| gogi a întrebat:

Hello! Cum imi dau seama daca un baiat ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| Simo0 a răspuns:

De obicei, când un băiat este atras de o fată, se observă din comportamentul lui că este atras de ea. De obicei :
-se uită insistent la ea;
-o bagă în seamă;
-roşeşte când vorbeşti cu e etc...:]
...deci de cele mai multe ori îţi dai seama din comportamentul lui-.

Şi dacă te place să nu te laşi uşor pentru că va crede că eşti uşor de cucerit şi aşa nu-şi va mai da atât interesul.
Sper că ţi-am fost de ajutor:].
Succes!

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| push2gl a răspuns:

Dupa felul cum te priveste, cum se comporta cu tine, in preajma ta

| Dreamer a răspuns:

Felul cum te priveste, felul cum iti vorbeste, gesturi...atentia pe care ti-o acorda si grija pe care ti-o poarta!
PS: Daca indeplineste macar 2 lucruri din cele enumerate mai sus...atunci sigur te place!

| nikol a răspuns:

Dupa comportamentul lui fata de tine. Dupa felul cum te priveste.

| ChickSWhisper a răspuns:

Hey criscristina!
Deci sunt foaaarte multe moduri prin care un baiat iti arata ca te place. Vrea in continuu sa vorbeasca cu tine. Il surpinzi adesea cum te priveste pe furis, dar cand isi da seama ca a fost prins isi intoarce repede privirea. Incearca mereu sa stea langa tine in grupul de prieteni sau in sala de sport. Te trateaza diferit decat pe ceilalti. De fiecare data cand apari in peisaj, incepe sa se comporte exemplar. Se straduieste mereu sa te faca sa razi. Te priveste cu atentie de fiecare data cand zambesti sau razi in hohote(ii face placere sa te aiba mereu in campul lui vizual). Te intreaba in mod constant orice nimic doar pentru a putea intra in vorba cu tine. Iti spune ca aveti acelasi drum spre casa si ca de acum inainte ati putea sa mergeti impreuna, desi tu stii ca sta in partea cealalta a orasului.In cazul in care alt coleg se arata intersat de tine devine agitat, semn al geloziei. Flirteaza cu prietenele tale doar pentru a te face geloasa. Incearca orice sa fie pe placul amicilor tai.Cand te vede vorbind cu un prieten de-ai lui, nu se simte deloc confortabil si asta se vede cu ochiul liber.De fiecare data cand apari in peisaj, amicii lui incep sa-i dea coate si sa bata tot felul de apropouri. Ajunge sa-ti imite anumite ticuri, chiar daca o face inconstient. Iti chestioneaza prietenii pentru a afla unde ai disparut, atunci cand nu te observa alaturi de gasca ta. Iti face o groaza de complimente.Atunci cand vorbesti, pare sa iti soarba fiecare cuvant.Se face ca te atinge accidental. Te intreaba adesea cum ar trebui sa fie barbatul ideal in viziunea ta si a doua zi descoperi cu stupoare ca si-a tuns pleata de rocker, doar pentru ca i-ai spus ca nu-ti plac pletosii. Atunci cand esti prost dispusa, face orice pentru a te inveseli.Este mereu primul care te suna sa-ti ureze La Multi Ani sau Sarbatori Fericite!
Incearca mereu sa para cool in preajma ta, pentru a-ti testa reactia...etc
Sper ca am ajutaaat!:*happybig grintongue

| CodrutM a răspuns:

Se uita-n tzatzele tale? Atunci da.

| xButterflyxX a răspuns:

Pai daca incearca sa se bage mereu in vorba cu tine, daca vine la tine cand ai o problema sau esti suparata. se ofera sa te ajute daca ai nevoie, iti ia apararea daca se ia cineva de tine.happy Sper ca te-am ajutat:*

| Nike20 a răspuns:

Ii pui pistolul la tampla, si apoi il intrebi daca te place sau nu!?-in functie de raspuns, apesi pe tragaci(glumeam)

deci:
-te priveste intens
-este mereu in preajma ta
-se fastaceste cand vorbeste cu tine
-zambeste si rade mult(uneori fara sa isi dea seama)

astea sunt cateva, la unii baietii coincid la altii nu...de aceea trebuie sa ne dai situatia exacta, sa stim ce sa-ti spunem

| NightCrowler a răspuns:

Nu e chiar asa greuthinking
daca vrea sa stea mai tot timpul in preajma ta at te place. Ar trebui sa iti arate prin anumite gesturi. Daca te ajuta cu ceva sau iti face un proiect la ceva materie...

| MadRaven a răspuns:

Dupa felul cum se uita la tine sau cum se poarta cu tine sau daca vrei sa stii neaparat spune-i celei mai bune prietene sal intrebe pe mess ori prietena ta cea mai buna ori prietenul lui cel mai bun

| JustMeCata a răspuns:

Daca se uita mult la tine, iti zambeste ,vrea sa intre in vorba cu tine si poate sa iti faca si complimente, atunci te place.

| alina0 a răspuns:

Pai vezi felul in care se comporta cu tine daca e mai atent vorbeste mai frumos decat cu celelalte fete...etc.

| Eliza_4560 a răspuns:

Prin felul cum se comporta cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello si tie! Pai eu sunt baiat,asa ca eu ma gandesc ca acel baiat s+ar purta altfel cu tine, adica mai special, poate ar fi mai "darnic".Mai depinde si de el.Adica daca este bun la suflet, darnic, stii chestii dinacestea.Cam atat pot sa-ti spun! Pa!
PC:Funda te rog?

| dydy_6469 a răspuns:

TRebuie sa vezi semnele pe fata lui, daca te priveste tot timpul, daca face mereu glume in prezenta ta asta tu ar trebui sa stii dupa felul cum se comportawinking Bafta

| AnCuTzZa_5182 a răspuns:

Iti dai seama cand un baiat te place dupa felu cum se poarta cu tine cum se uita la tine cum iti vorbeste