| milla24 a întrebat:

Hey!
Am si eu o problemuta...
Imi place muuult de tot de un baiat mai mare decat mine cu 4 ani.
E de la mine de la scoala... Cand il vad sunt asa happy si ma topesc toata. Cand trec de obicei cu o colega pe langa el colega aia imi zice ca se uita la mine... asta se intampla destul de des, am ombservat si eu ca se uita uneori la mine si cand ma uit la el isi intoarce privirea... cand ma vede ma saluta... am vorbit cateceva si pe Facebook. se poarta dragut cu mine...
Si nu stiu daca am vreo sansa cu el?!
P.S Lasati si niste sfaturi ce sa fac + parerea voastra.
Dau Funda!
Merci

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Sanse ai, dar nu pot spune daca usnt mari sau mici.
Cum vorbeste/se comporta cu tine, poate vorbeste/se comporta si cu alte fete. Din cate ai spus tu, el nu face nimic care sa arate ca ar fi atras de tine, ci e doar prietenos. Totul tine de voi daca o sa fie ceva sau nu intre voi, continuati sa vorbiti si niciodata nu se stie...

| positivity a răspuns:

Șanse ai. Orice persoană care vrea ceva, care încearcă ceva, are șanse să reușească. Însă dacă nu încearcă, șansele nici nu mai au rost, sunt egale cu zero.
Îți place tipul, ok. Când îl vezi totul pare roz și frumos, ești fericită. Atunci încearcă să vorbești cu el. Poate se ajunge undeva.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Bunăăă, da ai şanse cu el.
Ai putea să vorbeşti foarte mult cu el să te apropii de el apoi "chimia" intre doi oameni îşi face treaba.

| Biancaalone a răspuns:

Pai eveniti buni prieteni deoarece primul pas intr-o relatie este prietenia.Cunoste-i defectele, atat si calitatile si vezi daca te merita sau nu! Nu zic ca trebuie sa fie acum perfect, dar trebuie sa fie potrivit pentru tine! Nu te arunca cu capul inainte ca o iei in barba!