| Wihox a întrebat:

Hey. Am o problema. Am 3 note in oral 10 10 9 si 9 in teza la Romana si vreau sa imi iasa media 10 doar ca profesoara nu e de aceiasi parere. Am chiulti la ultimele 2 ore si mai am o ora si gata. Profa mi-a spus prin colegi ca daca nu vin nu imi incheie media. Are voie? SI daca nu mi-o incheie ce se intampla?

4 răspunsuri:
| MirelaNicoleta a răspuns:

Nu ar avea de ce sa nu ti-o incheie, poate s-a referit ca nu ti-o incheie cu 10 ci cu 9. Iarta-ma ca te intreb dar de ce vrei sa chiulesti? Eu am 28 de ani si sti cat de rau imi pare ca in scoala nu mi-am dat mai mult silinta? de chiulit nu chiuleam aveam max3-4 absente pe an.

| Wihox explică (pentru MirelaNicoleta):

Imi dau silinta dar profa vrea sa imi strice media sad vrea sa ma asculte din critica literara si nu stau sa invat citate pe care oricum nu o sa imi dea 10. Daca ma duc o sa imi dea de-al dracu 9 si nu o sa imi mai iasa media 10 big grin

| MirelaNicoleta a răspuns (pentru Wihox):

Acum inteleg big grin big grin
nu o subestima poate vrea sa se convinga meriti 10, eu zic sa fioptimist/optimista

| MamaNegri a răspuns:

Hey. Nu cred ca nu o sa iti incheie media. Invata foarte foarte bine si arata.i ca poti. Sa nu aiba ce comenta. Multi fac asa. Dar daca inveti tot si nu mai au ce zice... Crede.ma ca am trecut si eu prin ceva de genu asta. Si asa mi.am scos zecele. Nu mai chiuli si fi mai ambitioshappy