| UtilityHelper a întrebat:

Hey, Salutare TPU! Anul asta am trecut clasa a 9-a si am intrat la mate-info. Ok, toate bune si frumoase pana aici. Problema vine acum: eu in generala nu prea am facut chimie -am avut o profesoara care prefera sa vorbeasca despre catei, masini etc. nu despre chimie. Intrebarea mea este: se leaga chimia din generala cu cea din clasa a 9-a? Stiu deja ca tabelul periodic trebuie sa-l stiu si m-am apucat sa-l invat. Sper ca o sa gasesc pe cineva care sa-mi raspunda si mie la intrebare, si daca se poate, ceva mai detaliat. Multumesc aniticipat!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Practic vei relua tot ce trebuia să faci în generală doar că va fi prezentat în alte cazuri. Dacă vei avea prof/ă care se bazează că ați făcut în generală, s-ar putea să nu recapituleze nimic.
Dacă nu ai făcut chiar nimic la clasă, îți sugerez să cauți manuale de 7-8 să citești pentru că te folosești și de teorie.