| Unlocked a întrebat:

Hey,oare de ce nu reusesc sa-mi gasesc o prietena? Nu stiu ma comport foarte frumos cu ele,imi place sa le respect,bine doar pe cele care merita,sunt un tip foarte deschis,am simtul umorului,imi place sa ma fac placut in discutii si in alte situatii, doar ca nimeni nu apreciaza asta.Ar trebuii oare sa mai fac ceva in plus,sa schimb ceva la mine? Nici nu stiu,parca m-am saturat tot eu sa fiu ala de treaba, care pune mult suflet in orice.Din ce vad pe mine nici una nu ma apreciaza pentru ceea ce sunt. Ceva sfaturi?

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cautatu te duce in disperare gasesti ce nu trebuie.

| CoquineNoire a răspuns:

Nu ai dat prea multe detalii, depinde si de locul unde le cauti, dar fetele oricum nu prea stiu ce vor cand vine vorba de baieti.
ele vor respect, vor baieti de treaba, insa cam fug de ei, si tot la bad boys ajung.
e in natura lor.
faptul ca tu cauti si ca te straduiesti prea mult sa le fii pe plac, le cam respingi.
arata ca nu iti pasa de ele, si cum am mai spus, miserupismul este secretul, dar in cantitati moderate, desigur.
trebuie sa stii cum sa pui in balanta calitatile care le pun pe fuga, si insusirile care le atrag.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Viata nu s a terminat. Poate pur si simplu fetele respective erau nepotrivite, nu merita sa te gandesti la ceva care nu te apreciaza. Daca te implici in mai multe activitati, poti cunoaste mai multa lume. Vei gasi pe cineva atunci cand te gandesti mai putin.

| SoloPC a răspuns (pentru BlackheartQueen):

Add imvu IcataIcatawinking

| BlackheartQueen a răspuns (pentru SoloPC):

Imi pare rau dar nu mai joc de cativa ani. happy

| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Nu iti fa griji.
Decat sa fii cu careva care nu te respecta, mai bine astepti fata potrivita! Ce e al tau, e pus de o parte!
Nu trebuie sa schimbi nimic la tine, pur si simplu sa fi tu.
O sa iti gasesti fata potrivita, nu iti fa griji.
Nu te stresa. Atunci cand te vei astepta mai putin, atunci va aparea!
Bafta! :*

| Sofer a răspuns:

Man nici eu nu am iubita nu dispera laughing
Au trecut 7 de cand ai pus intrebarea? Ai gasit iubita?

| h3r a răspuns:

Poate discuți cu prea multe, dacă mă înțelegi ce zic.
Cu siguranță vorbești cu multe fete, care mai de care. Și...cu siguranță din alea una s-a găsit să te placă, dar nu cred că ai părut prea serios.
Și nici nu pari, sorry.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Într-un final tot va apărea cineva care să aprecieze asta şi să te aprecieze pe tine cum eşti cu adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza e ca atunci cand iti cauti o prietena, de cele mai multe ori nu gasesti!
Lasa sa vina totul de la sine. Poate ca nici nu ai intalnit fata potrivita, care sa te aprecieze si sa te iubeasca.
Nu e nevoie sa te schimbi pentru nimeni, trebuie sa fii multumit de tine insuti.
In primul rand, cand vorbesti cu o fata, nu-i da impresia ca iti cauti iubita. O vei indeparta. Fii mai intai, un amic de incredere.
In al doilea rand, nu grabi lucrurile. Daca placi o fata, demonstreaza-i asta, dar nu o presa sa intre intr-o relatie cu tine.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa si un pic mai retras, nu mai iesi in evidenta si nu te mai implica mult in discutii sau alte situatii, parerea mea

| sayWhaaat a răspuns (pentru anonim_4396):

Parere de toata jena, de unde le tot scoateti ma din putu' gandirii.
Adresandu-ma acum autorului acestei intrebari, eu cred ca minti de ingheata apele cand te descrii pe tine si felul cum tratezi fetele. Daca te arati interesat de o fata, o scoti in oras, si ii dovedesti toate acele calitati, e imposibil ca macar 1 din 2 sa nu se transforme intr-o relatie.

| SadBoyForever a răspuns:

Si eu am 21 de ani si nu am avut niciodata vreo prietena, motivul este timiditatea, nu pot privi in ochi o femeie cand aceasta vorbeste cu mine.
Eu nu stiu ce sfaturi sa iti ofer, iti spun sa astepti poate atat tu cat si eu vom reusi sa depasim aceasta situatie si sa avem o prietena.

| MihaelG a răspuns (pentru SadBoyForever):

Salut Ionut! Si tie Unlocked! Sa știți că nu sunteți singuri, si eu ma aflu in aceeasi situatie ca a voastra! A fost o perioada in care o colega a dat semne ca ma place 100% dar exact ca si Ionut, eu sunt o persoana timida de fapt ce zic eu foarte timida extrem de timida, si nestiimd cum sa actionez si cum sa ma comport am pierdut-o! Si i-am dat un trandafir si m-a favut a 3-a zi bolnav cu capul si era sa ne luam si eu si un prieten si bataie de la un prost care nu stiu cine era! probabil vreo ruda sau un prieten de al ei(iubit)Si acum sufar! Dar sper ca intr-o zi sa isi dea seama ca a gresit si ca ma v-a cauta, macar si peste 10 ani si fata asta exemplu nu este pe interes ci cei cu care a fost sunt asa pentru că cei cu care a fost sunt toti cu niste tiganci urate dar cu aurul pe ele! Ea sufera si ea am vazut-o si in viata reala si pe Facebook intr-un comentariu la o poza! Se vedea ca era trista! Dar poate vom avea noroc si noi! Bafta noua si celor care se afla in aceeasi situatie ca noi! Auziti vreti sa ne facem un grup pe Whatsapp? Asta daca aveti Whatsapp si mai ales daca vreti? Dar eu sper sa vreti! Salut si inca o data Bafta noua!

| suntZeu a răspuns:

Cauti o prietena si nu gasesti? Dar ai cautat macar? nu-mi spune ca ai mers pana jos sa cumperi o paine ai mers pana la statia de tramvai si inapoi si nu tiai gasit o prietena vai vai,daca nu cauti normal ca nu gasesti, iar daca gasesti sinu reusesti sa o faci sa inteleaga pozitia ei fata de tine, poti tu sa te comporti frumos, sa respecti etc, daca n-ai pic de tehnica de seductie esti degeaba...nu trebuie sa te transformi in prietena ei cea mai buna care ii povesteste toate lucrurile, trebuie sa ai un statut social potrivit si fetele sa te perceapa ca un baiat puternic cu o atitudine potrivita, nu sa fi un mupet care sa fie toata ziua "Ce vrea sa faca iubita mea?"

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Buna. Incep direct. NICIODATA SA NU TE SCHIMBI PENTRU NIMENI. cine te place. te place asa cum esti. Cum sa te aprecieze vreo fata, cand toate acum sunt numai dupa bani. masini. baieti de bani gata? Sunt rare fetele care mai tin cont si de suflet. aceste fete nu se gasesc pe strazi. in cluburi. baruri. aceste fete se gasesc in pat. acasa, citind o carte buna. privind un film. sau pur si simplu. stand. Trebuie sa cauti, sa ai rabdare si la un moment dat, magicul apare si fata pe care o asteptai de atata timp. va aparea.:3 Inca o data. nu te schimba pentru nimeni, mai ales pentru fete. nu se merita. straight face. Iti garantez ca vei gasi fata mult visata. dar mai greu pentru ca. asa cum am spus mai sus nu stau in baruri. cluburi..etc. La momentul potrivit. va aparea, si va avea aceea sclipire, si atunci vei stii ca ea e a ta! Nu dispera, nu te arunca in orice relatie, deoarece nu stii exact cu cine ai de aface..si nu stii cum te v-a lasa cu ochii in soare. si asa nu vei mai avea incredere in tine. Sper ca te-am ajutat. iti urez multa bafta. si daca nu te superi. cati ani ai?

| Unlocked explică (pentru fetitzabunasinebuna):

20 stiu, credeai ca sunt mai mic nu? big grin

| fetitzabunasinebuna a răspuns (pentru Unlocked):

Nu. nu credeam nimic. voiam sa vad daca este cazul sa disperi laughing si nu este. fi tu insuti. indiferent de ce se va intampla. multa bafta :3

| SoloPC a răspuns:

Cauta altele.

Răspuns utilizator avertizat
| Kattth a răspuns:

Lasa totul sa vina de la sine...Asa am patit si eu. Am cautat mult timp sa imi fac prieten si nu arat rau sau ceva, plus ca sunt o persoana super ok, pur si simpul nu am dat peste cineva care sa ma merite sau sa ma ia in serios.Cand ma asteptam mai putin l-am intalnit pe EL care ma accepta asa cum sunt si nu a incercat sa schimbe nimic la mine. Ai rabdare si o sa apara persoana potrivita si pentru tine.

| Flame_Vlad_1989 a răspuns:

Am 11 ani jumate dar stiu de ce.
fetele accepta golani care sunt barbati mie mi se pare o prostie mereu vad comentari cu fetele si apun despre baieti
mie imi plac baieti rai
ele trebuie sa fie langa cineva bun mai cuminte ca tine
si in locul fetwlor as alege pe cineva mai bun
pe viitor sigur vei gasi pe cineva mult succes

| ChiforAlin a răspuns:

Am 31 de ani si nu mi-am găsit nici o fata care sa ma placa asa cum sunt si ma refer la fizionomie, cat de bun sau perfect ai fi, e foarte greu sa castigi o fata care sa reziste 10 minute.Am incercat pe diferite site-uri dar ma insel si plus ma prinde si varsta de 40 care nu cred va fi vreo schimbare...Ce este de facut sa imi fac operatii la un plastician sau sa dispar si sa raman printre carti prafuite cu fete goale care doar ochii se mai pot bucura