| Albarescul24 a întrebat:

am 14 ani si multi de la mine din clasa fumeaza,as vrea sa incerc si eu sa fumez,sa vad cum e,e vreo senzatie super tare sau ceva? ce e asa de interesant sa fumezi? laughing
Vreau sa stiu ce tigari sa cumpar si ce sa fac prima data cand tin tigara in gura laughing)
Nu vreau sa ma apuc ca e daunator,dar vreau sa vad cum e,din curiozitate,am vazut ca multi fumeaza si de ce sa nu incerc si eu?

Nu vreau sa vad membri TPU care imi spun ca fumatul e daunator si sa nu ma apuc,stiu ca e daunator si ca nu e bine sa te apuci dar vreau sa incerc,asa ca dati-mi nume de tigari destul de bune happy Mersi, cel mai bun raspuns primeste funda happy

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Kent hd sau winston, eu nu fumez dar taicamiu si colegii mei fumeaza si aia zic ca is cele mai bune tigari

7 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu o sa iti spun ca fumatul e daunator sau ceva, dar ai fii un amre idiot sa fumezi doar pentru ca altii o fac, in plus ai 14 ani! Nu e nimic interesant, o sa vezi tu in viitor cat o sa regreti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai sa fii cool si smecheros daca ai sa fumezi... ce mai conteaza ca iti nenorocesti plamnii tai tineri si nedezvoltati

| AirănMeidăn a răspuns:

hah, da, am trecut si eu prin asta doar ca la o varsta mai inaintata. pai prima data sa stii ca nu o sa iti placa, nici nu prea vei putea sa fumezi in sensul propriu. majoritatea trag doar in gura prima data si nu reusesc in piept fiindca le vine senzatia aia ca si cand stai in fum de tigara, stii? probabil vei tusi, si nu cred ca o sa reusesti o tigara intreaga asa din prima. vezi, ia o guma dupa daca vrei sa nu afle ai tai, si pregateste-te sa ai ochi rosii in ziua respectiva si eventual sa te doara capul. poate chiar vei tusi ceva timp, se intampla si asta uneori asa cum a fost la mine
bafta

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| L1feDRAIN a răspuns:

Eu am incercat o data sa fumez si nimic deosebit decit fum in gura nu am simtit.
Sunt cazur icind oamenii fumeaza doar din cauza ca au incercat asa ca nu iti recomanda sa faci asta ca posibil o sa mai vrei o data sa incerci. In legatura cu tigarile ia-ti slabe laughing

| Ciumpi35 a răspuns:

Nu e nimic special, din contra, e deranjant. Oricum e viata ta, tu decizi. Bafta l-a luat decizii cat mai bune

| Andrei23234 a răspuns:

Kent...Wiston