| ღDiissyღ a întrebat:

Hey! Astazi la scoala mi s-a intamplat ceva si acum sunt putin cam confuza....Eram in ora de tehnologie si mai muti colegi nu aveau manualele la ei (inclusiv eu) si ne-a dat sa scriem ceva paragraf de acolo. Cand profesorul a vazut ca mai multi nu au manuale s-a enervat si a zis ca toti cei care nu au manuale au un 4. Atunci un coleg din spatele meu (de care mie imi place de mai mult timp) mi-a dat cartea lui. In pauza i-am multumit si l-am intrebat de ce a facut asta pentru mine iar raspunsul a fost "Vei intelege tu!".....Mai ciudat mi s-a parut ca in carte la pagina cu lectia era un biletel pe care scria "Sper sa intelegi gestul meu, Andrei."(Andrei fiind el)

Imi explica si mie cineva?

4 răspunsuri:
| ღDiissyღ explică:

Am uitat sa specific ca el este deja impreuna cu o colega din clasa...

| Ƨirenia a răspuns:

Da, te place.

| MissIndependent96 a răspuns:

Poate ca nu o iubeste pe colega ta si te place/iubeste pe tine. Ti s-a mai intamplat sa-ti spuna lucruri de genul sau sa se comporte diferit cu tine?(diferit in sensul sa iti faca anumite avansuri, sau sa te ajute la ceva la care nu prea poate nici macar un bun prieten)? daca e adevarat ceea ce am spus eu, inseamna ca te place.si daca el nu are tupeu, fa tu primul pas si cand veti fi doar voi 2 intreaba-l daca simte ceva pentru tine. daca nu vei face asta cat mai curand vei ramane mereu cu aceasta indoiala si vei regreta.mai bine sa stii, indiferent care va fi raspunsul lui. Funda?

| ღDiissyღ explică (pentru MissIndependent96):

Pai astazi cand l-am mai intrebat de ce a luat un 4 pentru mine a spus iar ''O sa intelegi tu...". Iar in alta pauza a spus ca o sa imi explice totul la ziua unei colege (care va fi peste 5 zile), cand vom putea sa fim singuri...