| BADGIRLL a întrebat:

Hey TPU... am nevoie de ajutorul vostru sad acum cateva luni am fost cu un baiat care era la vreo 400 de km. distanta si ne iubeam mult, dar din cauza multor certuri ne-am despartit, iar eu m-am mutat in spania si am vazut ca el si-a facut o alta iubita, prima data am incercat sa fiu tare si sa nu-mi pese dar nu am reusit si am vorbit cu el si mi-a spus ca el cu toate fetele care a stat pana acum a stat doar ca sa incerce sa ma uite pe mine si in cele din urma acum cateva zile ne-am impacat din nou si a parasito pe fata aceea dar numai e la fel ca acum cateva luni inainte simteam ca ma iubea si era foarte dulce dar acum e foarte rece cu mine si raceala asta a lui felul in care vorbeste ma doare foarte tare. El mi-a promis ca va fi ca si inainte dar nu stiu poate ii este teama sa nul ranesc ca si data trecuta si sa sufere din cauza mea. Iar in legatura cu distanta eu o sal astept oricat este nevoie! ( el are 17 ani iar eu 14 ani ) va rog dati-mi un sfat sau ceva chiar nu stiu ce sa fac

3 răspunsuri:
| DiaNa357 a răspuns:

Serus:*
Eu cred ca este asa rece cu tine de aceea ca, cum ai zis si tu, ii e frica sa nu il ranestidin nou.Incearca sa vb cu el, explica i ca il iubesti si ca nu vei mai face aceeasi gresheala...in legatura cu varsta, nu conteazaoh go on stai linistita...si eu am tot 14 ani si stau cu un tip de 17 si merge bine doar ca eu nu prea tin la el.
Eu te sfatuiesc ca daca stati asa departe unu de altu, sa incerci sa iti cauti altu(nu e usor da vei reusi), deoarece are 17 ani, e baiat si tu nu esti langa el ca sai faci poftele. Poate va cauta placerea in alta parte si tu nu vei stii nimic.
Mult noroc draga:*

| inger02 a răspuns:

Draga mea scuze ca iti zic dar mai ai de invatat de la viata esti naiva. el la 17 ani poate sa te faca din 2 vorbe. relatiile la diistanta nu-s de durata.de unde sti ca sa despartit de cealalta poate te mine. iti dau un sfat : nu mai crede in vorbe si in fapte. pentru ca barbatii mint. si apoi nici nu v-ati vazut, pe net sunt multi dementi care se mai dau si cu alta identiate. eu zic ca nu-i potrivit pentru tine ia-ti unu de varsta ta si aproape de tine ca sa va vedeti. e altfel. succes

| brunetatha a răspuns:

Stii vorba aia cea fost prima oara nu mai este si a doua oara de aia nu mai este la fel si sincer eu nu prea cred in relatii de la distanta ca eu sunt cu un baiat care este in oras cu mine si nu am cum sa ma vad cu el deci...ma rog sper ca te-am ajutat