| OnaOnna a întrebat:

Am un dinte putin stramb, iar patintii (ce-i drept si eu) vor sa imi puna aparat dentar big grin aveti idee cat ar costa unul? Adica eu as dori unul mobil sa il port doar noaptea. cel fix este mai ieftin decat cel mobil? Si care este suma diferenta intre ele?

Răspuns Câştigător
| SuneteDeChitara a răspuns:

Pret aparat dentar fix metalic : 1800 ron
Pret aparat dentar mobil: 700 ron

2 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Cel fix e mult mai scump decat cel mobil. Acum depinde si la ce ortodont te duci. Pe mine cel fix m-a costat in jur de 2500-3000 lei iar cel mobil 600 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel fix, minim de 25 milioane vechi (2.500 lei)numai jumatate! daca il pui dublu (adica si sus si jos)...cam 50 milioane vechi (5.000 lei)
ala mobil este muuuuult mai scump si nu merita (parerea mea).