| orangeblossom a întrebat:

am nevoie de un sfat urgent pentru ca timpul se scurge si trebuie sa iau o decizie! Am primit o invitatie la un revelion si nu stiu daca sa o accept. Gazda este prietena unei prietene. Problema este ca gazda impreuna cu "prietena" mea s-au pus de le-au zis unor baieti care vor veni la revelion ca eu sunt o fata foarte frumoasa, foarte inalta, slaba, ca sunt o bunaciune si ca o sa le placa de mine (au fost ironice, evident pentru ca eu sunt scunda si plinuta). M-a durut foarte tare cand am aflat de la cineva chestia asta si m-a pus pe ganduri daca sa mai merg. Prietena mea si gazda(nu stiu ca eu am aflat) insista ca eu sa vin la revelion si imi spun ca o sa ne distram de minune. Eu nu pot sa le spun ce am aflat si sa le cer o explicatie pentru ca as baga-o in belea pe fata care a fost draguta sa imi deschida ochii. Asta e singura invitatie pe care am primit-o de revelion si nu as vrea sa raman acasa sa dorm, dar in acelasi timp nu as vrea sa ma simt exclusa sau sa fiu subiectul de care se face misto la acea petrecere, mai ales ca(din cate am inteles) baietii aia sunt cam cocalari. Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Depinde ce iti doresti mai mult, sau mai bine zis ce te doare mai mult.
Esti dispusa sa fii bataia da joc a tuturor cocalarilor de la petrecere toata noaptea doar de dragul de a fi la petrecere? Sau preferi sa stai acasa, cu familia. rontai ceva dulciuri, te uiti la filme, asculti muzica, si te simti totusi mai bine?
Daca vrei foarte tare sa mergi la petrecere, n-ai decat, dar nu cred ca te vei simtii bine.
A, apropo, fa-i vant la acea 'prietena' ca nu merita atentia ta.

5 răspunsuri:
| LegionarulRoman a răspuns:

M-ar durea la pateu.Revelionul e ca oricare alta zi,in afara ca sunt artificii si petarde happy. Eu o sa ma uit la Tv,si,cam atat,caci nu plec niciunde,nu ma simt deloc bine in spatiu strain si mai ales daca e petrecere cu multe persoane si mai ales daca e de prost gust,si mai ales daca sunt fete tinere si dragute(stim noi de ce) happy. Deci, e la latitudinea ta, dar eu nu as merge doar ca sa-si bata joc altii de mine, chiar daca supar pe nu stiu cine, iar motivul ar fi ca am primit niste invitati.

| aryenutzaa a răspuns:

Parerea mea este ca mai bine faci revelionul cu familia decat cu niste prieteni falsi. De ce sa stai sa fi bataia lor de joc?

| Adelina_Iuliana_1998 a răspuns:

Eu nu as merge.Gandeste-te mai bine stai acasa, decat sa isi bata joc de tine s-au chiar ar putea sa nu te bage in seama deloc acolo.si te-ar lasa sa se tina baietii dupa tine... Daca sunt asa cum ai scris o sa vezi ca asa o sa fie. Daca esti sigura ca asa au spus despre tine te indepartezi usor de prietena ta si sigur.bafta sper sa faci alegerea corecta. funda?

| alllissssa a răspuns:

Pai,daca ''prietena'' ta ar fi fost intr-adevar prietena nu ar fi comentat aspectul tau fizic; poate ca nici ea nu e perfecta...in plus, daca cineva si-ar fi batut joc de mine si sa faca ceva de genu le-as fi raspuns cu aceeasi moneda(acum tu nu trebuie sa ma iei intru totul in serios, pentru ca eu sunt putin mai tupeista). Sincer, sau cel putin asta e parerea mea, mai bine nu ai accepta.De ce sa te duci si sa nu te simti bine, cand poti sta acasa si sa faci orice vrei, nu trebuie neaparat sa dormi. Poti sa inviti pe cineva la tine sa stati impreuna.

| IordacheLavinia a răspuns:

Mai bine stai acasa decat sa-si bata joc de tine niste nerecunoscatori numiti "prieteni„.Ar trebui sa stai cu persoane care merita sa-ti fie prietene nu cu cei care te folosesc. Aspectul fizic nu conteaza daca esti o persona cu inima buna.Aceasta calitate este de mii de ori mai valoroasa decat aspectul fizic deoarece cu timpul se deterioreaza dar frumusetea interioara va ramane pentru totdeauna.