| LordDevil a întrebat:

Hey,oare de ce nu reusesc sa-mi gasesc o prietena? Nu stiu ma comport foarte frumos cu ele,imi place sa le respect,bine doar pe cele care merita,sunt un tip foarte deschis,am simtul umorului, imi place sa ma fac placut in discutii si in alte situatii, doar ca nimeni nu apreciaza asta.Ar trebuii oare sa mai fac ceva in plus,sa schimb ceva la mine? Nici nu stiu, parca m-am saturat tot eu sa fiu ala de treaba, care pune mult suflet in orice.Din ce vad pe mine nici una nu ma apreciaza pentru ceea ce sunt. Ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cica "Nu trebuie sa schimbi nimic la tine, cine te place te accepta asa cum esti.Sigur exista cineva si pentru tine, trebuie sa ai rabdare."
Da, poate exista cineva si pentru tine, dar pana intalnesti persoana aia pot trece ani buni, ani in care-ti vei suferii din cauza singuratii.
Si, chiar si asa, nu exista nici o garantie ca aceea persoana va aparea in viata ta.
Ma rog, discutia poate continua mult pe aceasta tema.

Anyway, recomandarea mea e sa incerci sa fii mai tupeist, renunta la amabilitate si chestiile astea.
Da, e ok, sa fii amabil, dar, de ce ai fi cu toate peroanele asa?
Amabil ar trebui sa fii doar cu familia ta, cu restul, ar trebui sa fii sceptic si tupeist.
Nimeni nu e mai presus ca celalalt.
Incearca sa-ti acumulezi curaj, sa incepi sa vorbesti, sa ai tupeu, iar dupa, invata cum sa flirtezi.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Pe femei in general le intereseaza mai mult ce masina si salariu ai, nu ca te porti foarte frumos si respectuos cu ele. Aproape orice barbat este respectuos cu femeile, nu mi se pare nimic neobisnuit pentru ca femeile nu mai pretuiesc asta la un barbat.

| GabyT10 a răspuns:

Nu trebuie sa schimbi nimic la tine, cine te place te accepta asa cum esti.Sigur exista cineva si pentru tine, trebuie sa ai rabdare.Cand nu te astepti poate aparea acea fata,cea care va fi doar a ta si te va placea pentru ceea ce esti,fara sa schimbi ceva la tine. Fetele naive vor alega mereu dupa cei ce le tin in "lesa",nu le respecta,dar care au bani,masini, muschi, tatuaje (imagine de baiat rau).O fata inteligenta va cauta un baiat bun, inteligent, care sa o respecte si sa o iubeasca.Fi tu asa cum esti,"care iti este sortita, nici apa nu o ia".