| irinuk28 a întrebat:

Hey, se merită să-ți faci cont pe Instagram?
E mai bun ca Facebook-ul sau măcar are vreo legătură cu el?
Vă rog explicați-mi mai multe, deoarece aș vrea să-mi fac și eu big grin.
P.S. Mi-am descărcat aplicația pentru Instagram, fiindcă am înțeles că îți poți face cont doar de pe mobil.
Mulțumesc.Dau FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| kRedhead a răspuns:

Instagram e aplicatia pe care o frecventez cel mai des.
E un site pe care iti faci cont si pui diferite poze, la fel ca pe facebook. Inimioara din josul fiecarei poze reprezinta un like, iar la comentarii trebuie sa pui @ in fata numelui cui i te adresezi ca sa vada ca i-ai scris lui si nu altcuiva.
Ca sa vezi ce posteaza altii, prieteni, vedete etc trebuie sa intri pe conturile lor (pe nume apesi cu degetul) si sa le dai "follow". Lor le va aparea notificare ca tu le-ai dat follow, la fel si in cazul tau cand cineva iti da tie.
In partea de jos ai aplicatiei ai un semn de casa care este home, iar cand dai click pe el vezi ce poze au mai postat persoanele pe care le ai la follow.
Langa, e un fel de rotita-steluta. Dand click, iti va aprea sectia "explore" unde poti vedea la ce poze dau like cei pe care ii ai la follow.
Butonul din mijloc este pentru a adauga poze. Cand il apesi, iti poti face singura un selfie, sau la acele multe patratele din coltul stang daca dai click iti poti alege o fotografie din galeriile tale pe care sa o psotezi.
Langa aparat, este o inimioara intr-o bula. Dai click si vei vedea ce notificari ari (cine ti-a dat like, follow si care din prietenii tai de p fb si-au facut instagram).
Si ultima, acel om e profilul tau.
Daca mai ai intrebari, spune happy

| kRedhead a răspuns (pentru kRedhead):

Scuze pentru greselile de ortografie sad

| irinuk28 explică (pentru kRedhead):

Mersi, e tot ce am vrut să știu.Dar ar mai fi o chestie, e necesar Facebook-ul? Sau doar email-ul? happy

| irinuk28 explică (pentru kRedhead):

Stai liniștită, nici nu am băgat de seamă happy.

| kRedhead a răspuns (pentru irinuk28):

Facebook-ul... pentru ca ai o optiune cand postezi o poza ca sa apara si pe facebook.

| kRedhead a răspuns (pentru kRedhead):

Aa, si ca sa iti cauti prietenii de pe facebook care au insta laughing

| irinuk28 explică (pentru kRedhead):

Încă o mică chestie. Cum trebuie să fie username-ul, pentru că îmi spune că e invalid thinking

| kRedhead a răspuns (pentru irinuk28):

Daca e invalid, inseamna ca e folosit de altcineva... incearca mai multe variante big grin al meu e kamytswwh big grin

| irinuk28 explică (pentru kRedhead):

După pot să intru de pe calculator, nu? Însă mai întai trebuie să primesc un mesaj pe email?

| kRedhead a răspuns (pentru irinuk28):

Poti intra de pe pc doar ca sa te uiti la profilul tau sau al altora, nu poti pune poze de pe fb. N-are nicio treaba cu emailul.