| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o dilema. in clasele 3-5 mi-a placut un baiat. acum sunt in clasa a 7a si de un an ne vedem in oras si vorbim zilnic cam 4 ore la telefon. eu totusi nu.l mai plac, dar sunt sanse sa.i placa de mine? tin sa mentionez faptul ca fosta mea prietena cea mai buna l.a placut si intr.o zi mi-a spus (el) ca din toata clasa singurele pe care le simpatizeaza sunt eu si ea, doar ca ea e prefacuta si de alta religie. ce sa cred?

2 răspunsuri:
| DincoloDeNori a răspuns:

Chiar nu ne deranjeaza religia, cat timp respectiva nu e de culoare.Ii place de tine, din moment ce vorbeste 4 ore cu tine la telefon. Daca nu iti place de el de ce mai vorbesti cu el? Ii faci sperante aiurea.

| Today a răspuns (pentru DincoloDeNori):

Nu imi mai place de el in felul ala, daca intelegi. problema e ca intr-o zi mi-a spus la telefon ca s-ar putea muta in Italia (deoarece tatal lui e stabilit acolo) si parca mi s-a rupt inima. mai aveam putin si incepeam sa plang, pana m-a sunat si mi-a zis ca nu se muta pana nu face o prostie. laughing si acum nu stiu ce sa mai zic... daca ma place. daca nu?! noi suntem la muzica si mi-a aratat o data o melodie in Italiana pe care o cant mai mereu. ii povestesc mai tot si el la fel mie. doar ca nici fosta mea prietena ( desi il place) spune ca nu vrea sa fie iubiti pentru ca sunt de alte religii. mereu cand sunt intr-un grup cu colegii printre care se afla si ea, el sta mult cu ea si mai deloc decat mine... tot crezi ca ma place?