| NickiMary14 a întrebat:

Hello TPU! Cum pot sa slabesc cel mai usor fara prea multe chestii dificile, ca de exemplu sa merg la sala, sau sa tin dieta, sau sa iau pastile de slabit, am 13 ani si nu vreau sa tin dieta! Fara glume, FUNDAA la raspunsul cu cel mai multe exemple si bune!

Răspuns Câştigător
| Mishelline a răspuns:

Dansul e foarte bun. Daca dansezi in fiecare zi, te mentii in forma.Nu trebuie sa tii regim sau dieta, trebuie sa mananci sanatos, si regulat.Cum am zis si mai sus, nu trebuie sa exagerezi cu chipsuri si fast-food.Iar pentru sport, nu este o regula.Important e sa faci miscare. Poti alerga de exemplu, sau sa faci diferite exercitii ca si cele de la orele de sport de la scoala. Daca le faci in fiecare zi, cu siguranta te vor ajuta. Daca nu iti place sa faci mai mult sport si preferi dansul, danseaza mult in fiecare zi si va fi foarte bine pentru ca miscarile pe ritmul muzicii iti folosesc toti muschii.Nu trebuie sa te torturezi in fiecare zi cu abdomene sau chestii de genul acesta.Fa niste activitati care te fac sa te simti bine.In felul acesta, slabesti si nu iti afectezi deloc sanatatea.happy

10 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Daca nu vrei nici sa tii dieta, nici sa mergi la sala stai asa grasa...nu-i bai.Doar nu toate fetele trebuie sa fie slabe?

| NickiMary14 explică (pentru Necunoscut112):

In primul rand, nu am voie sa tin dieta la varsta mea, nu e bine, pentru ca eu trebuie sa ma dezvolt si nu pot, cand am sa fiu mai mare, si nu sunt grasa -batoza, sunt putin plinuta!

| Necunoscut112 a răspuns (pentru NickiMary14):

Ai voie sa tii o dieta adaptata la varsta si la nevoile tale, crede-ma! Trebuie eliminate din alimentatia ta alimentele de care nu are nevoie organismul tau pentru o crestere armonioasa.Din moment ce esti plinuta sigur nu mananci ce trebuie.Nu zice nimeni sa te infometezi

| NickiMary14 explică (pentru Necunoscut112):

Da, multumesc! O sa vad eu! M-a ajutat raspunsul tau!

| LegionarulRoman a răspuns:

Trebuie neaparat sa faci sport, caci fara sport nu poti sa slabesti(nu trebuie neaparat sa mergi la sala ca sa alergi)+nu trebuie sa ti dieta, dar ai grija ce mananci astfel incat alimentele respective sa fie cat mai sanatoase.

| MacMiller a răspuns:

La varsta ta nu trebuie sa tii dieta pentru ca esti in crestere si iti va afecta sanatatea. Sportul este singura solutie! Mananci si faci miscare.

| Mishelline a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa mergi la sala, ci doar sa faci sport cat mai des si regulatbig grin.De asemenea, mesele trebuie sa fie regulate, si incearca sa nu consumi prea multe mancaruri cu grasimi, fast-food si chipsuri.Nu trebuie sa sari niciodata peste micul dejun, pentru ca in felul acesta nu vei mai avea pofta de mancare toata ziuahappy.In felul acesta, organismul tau devine echilibrat si scapi si de kg in plus.big grin Funda?batting eyelashes

| NickiMary14 explică (pentru Mishelline):

Iti multumesc pentru raspuns, stiu, nu merg la sala, nici nu am timp, bine ca sunt sportiva! Tot ma gandesc ce sa mananc, ce fel de sport sa fac, dansul e bun?

| Mishelline a răspuns (pentru NickiMary14):

Dansul e foarte bun. Daca dansezi in fiecare zi, te mentii in forma.Nu trebuie sa tii regim sau dieta, trebuie sa mananci sanatos, si regulat.Cum am zis si mai sus, nu trebuie sa exagerezi cu chipsuri si fast-food.Iar pentru sport, nu este o regula.Important e sa faci miscare. Poti alerga de exemplu, sau sa faci diferite exercitii ca si cele de la orele de sport de la scoala. Daca le faci in fiecare zi, cu siguranta te vor ajuta. Daca nu iti place sa faci mai mult sport si preferi dansul, danseaza mult in fiecare zi si va fi foarte bine pentru ca miscarile pe ritmul muzicii iti folosesc toti muschii.Nu trebuie sa te torturezi in fiecare zi cu abdomene sau chestii de genul acesta.Fa niste activitati care te fac sa te simti bine.In felul acesta, slabesti si nu iti afectezi deloc sanatatea.happy

| 66696 a răspuns:

Nu prea poti sa slabesti asa fara sa faci nimic, dar daca chiar nu vrei sa faci sport poti merge la masaj sau dupa ce mananci poti sa iti bagi degetele pe gat si vomiti. si slabesti dar nu este indicat. fa si tu sport :d uneori este chiar placut. bafta

| iloverockgirl a răspuns:

Nu poti sa slabesti daca nu faci nici una din exemplele de mai sus ( mersul la sala, dieta, pastile de slabit ) Dar pot sa iti dau exemple mai usoare. fa multa miscare ( plimbari in parc; mersul cu rolele... ) si incearca sa manaci putin si des, si renuta la multa grasime cel mai rcomandabil este sa treci la o dieta lacto-vegetariana asta depinde de cat de mult vrei sa slabesti