| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Am 13 ani si sunt foarte nehotarata de la un timp! Adica,azi imi place un baiat,maine altul, poimaine ma intorc la primul si tot asa.Este normal? Cum imi dau seama de care imi place?

Răspuns Câştigător
| AndreeaaD a răspuns:

Da este normal pentru ca tu deocamdata nu stii ce vrei.Esti la varsta la care inca trebuie sa descoperi lucruri. Abia acum incepe perioada adolescentei care evident te va face sa treci prin momente si placute si mai putin placute.
La 13 ani nu poti iubi un baiat, la 13 ani iti iubesti parintii, fratii, surorile, familia etc.La varsta ta este vorba doar de atractie, de dragoste copilareasca si e ceva absolut normal.Cu timpul o sa treci prin diferite experiente si o sa iti gasesti la un moment dat pe cineva pe care sa il iubesti din toata inima insa deocamdata esti copil iar aceste schimbari se produc fara voia ta.

3 răspunsuri:
| QVictorya a răspuns:

Salut, parerea mea este ca toti suntem asa la aceasta virsta, adica va mai dura, pina pe la vreo 15 ani, asa este, dar deja dupa, vom avea interese mai diferite si mai concrete...

| Gritsco_Vitalie_1997 a răspuns:

Este normal pentru vîrsta ta )
Trage concluzii din ceea ce au făcut pentru tine

| Gritsco_Vitalie_1997 a răspuns:

Este normal pentru vîrsta ta, trage concluzii din ceea ce au făcut pentru tine.