| FataFaraSentimente a întrebat:

Hey, imi place de un baiat, cum sa-i dau de inteles ca-l plac, fara sa par o fata usuratica sau de asta care se da la baieti. PS. eu sunt o fire mai timida. Ofer

6 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Din pacate, daca nu aveti cunostinte comune, nu prea ai cum fara sa te considere macar o prada usoara.
Sa zicem ca-l bagi in lista de mess... si asa o sa te vada macar ca pe o fata topita dupa el, un pic prea accesibila si exista riscul sa caute ceva ce poate obtine mai greu.
Depinde totusi de tip, unii se bucura cand sunt abordati, dar altii...
Ideea e sa faci cum simti. Macar nu ramai cu regretele.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Daca esti timida de ce vrei sa pari "usuratica"? Asa o sa ai parte doar de cocalari. Mie personal imi plac fetele sigure pe ele si inteligente.

| FataFaraSentimente explică (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Am scris ca nu vreau sa par o fata usuratica, pentru ca nici nu-s, imi trebuie niste sfaturi cum ar trebui sa procedez ca sa ma observe, pentru ca mie mi-e rusine sa ma dau la baieti si sa le zic in fata ca ii plac, as arata ca o aiurita big grin

| JustAnette a răspuns:

Păi... ce să spun? Cred că nu trebuie să
fii tare timidă, încearcă să-l faci să te placă. Vorbeşte cu el de cîte ori ai posibilitatea. Încearcă să afli ce crede despre tine in general.

| FataFaraSentimente explică (pentru JustAnette):

Pai, mai e o problema, el nu ma stie si nici eu pe el adica doar in ce clasa e, e de la scoala si il vad in fiecare zi, si nici macar nu stiu cum sa-i atrag atentia spre mine big grin

| JustAnette a răspuns (pentru FataFaraSentimente):

Fix asa problema am si eu... Vroiam numai ce sa scriu si eu o intrebare happy