| catalin26 a întrebat:

Hello!
Cum salut un grup de persoane in urmatoarele cazuri?:
1. cand in grup sunt mai multe fete decat baieti,
2. cand in grup sunt mai multi baieti decat fete,
3. cand sunt decat un baiat si o fata;

cumva in toate cazurile : Salut/Ce faceti BAIETI?

2 răspunsuri:
| KidduHerexD a răspuns:

Sau ma simplu:"hei ce faceti?"
de obicei :1.cand in grup sunt mai multe fete decat baieti:"salut/ce faceti fetelor?
2.cand in grup sunt mai multi baieti decat fete:salut/ce faceti baieti?
3.cand sunt decat un baiat si o fata:salut/ce faceti voi?
e mai usor sa folosesti:salut/ce faceti voi?
intr-un adevar cel mai corec este cum am zis mai sus:daca sunt mai multe fete folosesti:salut/ce faceti fetelor? dar nu toti au invatat astarolling on the floor asa ca cel mai simplu si mai pe intelesul tuturor este sa vorbesti cu voi pentu a te adresa la tot grupul.
sper ca te-am ajutat. funda?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. buna!
2.salut!
3.heyy!