| CreepyEmo a întrebat:

Hey...am cateva probleme..ma simt foarte singura..am incercat sa urmez sfaturile primite la celelalte intrebari de genul acesteia pe care le.am mai pus si m.am imprietenit cu un tip pe care il cunosteam de mai mult timp fiind in aceeasi scoala cu mine..ne.am imprietenit si chiar incepusem sa il plac...si el pe mine deci am zis sa incercam sa avem o relatie..mentionez ca am facut de Craciun o luna si incepusem sa vad viata cu alti ochi..sa ma bucur..si asta nu se intampla de cand am inceput sa ne intalnim deoarece sincera sa fiu pe atunci nu il iubeam si consideram ca nu meritam sa fiu fericita si sa am un tip ca el care sa ma inteleaga chiar daca eu sunt greu de suportat..in fine...si acum chiar daca il am pe el tot ma simt singura..stiti,mereu am considerat ca trebuie sa fiu tare..ca nu am voie sa plang pentru ca asa ma obligau ceilalti chiar daca in momentele alea as fi vrut sa nu mai exist..si problema nu e neaparat legata de baiatul respectiv si de mine...acum,chiar in aceste momente mama mea se opereaza..are cancer la colon stadiul 4 si nu se stie daca totul va merge bine..nimeni nu imi spune nimic si ma simt pierduta printre toti ceilalti..nu stiu nimic de ea si sunt foate speriata...ma uitam azi la un film si la un moment dat era o scena cu o mama care le citea povesti copiilor si ii pupa pe frunte spunandu.le ca ii iubeste..atunci am inceput sa plang sincer nici nu imi dadusem seama..ma pusesem cu acel tip crezand ca asta ma va ajuta sa stiu cum e sa iubesti pe cineva..sa am si eu parte in sfarsit de afectiune..de la un prieten daca nu de la familie si rudele..nici nu le.am mai adus in discutie.ele m.au sunat doar cand au avut nevoie de ceva si atat...cam asta ar fi..iertare pentru romanele mele.

Răspuns Câştigător
| MariaMary122333 a răspuns:

Buna! Esti foarte puternica! Ai puterea de a ne scrie, noua, strainilor pentru ca esti la capatul puterilor. Esti de apreciat! Esti un exemplu pentru fetele care, poate trec prin asa ceva. Suferi pentru ca, da, nu iti gasesti linistea stiind ca mama ta e acolo. Plang in momentul asta, iar mamea sta langa mine si doarme. M-ai impresionat, intr-adevar! Lasa iubitul acum! Transmite-i toata iubirea mamei tale in clipele astea! Fii tare si constinenta ca totul va fi bine, indiferent de situatie! Dumnezeu ne pune tot felul de incercari ca sa vada cat de mult putem rezista si cata putere ii vom cere Lui. Cere-i putere lui Dumnezeu si te va ajuta pentru ca esti copilul lui!
Multa sanatate mamei tale! Ma voi ruga si eu pentru ea!

| MariaMary122333 a răspuns (pentru MariaMary122333):

Multumesc! Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Imi pare rau sa aud asa ceva... Nu conteaza cat ai scris, eu am citit tot cu toate ca nu am vazut intrebarea pe acolo.

Nu prea stiu ce ai vrea sa auzi?
Cum sa nu mai fii suparata?
Sincer, nu prea poti sa nu fii suparata in astfel de momente...
Daca aveti sub 18 ani atunci nu cred ca o sa ai parte de cine stie ce afectiune si sustinere din partea acelui baiat, pana la urma stii si tu cum sunt generatiile noastre.

Nu te supara dar eu zic sa nu-ti pui bazele in acel baiat. Totul tine de tine si de cat de mult poti sa suporti in continuare...
Succes!

| AncaIoana98 a răspuns:

Buna! Din pacate, in ziua de azi, mai ales la varsta ta nu prea poti gasi fericirea la un pustan. Trebuie multa maturitate, iar baietii sub 18 ani nu prea se bucura de asa ceva: )). Nu iti mai pune sperante in prietenul tau, trebuie sa inveti sa fii puternica si independenta! In fine, imi pare rau pentru situatia ta, fii puternica, indiferent de ce iti rezerva viitorul! Pregateste-te psihic pentru ce urmeaza, si nu uita ca timpul le va vindeca pe toate. Ai grija de sufletul tau, si fa tot posibilul sa iesi din depresie. Incearca sa iti faci o prietena de incredere, si sa te descarci. Nu mai tine in tine toate necazurile, caci o sa cedezi la un moment dat. Multa sanatate tie si familiei!