedepsit. ok, si? nu te supara, dar te comporti extrem de imatur, o sa ti le dea inapoi, o sa mari fara facebook, ask sau pe ce prostii mai stai tu cateva zile. mai bine te-ai apuca si ai recapitulare la mate, sa vezi ce nu stii, ca nu degeaba ai luat 6...

| GYGYLATINO a răspuns (pentru dianainsta01):

Diana mai lasat mut dar eu sunt la unu dintre cele mai bune licee din Bucuresti zis mecanica fina daca era un liceu cum spui tu prost crezi ca nu luam 10 si de invatat invat aproape zilnic ca daca nu invatam raspundeam la intrebari pe TPU pana ajungeam capion si oricum fiecare considera cifra 6 cum o vrea el uni o considera mica ca tine eu o consider cum vreau si alti la fel cum vor ei daca nu te sfatuiesc sa citesti despre liceul tehnologic mecanica fina