| Emma6 a întrebat:

Help!
De 3 ani incerc sa imi conving parintii sa imi ia un catel. Tatal meu este de acord, dar mama mea nu este. Ea si bunika mea nu vor sa avem un catel pentru ca zic ca o sa isi faca nevoile prin casa si ca o sa lase pa. Si chiar daca noi locuim la casa, nu reusesc in nici un fel sa o fac sa imi ia unul crying( puppy dog eyes. [p. s. am 13 ani ]

Va rog ajutorr puppy dog eyes.
Fundita :X:X.

Răspuns Câştigător
| TraficanthaaDeViiseee a răspuns:

Spunele ca o sa ai u grija de catzelush si ca nu o sasi bata ele capul cu catzelushul, spuei ca u o sa sttrangi dupa el ...si la chesia cu parul...trebuie sa piepteni catelushul zilnicwinking si sa ii dai ou[ou laughing nu fiert nu prajit laughing ]. daca mananca oua blana ii va straluci si nu ii va pica asa mult parwinking. Eu am facut si fac in continuare asa, si eu stau la casa si in prezent am 5 caini si 2 pisiki happy. Bafta!:*

2 răspunsuri:
| dragutsza99 a răspuns:

Buna.Din propria exp. iti pot spune ca este f.f.f greu sa faci acest lucru! Dar daca le arati ca poti fi responsabila(ex.:ajuti la trebuie. casei sau ma rog)ei vor vedea ca daca iti vor lua un catel te vei ingriji ca el sa nu isi faca nev. in casa.Dar este f greu de ingrijit un caine. Sper ca te-am ajutat. Funda?:*

| alinalinalaina a răspuns:

Buna, le poti convinge pe mama si bunica ta ca o sa dresezi catelusul in asa fel sa nu isi faca nevoile inauntru si ca o sa ai grija de el