| ღDiissyღ a întrebat:

Hey! Am o nelamurire legata de un baiat de care imi place...
Astazi la scoala (in ora de tehnologie) profesorul ne-a dat sa copiem ceva din manual, iar cand a vazut ca mai multi copii nu au manualul la ei (inclusiv eu) a spus ca cine nu are cartea primeste un 4. Atunci Andrei (respectivul baiat) mi-a dat cartea lui mie.....In pauza i-am multumit, si cand l-am intrebat de ce a facut asta raspunsul a fost "Vei intelege tu." sau ceva de genu. Mai ciudat mi s-a parut ca in manual la pagina unde era lectia de zi era un biletel pe care scria "Sper sa intelegi gestul facut, Andrei"...chiar nu inteleg ce se intampla, mai ales ca el este impreuna cu o alta colega si niciodata nu mi-a dat atentie sau macar sa vada ca traiesc.

Ma poate lamuri si pe mine cineva?

15 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, Frumos gest din partea lui sincer rar găseşti aşa ceva, nu este un gest de iubire, poate a vrut să-ţi arate că este un elev model şi te-a văzut aşa depăşită de situaţie şi ţi l-a dat. În următorul caz cu bileţelul ăsta chiar este ceva misterios...de ce ne întrebi pe noi, ia-ţi inima în dinţi, du-te şi întreabăl ce vrea să dea de înţeles, tu îl cunoşti mult mai bine.
O seară frumoasă!

| ღDiissyღ explică (pentru Brâncuşi):

Dar singurul raspuns pe care l'am primit este ca ''O sa vezi tu!''. Astazi l-am mai intrebat iar si a spus ca o sa vorbim si o sa imi explice totul la ziua unei colege, cand o sa fim singuri...

| Euletitia a răspuns:

Buna! Ti-as raspunde ca poate e doar un bun coleg, care a vrut sa ajute, dar in cazul asta ma intreb de ce ti-a dat tocmai tie manualul din moment ce erati mai mult in situatia asta? de ce nu a ales un alt coleg/colega, eventual pe cel mai bun prieten al lui din clasa? Asa ca eu cred ca te place, mai ales ca ti-a trimis siacel biletel. Poate ca nu mai e impreuna cu fata respectiva, ca sunt ceratti sau pur si simplu erau doar simpli amcii si tu si poate si altii au interpretat prietenia lor ca o relatie. asa ca cel mai bine ar fi sa observi in continuare comportamentul; lui, daca se baga in vorba cu tine, daca incearca sa glumeasca in prezenta ta si sa te faca sa razi, adica e dragut cu tine, te complimenteaza, te ajuta si alta data cand ai nevoie de ceva, daca iti zambeste etc si apoi poti vorbi cu el, ii poti spune ca areciezi gestul lui si ca ti-ai dat seama ca e o persoana minunata si un coleg bun, iar daca nu e totusi intr-o relatie si il placi poti sa-i propui sa mergeti dupa ore la un suc/o prajitura sau la o plimbare in parc, sa-l iei de mana, sa-i spui ca tii la el si ti-e foarte drga, ca il placi de mai mult timp sica ti-ai dori sa fiti impreuna. Bafta!

| ღDiissyღ explică (pentru Euletitia):

Aaaaaa....am uitat sa spun ca si iubita lui (colega mea) era in aceeasi situatie si mie mi-a spus sa nu ii zic nimic ei

| Euletitia a răspuns:

Ar mai fi totusi un aspect... gandeste-te, nu ai refuzat tu vreodata sa-l ajuti cu ceva ce iti era la indemana sa faci sau nu te-ai purtat vreodata urat cu el, sa-l jignesti, sa-l pui intr-o postura proasta in fata colegilor sua a unui prof si el acum a vrut sa-ti dea o lectie, ca sa zaic asa, despre colegialitate si despre ce inseamna sa faci parte dintr-un grup si sa-i ajuti pe cei aflati la nevoie, intr-un fel sa-ti rasplateasca raul cu bine?

| ღDiissyღ explică (pentru Euletitia):

Nu s-a intamplat asa ceva, practic el nici nu stia ca exist iar daca mie imi placea de el de ce i-as fi facut asa ceva?!?!?

| The1smartiest a răspuns:

Dragoste adevaratalaughing isi bate joc din ce zici tu mai jos

| ღDiissyღ explică (pentru The1smartiest):

Daca ai sti ''continuarea'' nu ai spune asta...

| The1smartiest a răspuns (pentru ღDiissyღ):

Vrea sa o faca in 3 atunci

| ღDiissyღ explică (pentru The1smartiest):

Nici asta nu ii....nici maar pe aproape nu ai fost

| The1smartiest a răspuns (pentru ღDiissyღ):

Dar ce era. m ai facut curios? voia sa o faca geloasa pe tipa aia?laughing off

| ღDiissyღ explică (pentru The1smartiest):

Nu

| The1smartiest a răspuns (pentru ღDiissyღ):

Atunci astepata sa iti dea flocii la pzd si sa ti vina ciclu pana atunci du te si joaca-te cu papusi!

| ღDiissyღ explică (pentru The1smartiest):

Nici macar nu sti cati ani am laughing

| The1smartiest a răspuns (pentru ღDiissyღ):

Tot ce stiu e ca limba romana iti e straina..deci mai ai de mancat pana sa inveti sa ajungi la un liceu