| AnOnImUl321123 a întrebat:

Hey big grin
Cum incepi o conversatie pe facebook cu o fata cu care doar te saluti (deocamadata) la scoala dar pe care o placi? Pana cand reusesc sa ii cer nr de telefon ma refer happy
Mersi, funda :*

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

"Am vrut să îţi vorbesc de multe ori, dar nu am avut ocazia."
Şi de aici, fiecare o să spună câte ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in casa, lumina (depinde cum e afara zici or zilei/ ori lunii/ori lumina adormita de norii orizontului transvers asupra sentimentelor mele inghetate de adierea usoara si rece a vantului provenit din locurile fantastice unde lumina de smarald data de ochii splendizi si sublimi a Aurorei, sfanta zeita, fiica titanilor Hyperion și Theia, sora zeului soarelui Sol și a zeiței lunii, Selene.). Asta e inceputul Acum.
MA pot asocia cu vremea nostalgica de afara sentimentul acesta profund apasandu-mi sufletul cu greutatea sa sufocanta. Pentru a putea ridica aceasta povara care imi apasa inima mea fragila, as dori sa pornesc o conversatie care sa ne implice trairile noastre, niste trairi care pot fii transverse fata de axa imaginara dar totusi existenta a legaturii dintre esentele noastre umane si spirituale. Perimite-mi te rog sa spun "Buna. Ce faci?".

PS: Chiar am pierdut 5 minute pentru raspunsul asta! Nu pot sa cred.

| AnOnImUl321123 explică (pentru anonim_4396):

Mai bine nu scriai ca nu ma ajuta cu absolut nimic rapunsul tau...ce ai vrea? Sa o cer in casatorie? Vreau sa stiu doar un amarat de inceput si niste subiecte de discutie ca dupa ma descurc si singur -_- Vrei sa rada de mine cat traieste daca ii scriu ce mi-ai zis tu sa ii zic? Fra..mersi de raspuns, dar de stiam ca imi trimiti poezii siropoase, ma gandeam si singur ce sa-i scriu. Mersi oricum (fara suparare dar asta e adevarul, nu ii pot spune asa ceva unei fete iar dupa ce i-am scris 7 ore sa ii zi "da-mi voie sa iti spun "buna" " Nu se poate. Inca o data mersi si imi pare rau ca ai pierdut 5 minute degeaba scriind poezii de genu ://.