| WTFuck a întrebat:

Hey am o mare problema de curand m-am mutat la o casa in care cineva a mai stat inainte sa ma mut eu.In camera mea e mai racoare decat in celelalte camere si parca ma sperie in noaptea asta s-au auzit niste zgomote ciudate parca doi oameni vorbeau si nu e de la vecini fiindca stau mult mai departe si am auzit pe cineva strigandu-mi numele si m-am uitat pe fereastra si nu era nimeni e cam straniu si cu doua nopti in urma in dulap am pus niste haine si in dimineata urmatoare cand trebuia sa plec la scoala si sa ma imbrac hainele erai pus altfel si mama nu a umblat la ele ca le arenjasem seara trecuta se intampla ceva ciudat si nu stiu ce... ce ar trebui sa fac in aceasta privinta ca mama nu ma crede zice ca inventez si nu inventez e adevarat ajutati-ma... cel mai bun raspuns FUNDA kiss big grin

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Nu trebuie să te panichezi.
Cheamă un preot în camera ta. El îți va sfinți camera și nimic rău nu mai are cum să aibă efecte asupra ta. Când vine preotul trebuie să te spovedești,ca sa nu ți se întâmple ceva.
Dacă zici că auzi aceste zgomote este ceva legat ce caza în care v-ați mutat sau pot fi fantome. Fantomele există,la fel și spiritele morților. Nu trebuie să te sperii dacă chemi preotul.
Dacă după ce a venit preotul se întâmplă aceleași lucruri du-te și dormi cu fratele, sora, mama sau tata.

Numai bine!
Succes!

5 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Am cateva intrebari pentru tine:

1.Esti singura la parinti?(ca daca cumva ai un frate sau o sora mai mica, poate el/ea iti face aceste farse)

2.Camera ta in ce parte a casei se afla? (adica Nord, Sud, Est sau Vest, ca daca e in Nord, e normal sa fie mai frig)

3.Acei oameni care ai spus ca au locuit inainte in casa au decedat (au murit) in casa? (Daca in casa a avut loc o crima atunci e posibil 50% ca sufletele lor sa mai bantuie casa in care au locuit)

Uite ce as face eu:
As face o cheste:

1. Daca in urmatoarele 3 saptamani tot asa e atmosfera in camera ta, ar trebui sa le spui parintilor tai ca nu-ti mai place camera (asa o sa-ti schimbe camera)

P.S.: Nu trebuie sa-ti fie frica de asa ceva, poate ca numai ti se par toate lucrurile astea...

Un sfat:
Sa nu te uiti pe Discovery (Vineri) la ora 20:30...Ca este o emisiune cu fantome (dupa cazuri reale).

| curiozitatea a răspuns:

Wow.Incredibil...
Poate ca se intampla cevathinking
Dar explicatia logica ar fi ca esti cu frica in tine ca e o casa noua si totul te sperie.Incearca sa privesti altfel lucrurile sau mai fa teste de exemplu pui o frunzulitza pe pervaz si ai grija sa nu o ia vreunul dintre parinti.si vezy daca dispare. dar sa o pui pe partea din casa nu pe partea din exterior.sau nu stiu.chiar nu pot sa ma pun in situatia tathinking
Succes.

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Pai in primul rand, mergi la un preot. Din moment ce ai astfel de experiente, e bine sa cauti ceva despre cel ce a trait in acea casa. Adica daca a fost o crima acolo, se poate sa existe ceva f straniu, sdik un spirit care sa vrea sa il ajuti sa isi gaseasca locul. In orice caz, e bine sa cauti un preot pentru a face o sfintire si un medium daca gasesti. Sunt rari la noi, dar exista si iti pot fi de ajutor. App, sa ai si thu niste icoane, un crucifix ceva big grin

| Patricia a răspuns:

Aww...stii cumva daca acea persoana care a stat colo inainte de tine a avut rude.prieteni.care au murit in casa aia.mai precis in camera ta?

| WTFuck explică:

Scz am cateva greseli da ma grabeam...