| NbhdDaughter a întrebat:

Hey,TPU. Am o colega in clasa care este tiganca,si tot pe mine ma insulta,si ma face urata,proasta, etc, fara niciun motiv. Cum credeti ca ar trebui sa reactionez?

Răspuns Câştigător
| Ivanovicius a răspuns:

Ei bine, ar trebui s-o lasi in pace. Se termina scoala in mai putin de o luna si n-are rost sa te pui rau cu cineva in acest moment. Ignor-o, va trece. Vine vara, relaxeaza-te. Bafta!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca atat o duce capul ala cel mai bine ar fi sa nu-i mai dai importanta, comportata-te ca si cum nu ar exista

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Păi nu prea ai ce să faci.
Ignor-o, nu o lua în seamă şi las-o să vorbească singură.
Nu coborî la nivelul ei. Dacă atât de puţin au educat-o părinţii nu ai ce să îi faci. Dă tu dovadă că ai cei 7 ani de acasă.
Eventual discută în particular cu diriginta sau dirigintele şi explică-i ce problemă ai.
Pa-pa.

| anamimanonim a răspuns:

Nu o baga in seama. Da-o dr_c_!

| CrazyStuff a răspuns:

Ignor-o pentru ca daca se comporta asa inseamna ca asa a fost educata.winking

| ColdBreeze a răspuns:

Nici cum.Nu o baga in seama.E tiganca..nu te ingiosi la nivelul ei.Pur si simplu o evitiwinking

| alin890 a răspuns:

Nu mai o baga inseama. Poate nu o sa-te mai bage nici ea sper ca te-am ajutat...

| Briana600 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel dar ca sa te razbuniinregistreazo pe telefon cum te insulta dar sa nu te prinda dupa asta o poti duce la diriginte cu dovezi cu tot dar cand o inreg. sa o enervezi inainte funda?