| NbhdDaughter a întrebat:

Hey.De ce majoritatea spuneti ca persoanele care se taie pe incheieturi sunt nebune? Nu va ganditit ca faceti acele persoane sa sufere?

Răspuns Câştigător
| ChristinneK a răspuns:

Poate multi spun ca sunt nebuni si lalala si tralala, insa acele persoane care fac acest lucru o fac pentru ca nu gandesc eu consider ca nu sunt nebune ci au o problema, poate din cauza sa atraga atentia sau sa copieze stilurile emo.Eu una cred ca aceste persoane trebuie sa gandeasca ca o frizura cu parul in ochii care practic le afecteaza vederea si o taietura pe incheietura nu le schimba viata ci le-o distrug mai tare deci nebune nu sunt practic nu gandesc si nu stiu sa isi puna viata pe primul loc care daca ar fi istete aceste persoane ar putea-o schimba in alte feluri si prin alte modalitati.

3 răspunsuri:
| Gaviota a răspuns:

Adica vrei sa spui ca sunt normale? mie nu mi se par!

| strengaritzza a răspuns:

Deloc, pentru-ca acele persoane au o dereglare psihica. GRAVA. Trebuie sa consulte un medic. Un om normal nu face asa ceva.

| Волк a răspuns:

Pur si simplu acele persoane, sau dat batute deja, si sunt gata sa isi ea la revedere de la viata.Persoanele care le spun ca sunt nebune intr-o masura fac o greseala, oarecum le inping spre o astfel de decizie, dar ei nu inteleg ce ar putea o persoana sa se sinucida, fiindca daca nu ai trecut prin asa ceva de unde stii ce simte perosna in cauza, eu cred ca acasta este cauza pentru care multe persoane nu le plac cei care se sinucid.