| Nemessys a întrebat:

As vrea sa va intreb care este parerea voastra despre
1.Relatiile dintre adolescentii din ziua de azi. Si bineinteles. ca ma refer la alea,, la misto". Ca relatii serioase mai rar intalnesti.
2. Baietii care-s vai de capul lor dar totusi vor o relatie. Si tot cauta, cauta dar ei nici limba romana nu o stiu. Adica. de ex. un baiat da add la o fata pe Facebook si singurele intrebari pe care i le pune, sunt :,, cati ani ai? De unde esti? Ai prieten? Si nu ai vrea sa ai? Vrei sa fii impreuna cu mine? " (chiar daca el vorbeste cu fata respectiva de abia 10 minute. La genul ala de baieti ma refer. Si/sau poate la ceva asemanator. Puteti sa spuneti si de alti baieti. Gen. care se dau la toate fetele si chestii de astea.
3. De ce fetele cuminti si destepte si care arata decent sunt evitate? (acelasi intrebare. dar si pentru baieti.)
Si am o mica rugaminte : scrieti cat mai multe raspunsuri / idei... tot ce va trece prin cap. happy

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

1. Relatiile dintre adolescenti in ziua de azi sunt superficiale.
Marea majoritate a relatiilor sunt de tip sexual, dat fiind trezirea la viata a instinctelor sexuale, atat la fata cat si la baiat si nerabdarea lor, de a incepe sa le foloseasca.
La varsta asta, adolescentii leaga prietenii foarte usor si foarte superficial, totul se invarte in jurul flirtului, posibile relatii sexuale si distractii.

2. Vad ca te referi la baietii timizi si realtiile lor cu fetele. Toti trec prin faza asta, unii o depasesc mai repede, altora le ia mai mult timp, dar dupa ce ajung de 1-2 ori sa-si vada fata indragita furata de altul mai iute de gura, se invata minte si incep sa deschida gura, ca sa aiba si el succes la fete.
Nu-ti fa probleme, ca si cei mai timizi baieti ajung sa-si faca o prietena, dar nu pot singuri, cu ajutorul prietenilor comuni si tot ajung a un moment dat sa cunoasca o fata.
Baietii mai limbuti sunt mai castigati in adolescenta, se bucura de popularitate si daca mai sunt si frumusei, sunt inconjurati de fete si de preteni.
Cu timpul, balanta se modifica, pentru ca adolescentii devin adulti si vad lucrurile diferit, nu mai sunt interesati de cei care o fac pe bufonii, se pune accent pe nivelul intelectual, pe comportament, pe vocabular, pe profesie samd.

3. Aici interbi de ce fetele cuminti si destepte sunt evitate.
Ei bine, tocmai pentru ca sunt inteligente si isi dau seama ca, in adolescenta sexul este cel care face selectia, cu cat fata este mai prostuta, cu atat este mai usor de cucerit si obtinut tot ce-si doreste un baiat, adica sex si distarctii cu ea, lucru mult mai greu de obtinut de la o fata desteapta care se imbraca decent, spunandu-le clar, ca nu-i genul "usor de cucerit".
Este logic ca baietii sa se duca dupa cele care nu prea au cine stie ce nivel de inteligenta, ca-s usor de cucerit, deci ei nu trebuie sa convinga prea mult, ca sa primeasca ceea ce vor.

Ceea ce ma ingrijoreaza cel mai tare la adolescenti este lipsa educatiei sexuale, care pune aceasta categorie pe primul loc in lume la avorturi si boli cu transmitere sexuala.

| Nemessys explică (pentru Violleta2022):

Eu ma refer la baietii aia prosti rau de tot... golani, care sunt pusi pe combinatii si vor o relatie. Bineinteles... in scopul de lauda, de a avea parte de @*(!, de c*r. stii? La genul ala de baieti ma refer. Care vor o relatie dar bineinteles una la misto si pe interes. Care la un moment dat, o sa se termine si bineinteles ca o sa fie din vina lui. Iar fata o sa sufere sad.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nemessys):

Deci, tu te referi la baietii rai si golanasi, care sunt pusi pe ametit fetele si sedus, nu?
De fapt ei nu vor relatie, ei vor sa capete avantaje fara sa se compilice intr-o relatie!
Asemenea baieti sunt smecheri, spun feteleor ca-s frumoase si le amagesc cu tot felul de minciuni, acolo unde fata-i prostuta si cedeaza, el are avantaje, se culca cu ea pana se satura de ea si apoi ii da papucii, trecand la urmatoarea prostuta, care ii cade in plasa cu aceleasi minciuni.
Intotdeauna cel care este parasit va suferii, ca-i fata sau baiatul, dar suferinta este.
Mai sunt situatii cand suferinta apare ca urmare a undei decizii proaste, multe din fete stiu ca baiatul este golan si profitor, dar nu asculta de nimeni si pana nu o patesc ele sa fie parasite, nu vor sa asculte de nimeni. cand ajung sa sufere, realizeaza ca au facut o rpsotie, cedand si fiind abandonata.
Ma rog, fetele care se cupleaza cu baietii astia rai si golani, sunt mai mult sau mai putin naive si prostute, crezand ca vor fii iubite, dar totdeauna ajung sa sufere pentru decizia lor proasta.

6 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

1. Adolescentii din ziua de azi vor multa atentie laughing Ei cred ca daca au o relatie sunt "smecheri". Vor ajunge mai tarziu cand o sa doareasca sa-si faca o familie ca nu o mai poata pentru ca vor fi evitati datorita greselilor din trecut si atunci o sa-si poata da cu o tigaie in cap.

2. Baietii aceia ar trebui sa nu mai existe. Mi-e sila de ei.

3. Deoarece baietii cauta fete care sa fie cat mai dezbracate, sa aiba forme si probabil sa le imparta si cu alti baieti.

Societatea asta a ajuns de-o rusine fantastica.

| Nitroblast a răspuns:

1. Niste facaturi, iubire zero, placere suta. A nu se confunda cu fericirea! (caci placerea de unde o fi, a, da, incornatu'), iubirea adevarata aduce dupa sine si fericirea.

2. Da. Uite de aia nu am eu prietena, ca vine unul de genu sa iti suteasca in 10 minute ceea ce tu pregatesti de 6 luni. Pretty fair, huh? Dar asa vezi ca nici nu merita daca e asa de "usor de impresionat".

Mai pe scurt, cu primul motiv de scandal as da de bordura cu ei, parveniti ce sunt.

3. Fete cuminti si destepte si decente? Ori sunt eu chior (nu port ochelari si vad numarul autobuzului de la mare departare, deci cred ca sunt ok) ori eu n-am mai vazut nici macar una. Nu ca si cum as sti unde sa caut (adica spatiile de searchuiala la mine se cheama scoala si cam atat), dar chiar nu am mai vazut. Daca sunt, pe o arie de 1km de la punctul x le poti numara pe degetele de la o mana.

| Beyou799 a răspuns (pentru Nitroblast):

Nu ai vazut fete cuminti si destepte? Hm, cum se face? Suntem fantome? Uite, eu am prietene la fel ca mine, cuminti si destepte si iti spun din propria experienta, am acceptat sa fiu tratata oribil de vechii colegi care ma luau peste picior ca nu acceptam orice smecher si ii refuzam si ca nu vreau sa am prieten doar de dragul de a avea, pentru ca si eu pot spune la fel: baieti cuminti si destepti nu am vazut, dar totusi stiu ca pe lume ar exista si daca nu intalnesc un baiat asa, prefer sa fiu singura. Daca alte fete accepta langa ele pe oricine, e trist si dau dovada de iq foarte scazut...valabil si pentru baieti. Deci mai bine nu mai generalizezi tu atat si deschizi ochii mai bine, eu fete cuminti si destepte am intalnit in numar considerabil asta poate pentru ca toate prietenele mele sunt asa, cu alt tip de persoane nu ma pot intelege, si aici ma refer la persoane care se comporta vulgar si au un limbaj indecent crezandu-se "cool", ei bine, pentru mine sunt inexistente, e problema lor.

| viperra a răspuns:

Ai dreptate, pacat ca sunt putini oameni care gandesc asa cum gandesti tu! CHestia e ca in zilele de azi, a avea prieteni e asa de greu incat faci orice ca sa ii ai sau ca sa ii tii langa tine.Multi cred ca ca sa tii un prieten aproape, trebuie sa te dai mare.Sa fumezi.Sa bei.Sa ai 1000 de iubite, numa asa, ca sa te lauzi ca tu esti magnet de fete.Dar ei nu isi dau seama ca astia nu sunt prieteni, astia te fac sa distrugi lumea, ranind-o si distrugand omenirea.Nu prea stiu ce sa zic, daca schimbarea nu vine de la ei...