| MusicIsLife a întrebat:

Hey!
Am id-ul unui baiat din scoala.Nu stiu daca ma cunoaste...poate numai asa daca m-a vazut pe colidor.Si as vrea sa vorbesc cu el, dar nu stiu ce sa ii zic.Aveti vreo idee?

Dau fundita:*

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Se spune corect „coridor" și nu „colidor".

| MusicIsLife explică (pentru corolav):

Mersi ca m-ai corectat:*

| Neinteresenta a răspuns:

Spune-i Buna,daca va reactiona bine, spune-i cum te cheama, cati ani ai, in ce clasa esti. Dupa intreaba-l si tu asta. Dupa intreaba ceva despre el, da nu foarte personal, ex: Care e animalul tau preferat? big grin.Ai grija sa scrii corect, si sa nu scrii foarte mult cu prescurtari. Si daca vrea il poti invita sa va intalniti pe coridor sau din astea. Sper ca te-am ajutat BYE

| MusicIsLife explică (pentru Neinteresenta):

Nu crezi ca e putin cam banal? Adica el nici nu ma cunoaste...nu am vorbit niciodata si nu cred ca ar fi interesat de intrebaride genu'.as vrea sa ies putin in evidenta in fata lui nu sa il plictisescstraight face.

| Neinteresenta a răspuns (pentru MusicIsLife):

? Pai da ce vrei? Vrei sa spui ca ...adica.In fine, cand il vezi pe coridor,esti cu o prietena. Incearca sa vorbesti destul de tare, dar nu foarte, doar sa te auda, ceva.eu stiu, destre fotbal sau ceva...