| eualexandra321 a întrebat:

Am un baiat la scoala cu care n-am facut cunostinta dar il vad tot timpul ca vine la mine pe coridor si cand ma vede se uita tot timpul la mine si el si prietenii lui. Oriunde as fi in oras cand ma vede se uita la mine si zilele trecute a avut o intentie de a cveni sa-mi ceara numarul incurajat de cateva colege de-a lui.Ieri am zis sa ma bag si eu in seama si i-am dat un :* la poza pe fb si nici macar nu mi-a raspuns, am asteptat cu sufletul la gura.De ce credeti ca reactioneaza asa? ma place si i-a fost rusine sa recunoasca sau isi bate jos de mine? multumesc :****

10 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Frumos,frumos si iar frumos
Parerea mea este ca va placeti reciproc, dar cum sunteti mai timizi din fire, asteptati fiecare la randul lui ca celalalt sa faca primul pas.Eu zic ca daca el ca baiat nu a fost in stare sa faca primul pas, ar trebui sa actionezi tu.Nu mai suntem pe timpuri cand baiatul trebuia sa intreprinda tot.Nu irosi timpul ca s-ar putea sa nu mai ai aceste sanse.Succes!

| darriya a răspuns:

laughing)dc si-ar bate joc de tine atata timp cat nici nu v-ati vb? la ce sa raspunda bietul baiat la :*? ce ar fi trebuit sa-ti scrie la "acea intrebare"?laughing)el e timid d-aceea nu vb cu tine pe fb, live. daca ai vazut tu ca a avut intentia de a-ti cere nr.inseamna ca te place.dc nu-l bagi tu inseama spune-i "buna"live nu pe fb.m-ati innebunit cu fb vostru fratilor

| On3St4r a răspuns:

E posibil să fi fost totul în imaginația ta, să ai impresia că se uită. Așa se întâmplă când ești îndrăgostit, te distanțezi ușor de realitate. Poate că uneori se uita, dar asta doar pentru că tu te holbai la el...

| eualexandra321 explică (pentru On3St4r):

Nu m-am uitat niciodata la el si in plus el a inceput toata treaba asta, eu n-aveam treba cu el

| exTreaMVipEr a răspuns:

Hmm el te place dar ii este rusine sa vorbeasca cu tine.Baga-l in seama, ai sa vezi ca nu o sa ii mai fie rusine

| DanMah a răspuns:

Nu isi bate joc de tine. Baietii sunt la fel de rusinosi ca fetele, iar un pupic la poza nu inseamna ca trebuie sa iti raspunda. Daca il intrebai ceva si el nu raspundea era un semn de intrebare. Altfel, s-a rusinat pentru ca a inteles ca ai putea si tu sa-l placi si acum asteapta ca si tine. asteapta ca tu sa faci primul pas, iar tu astepti ca el sa zica ceva. Oricum, ar trebui sa-mi detaliezi mai mult prima parte (se uita la tine cu prietenii lui). El e mai mare? daca da, cu cati ani?

| eualexandra321 explică (pentru DanMah):

Eu sunt mai mare ca el cu un an, ca sa fiu mai concica de fiecare data cand e cu un prieteni diferiti el nu se uita la mine dar prietenul lui se intoarce si se uita el, eu ma uit la el din cand in cand si mi se pare cateodata ca-si pune prietenii sa se uite la mine si el se face ca nu ma vede iar eu ma uit la ellaughing

| DanMah a răspuns (pentru eualexandra321):

Da, te place, dar e mai rusinos. se intampla foarte des chiar si cu cei mai cool baieti