| XLittleGirlX a întrebat:

Am si eu o mica intrebare! Pe ce data este Sfanta Parascheva?

Răspuns Câştigător
| madymadalina99 a răspuns:

In fiecare an, la 14 octombrie, crestinii ortodocsi sarbatoresc ziua Sfintei Paraschiva sau Sfanta Vineri, cum este numita in popor, patroana orasului Iasi si a Moldovei si ocrotitoarea celor aflati in suferinta. In aceasta zi, mii de credinciosi vin sa se roage Sfintei Paraschiva pentru alinarea bolilor, indepartarea necazurilor si pentru a atinge racla cu sfintele moaste. Fiecare isi doreste ca o minune, oricat de neinsemnata, sa se infaptuiasca si in viata lor... Funda?

1 răspuns:
| Liviutz98 a răspuns:

14 octombrie Funda plsss