| Cristi117 a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa imi dati niste sfaturi despre cum sa imi fac o prietena. Vreau raspunsuri serioase!

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Palme la fundulet

| WaterDrop a răspuns:

O vanezi pe holurile scolii.

| Vraciu2016 a răspuns:

13 ani? Mai asteapta si o sa ai! la varsta ta eu nici telefon nu aveam dar prietena.
Dupa ce am mai crescut am avut si telefon.

Vad ca ai pus intrebarea asta deci esti nesigur pe tine ( si eu am fost ca tine ):

Schimba-ti hainele, fa-ti freza, atitudinea, etc.

Dar ai grija cum iti schimbi atitudinea: Nu toata lumea poate avea o fata de dur, sau una de sentimental.

Sa-ti spun din propria experienta:

Pana acum o luna purtam sapca din aia de gangsteri, si aveam atitudine din aia de "cartier". Dupa mi-am dat seama ca nu e de mine, si mi-am dat spca jos, mi-am dat parul intr.o parte, si mi-am schimbat atitudinea in una mai blanda. Pana si tipa care nu ma suporta s-a uitat la mine zambind.

Deci in concluzie, vezi tu ce trebuie schimbat la tine si nu te baza mereu pe sfatul altora. Si sa fi mai sigur pe tine, fi barbat rolling on the floor

| Neamtu_Marian_1993 a răspuns:

Stiu ce.ti trebuie. Mie mi.a mers si am 14 ani! Aveti dreptate ...depinde. Dar exista ceva general!
1.Tre' sa cunosti o fata, sa o stii de mica, din clasa I.
2. Tre' sa fii curat, aranjat, cum iti permite situatia financiara ( eu nu.s cine stie ce si...mi.a mers)
2. NU INJURA! Regula de aur suna asa " Ori ce ti.ar face o fata n.o jignii". Nici in general sa nu jignesti sau sa arunci injuraturi in dreapta si.n stanga.
3. Nu fii pervers. Asta mi.a fost cel mai greu sa mi.o schimb. Abtine.te!
4. Fii amuzant, vesel tot timpul!
5. Iesi afara la un suc, vorbiti mult!
6. Evitati viata virtuala!
7. N.o face geloasa niciodata!
8. Nu fii insistent, nu te tine dupa ea sau chestii de genu'.
Multa bafta si...hmmm.....ai putea incepe la o fata de care crezi c.o cunosti, e inteligenta si frumoasa sa va jucati sa vorbiti sa va cunoasteti, chestii d'astea. Treptat treptat ...se va forma ceva.
INCA CEVA. DOAMNNEEE! AM UITAT! NU.TI FACE O PRIETENA MAI INTELIGENTA SAU MAI PROASTA PENTRU CA LA LICEU VA DESPARTITI SI.....ASTA MI SE INTAMPLA MIE!

| alexaalexandra1985 a răspuns:

Pai depinde! Ficare fata are un gust diferit. uite eu fiind fata am câteva sfaturi pentru tine.:
-Nu stresa fata (lăsai spațiu personal)
-Fi drăguț cu ea
-Nu fi fuckboy (gen nu vorbi cu o mie de fete )
-nu o obosi cu povesti pluctisitoare
-fi activ
-invita-o in oras (asa va veți cunoaște mai bine)
-pune-i întrebări despre ea
-tine minte câteva ce ii place si ce nu
-arăta-i ca iti pasa
-ascultai părerea
-nu o ignora!
-si cel mai important fi TU!
Bafta :*
Funda?