| Shara17 a întrebat:

De ceva timp vorbesc cu un baiat. am fost colegi si mi-a placut de el (dar nu am fost impreuna). Am inceput sa vorbim de cand a avut prietena. si prietena mea care ne.a vazut prima conversatie a zis ca sunt sanse ca el sa ma placa... de curand ei s.au depsartit si eu vorbesc cu el ca si pana acum, in fiecare seara happy despre diferite subiecte, iar cand ne vedem ma ia in brate, cateodata imi mai face si cu ochiul sau lucruri de genul, dragute... el arata bine si e constient de lucrul asta si daca ar fi sa.i placa de o fata mult, nu ar lasa sa se vada chestia asta ( imi place ca acest lucru am putut sa.l citesc la el, insa nu stiu care ar putea fi sansele sa ma placa si nu doar sa fiu gen :"ea ma place, poate o sa fiu si cu ea). Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca te place, atunci el va face in curand primul pas, daca este capabil de lucru acesta. Daca nu, va prefera in continuare sa se joace cu tine.

| frostxtq a răspuns:

Daca ati fost colegi inseamna ca il cunosti destul de bine, mai ales daca vorbiti in fiecare seara. Tu stii daca e adeptul unei relatii serioase sau cauta doar distractie. In orice caz, daca e sa fiti impreuna te sfatuiesc sa porti o discutie serioasa cu el in care sa ii clarifici faptul ca ai vrea sa fii cu el cat mai mult timp si nu ai vrea sa fii doar "inca una" pe lista lui. Daca e onest, sincer si ii pasa cat de cat de tine atunci nu te va mintii.