| L ι ѕѕ є η α ☮ a întrebat:

Hey. Cum ati caracteriza voi o persoana cu fite? Ce ar trebui s afaca? Ce replici ar trebui sa foloseasca. Va rog, am nevoie de opiniile voastre. Dau fundita.

10 răspunsuri:
| anaid a răspuns:

Ar trebui sa gesticuleze foarte mult, sa vorbeasca pitigaiat, sa imi dea replici imediate care sa ma lase masca si sa ma amuze in acelasi timp, sa aiba un mers de zici ca a urcat pe podium, sa mearga cu capul ridicat, sa fie obsedata de cum arata si de cum ii sta parul, sa faca tot felul de fite cand iese din casa si ploua, ceva de genul"aiiiiiii tocmai ce mi-am facut parul cu placa si o sa mi`l ude" si lucruri de genul... aaa si sa faca figuri and este abordata de un baiat mai putin atractiv"aiii nu vezi cum arati sa nu te astepti sa fii vreodata cu mine"

| nobody_9468 a răspuns:

Eu...sunt ceea ce dorestihappy
O persoana cu figuri face fitelaughing.
Oricum te asigur ca nu esti privit bine, fiindca toata lumea ar comenta despre tine, crede'ma nu e delooc dragut sa fii barfit pe toate partile.De exemplu eu una nu ma consider figuranta, doar ca da am si eu unele tic'uri care se pot numi fite.Insa in scoala in care sunt, eu sunt o nimica toata pe langa "sexi braileanca, alina plugaru, laura andresan" care sunt prezente la scoalawinkingtongue
Deci mai bine fara figuri...adica si eu care nu's cine stie ce, cred ca mai am de lucrat, adica sa ma schimb fiindca pana si prietenul meu imi mai spune uneori ca sa nu mai fac fite la el.
De multe ori o persoana fitoasa este asociata cu o pitzipoana sau curva.

Bafta.

| L ι ѕѕ є η α ☮ explică:

Nu vreau sa devin laughing si sper sa nu devin. Sunt curioasa cum vede lumea o pers. fitoasa. Pt ca multi vad o persoana fitoasa, una care rade des.straight face... Si na.

| Anduciu a răspuns:

Umm...Ar trebui sa mearga apasat, sa tranteasca usa in urma sa, sa deschida gura si sa-ti arate guma pe care o mesteca daca il/o intrebi "Ai niste guma?", sa aiba cate un diminutiv pentru orice nume, sa-si dea ochii peste cap din 30 in 30 de secunde... Unele fete isi prind parul in diferite parti ale capului(coada intr-o parte, mai sus, mai jos, etc). Cam atat imi vine in minte.

| Angiutssa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa isi bage nasul peste tot, chiar daca nu vorbeste cu multa lume, sa rada prosteste la orice, sa-si dea cu 3 kg de gloss(daca e fata), sa se dea la toate persoanele de sex opus pe care le vede in cale, sa aiba raspuns pentru orice si intotdeauna un pachet de guma "5", iar jumatate sa fie rumegat in gurahappy

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

O persoana cu fite? hmm...greu de spus.
pai ar trebui sa fie genul de om care sa se laude singur; adica ceva de genul,, hei! ce bine arat azi, nici mie nu imi vine sa cred ce bine imi stau pantalonii astia noi.cand am fost la probe stateau mai aiurea'', sau,, vai, uita-te si tu cum te-ai asortat azi cu camasa aleia, ii din sezonu trecut''. acum depinde si de persoana:sunt persoane care se lauda singure si sunt persoane care fac tot posibilul sa fie nr. 1.
o persoana cu fite barfeste orice coleg, prieten si altele daca arata putin mai sifonat sau daca acea persoana o intrece prin stiu eu ce barfe doar pentru a o decadea dar de fapt ii este ciuda pentru ca, acel cineva este mai bun ca ea.
o persoana fitoasa este o persoana vesnic nemultumita cu ceea ce are si vrea mai multa faima si popularitate de obicei, o persoana fitoasa isi jigneste prietenii iar atunci cand iese cu ei intr-un loc public acestea devin fantome pentru ca FITELE sa iasa in fata si sa preia PUTEREA.
asa stiu eu ca este o persoana cu fite tocmai din cauza prietenilor mei cu FITE...

| Clauditza a răspuns:

Pai eu am fite si am un mers mai altfel si mereu stramb din nas si fac un semn cu mana o intind asa de la incheetura in fata asta inseamna 'nu vorbesc cu idioti' fac asa doar cand ma cert cu cineva si merg in grup cu prietenele mele si le spun sa imi inchida si deschida usa mai fac niste 'figuri' gen rolling eyes raised eyebrows loserdar dc vrei sa devi fitoasa crede-ma am o reputatie super naspa in sc mea ma cert cu toate fetele din sc de la gradinita la cl a 8-a eu is a 6-a dar cateodata baietilor le place asta. Sper ca te-am ajutat.

| nyckol6 a răspuns:

Crede-ma ca nu e bine sa fii fitoasa. eu nst si nu mai stiu cum sa scap de gesturile astea... multi mhiau zis ca sa ma schimb dar:-s
mai bine ramaia sa cum esti.thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa se duca la baie in fiecare pauza sa se uite cum ii sta parul si sa se dea cu gloss din 5 in 5 minute, sa dea din fund cand merge si sa aiba un mers mai apasat, sa aiba un pachet de guma 5 la ea si daca ii cer mai multe persoane guma sa le dea una singura si sa zica sa o imparta ca e 5 lei pachetul, sa se bage singura in seama cu toti baietii, sa barfeasca persoanele imbracate cu haine mai ieftine si nu de firma ca ea, sa fumeze doar ca sa vada lumea ca ea stie sa fumeze, sa foloseasca replici pe care le aude si ea la altii si sa se dea mare cu ele, sa intrebe din 5 in 5 minute daca ii sta bine parul sau sa se uite in reflectia telefonului etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nask. nusk. nu mai dale lasa nu team bagat in seama