| vlady434 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Vreau sa-mi fac o prietena(iubita), dar... Propun o situatie. Vad o fata, draguta, care se "uita lung" la mine, eu la ea. Majoritatea ati zice sa vorbesc cu ea, dar ce sa-i spun? In general sunt relaxat in preajma fetelor, dar niciodata nu m-am gandit, la "cum ar fi sa-mi fac o prietena?".
Vreau sfaturi, din "arhiva" personala!
P.S.: Fara mistouri/baza. Doar raspunsuri serioase!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu-i spune nimic: priveste-o si admir-o!

| Cfskampo a răspuns:

Deci si eu am fost cam in aceeasi situatie nu stiam ce sa vb cu o fata. Trebuie sa intri in dialog cu ea sa te legi de subiecte comune scoala, muzica, prieteni comuni s.a. Dar sa NU arati ca o placi foarte tare (prea devreme ) pentru ca isi va bate joc de tinse sau te va folosi mai mult sau mai putin. Si fii barbat nu te emotiona in fata fetelor. SUCCES!
Funda? laughing