| Blablablueeyes1994 a întrebat:

Help! Problema mea e de-a dreptul ridicolă şi enervantă! sad De fiecare dată când am emoţii (sunt o fire extrem de emotivă) sau vorbesc în public sau se iveşte o situaţie mai stresantă etc. îmi apar nişte pete roşii (mari) pe gât şi pe piept. Am încercat să mă controlez, dar când observ că încep să îmi apară îmi vine să intru în pământ, mă disper şi atunci se accentuează mai tare. sad Doar de câteva luni a apărut problema asta.Am încercat să nu bag in seamă ce mi se întâmplă, dar nu pot! Aţi mai auzit de aşa ceva? Care e cauza şi ce aş putea să fac? că eu nu am nici cea mai vagă idee. Nu pot să port eşarfă pentru tot restul vieţii! :-| (Ţin să precizez că nu am boli de piele sau chestii de genul.) Mulţumesc anticipat! :')

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si asta e o problema? Nimeni nu e perfect.
Altii [ MA SIMT], cand au emotii se fac rosii, rosii la fata.Crezi ca mie nu imi venea inainte sa intru-n pamant? Ba da! Pana am constientizat ca e o problema atat de minora.Nu are rost sa iti faci griji.Fiecare reactioneaza altfel.
Cand simti ca se intampla asta, nu te mai gandi.Pentru ca, asa cum ai zis si tu, daca te gandesti, se inrautateste situatia.
Continua sa iti vezi de treaba ta si va fi bine.
In fond, priveste partea buna a paharului. Poate e chiar haios si simpatic pentru cei care te privesc. Nu lua totul in nume de rau!

| Blablablueeyes1994 explică (pentru anonim_4396):

Mersiii! M-ai ajutat mult cu raspunsul tau! happy Nu m-am gandit niciodata ca as putea face haz din asta, ceea ce cred ca ar ajutatongue P.S. Si la fata ma rosesc, dar nah...cu asta m-am obisnuit demult. laughing smug

| anonim_4396 a răspuns (pentru Blablablueeyes1994):

Ma bucur mult!
Sa nu te mai gandesti la asta ca nu ai de ce! feeling beat up