| Khiley a întrebat:

Dau funda pentru cine mă ajută! Aș vrea să gasesc o persoană, să aflu unde lucrează sau măcar zona unde stă. Am pierdut legătura cu acea persoană odată cu trecerea timpului. Îi știu doar numele și orașul unde stă. Nu are nici Facebook sau Instagram.
Nu vreau aici răspunsuri cu "nu există așa ceva" sau "nu poți" deoarece nu mă ajută cu nimic.
Mulțumesc. love struck

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Cristina12387 a răspuns:

Cauta numele ei pe Google si poate te duce la vreun site unde are cont. Ai putea sa mai cauti pe profilele de social media ale unor cunostinte comune sau posibile cunostinte comune lista de prieteni si vezi daca se regaseste in acele liste (poate are cont si nu si-a dat numele ei sau poate si-a dat partial numele si poate o recunosti dupa poze), ai putea, de asemenea, sa intrebi vreo cunostinta de-a ei despre ea. Parerea mea e ca ar fi bine sa intrebi de cont de Facebook sau numar de telefon. Daca intrebi direct de adresa de acasa sau de locul unde lucreaza e posibil sa fie ciudat pentru persoana cu care discuti.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O cauti prin vecinii sau colegi pe care i-a avut fata.
Cel mai probabil are FB si Instagram, dar nu foloseste numele real, sau poate s-a maritat si are numele dupa sot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau daca stii pe cineva care sa lucreze la vreo firma de telefonie poate are posibilitatea sa-i caute numele in baza de date si poate da de nr ei de telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gindeste te logic cum am putea noi sa te ajutam daca nu cunoastem numele persoanei? Tu zici ca i stii numele pune i numele aici, ce varsta are ai zis ca nu are Faceboock sau Instagram, nu ai numarul lui ca daca aveai numarul il sunai sau poate avea omul whatsap, persoana pe care o cauti i ti este rudă prieten sau cunostiinta? Din ce an nu l ai mai vazut? Mai traieste? In ce domeniu lucreaza? Noi nu putem sa i ti gasim persoana, politia da ar putea, mergi la politie si cere le ajutorul.

| Khiley explică (pentru anonim_4396):

Am scris eu cumva că vreau să-mi căutați persoana respectivă? Eu am întrebat dacă nu știe cineva cum se poate căuta o persoană oarecare! Ști să citești și să înțelegi? Nu te mai băga în seamă că deja ești penibil! :-&
Și nu toți oamenii tineri au Facebook sau Instagram!rolling on the floor

| isemilia a răspuns:

Vorbeste cu vechi prieteni comuni. Nu mai stii pe nimeni care mai tine legatura cu persoana respectiva?