| XOXO_8633 a întrebat:

as vrea si eu niste statusuri frumoase. mersi anticipat[FUNDA]

Răspuns Câştigător
| lololooo a răspuns:

Http://statusuripentrutoti.blogspot.com/

http://sweety-things.weebly.com/

http://www.statusuri.name/statusuri/expresii/4

Aici gasesti multe statusuri frumoase :x

Sper ca ti-am fost de ajutor :D

6 răspunsuri:
| LdyD a răspuns:

Uite aici cate vrei , ai de unde alege laughing
Sper ca te-am ajutat batting eyelashes :*

Iubirea e o tigara. La inceput arde cu para, la mijloc iese fun, iar la urma e numai scrum.

¦ As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

¦ Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…

¦ Ce soare trist! Ieri parca era mai vesel…A, nu ieri! De mult, tare de mult…

¦ Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru… mai inchis… foarte inchis…

¦ Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

¦ Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

¦ Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

¦ Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

¦ Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

¦ Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

¦ Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

¦ M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

¦ Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

¦ Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

¦ Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

¦ O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

¦ Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

¦ Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

¦ Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

¦ Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! Nici nu e nevoie. e chiar aici langa mine…

¦ Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

¦ Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi…

¦ Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

¦ Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

¦ Tristetea e o stare trecatoare, singuratatea e o stare…

¦ Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

¦ Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

¦ Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

1. Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

2. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

3. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…

4. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!

5. E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU !

6. In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata…

7. E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…

8. Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

9. Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…

10. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

1. Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…

2. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu…

3. Singura,fata in fata cu noptile si cuvintele…

4. Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…

5. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…

6. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat….

7. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…

8. Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

9. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

10. Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ?

De ce te uiti asa la mine… cu ochi tristi si goi?… nu crezi c-ar fi mai bine… SAI SCOATEM PE-AMANDOI?

Cand am fost cu tine m’am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunat

In gradina casei mele satu cu capul aplecat .si gandindu-ma la tine mi-a cazut o tigla’n cap

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand ochii tai sa fiu… cea mai importanta fata.

Am citit ca fumatul dauneaza, si m-am lasat de fumat, am citit ca bautura dauneza si m-am lasat de baut, am citit ca sexul dauneaza si m-am lasat de….citit

Pentru tine poate e prea greu sa iubesti, La fel de greu cand ma gandesc, Ca poate n’o sa reusesti…

Incepusem sa cred ca imi va merge bine, incepusem sa cred ca vei venii langa mine, incepusem sa cred ca incep o noua viata, dar tu nu ai vrut, lasandu`mi inima GHEATA…

Ingeras din cer picat , ochii tai m-au fermecat, dintr-o singura privire , s-a ivit a mea iubire!

Tu esti femeia visurilor mele…nu stiam de ce visez urat de la o vreme.

Ai o voce asa frumoasa,dar nu stiu de ce o irosesti vorbind

Decat o dragoste ce nu mai are rost.mai bine sa uitam ce intre noi a fost

Dragostea e o sageata care face rani de foc,sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.

Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa sti,

Raspunsuri,inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc,traiesc an amintire,

De chipul tau ami este dor,

Eu fara tine vreau sa...mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea?chipul tau,

Cei suferinta?dorul meu,

Cei tristetea?viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu,nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos,frumos a fost!

Uite aici:* :

Pur is simplu's originala doar ca originalitatea mea te depaseste;x

Eu Sunt Fericita Cand Vad Ca Alta Ma Imita*Ca Mi Se Face Publicitate Gratuita*Si Vorba La Lume*Chiar Daca E Rea*E Tot Buna*In Favoarea Mea

~vReaU ;x cE`i aL mEu` sA fiE aL meu~,~ NimeNi sA nu iuBeaScaa cE iuBesC eU ;x~

Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X

Nu am nevoie de prieteni falsi,Detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea,Daca e a lui Nu poate fi si a ta!;X

Loveste direct, asigura`te sa fie perfect! Asculta tot , NU crede nimic , Asa castigi respect!

->Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare

Dak taci,lumea te va lua de fraiera iar daca le zici pe fata vor spune ca esti figuranta si ca te`ai schimbat

In continuare`crezi ca tOtul iti apartzineh`! P0tsi sa ai ORICe`dar nu sh`pe mine`!Nu trebuie`sa ma cautzi iti spun eu unde sunth`. In discOteca cu baietii`acOlo`unde m`ai cunOscut .

TotuShi ma admiRa pentRu ca Sunt cOpil si am o lumE de Vis si Singura mea atinGere il duCe'n paRadis ;x

Tu ma Asteptai sa vin . Cacii asa am promiss dar acum eu sunt .ce`a cu telefonu` inchiss

Iubeste`o nu`mi pasaa , Pastreazoo` de tOtt` , iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe b0tt

Tine`ma aproape pentru ca s`ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un diamant,in timp ce tu erai ocupat sa colectionezi pietricele

Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna" Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X

Sunt asa cum sunt,cum nimeni nu ar putea sa fie...sunt EU si atat!,cu nimic mai deosebita,dar,totusi ^DIFERITA^

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite. :

Uita tot ce ai pierdut,tot ce ai vrut,tot ce n'ai avut,uita timpul ce'a trecut...un sfarsit e un nou inceput happy

Plina de idei pentru o iesire din banal.acel copil ciudat cu acel ceva special

Ori de cate ori vei fi pusa la incercare,nu uita : Capul sus si zambeste incontinuare

Chiar daca esti suparat , zambeste...nu se stie niciodata cine s'ar putea indragostii de zambetul tau

Azi sunt jos n'are nimic

Stiu ca maine ma ridic

Si oricat ar fii de greu

O sa ajung unde vreau eu

Si ce usor e sa zambesti cand ai incredere in ceea ce esti

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta , dar cand pleci sa ti se simta lipsa

Frumusetea se afla in sufletul celui care admira

When I look at your picture I just want to turn off the monitor. No, I changed my mind, I just want to remove the PC from the mains!
Cand ma uit la poza ta imi vine sa sting monitorul. Ba nu, m-am razgandit, imi vine sa scot pc din priza !

I do not feel you bitch, is to hard to understand?
Nu am chef de tine tarfo, e chiar asa de greu de priceput?

You're so full of yourself like grass on a football field. I do not mean to land in Romania as there breeze beats.
Esti la fel de plina de tine cum e iarba pe-un teren de fotbal. Nu ma refer la terenurile din Romania ca acolo bate vantul.

Hey girl, nothing of the brain if you do not know how to use it!
Hei fato,degeaba ai creier daca nu stii cum sa ti-l folosesti!

Bucura-te de viata. Mort o sa fii mult timp.

Poate am aere in cap.asta e problema mea.nu poti sa ma suporiti.asta e problema ta.nu ma cunosti, nu comenta.ai grija de viata ta.nu de a mea!

Mofturi,fite si talent asta-i stilul meu recent .

M-am născut sa fac fitze,nu să le suport.

Cata inteligenta cata clasa si ce ochi frumosi dar am vorbit destul despre mine nu-mi spui ceva si despre tine?

Orice fata e frumoasa... daca stii sa o privesti!

Imbracat in zambet , aproape orice om e fals!

Adevaru costa scump , si tu nu ti-l permiti.

Sa ma urasca,dar sa se teama de mine.

Grabeste`te incet daca vrei sa intarzii la timp.

Am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!

Eu cred in mine chiar daca altii nu cred.

Intre noi era chimie,acum e matematica,imi faci numai probleme!

Dragostea-i ca focul...treb' s-mai pui un batz... !

Timpul este ceva pe care omul incearca mereu sa il omoare, dar care sfarseste prin a-l omori pe om.

Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte.

Incerc intai de toate pe mine sa ma iert.Incetez sa mai caut ce credeam ca e perfect.Si dintre atatea amintiri o sa aleg ce e frumos, o sa-ncerc macar o data sa nu vad totul pe dos!

Oricat de frumos ar fii un baiat Exista o fata' deja plictisita de el!

Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi.

.IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul

Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul !

Iubirea este sa dai ocazia cuiva sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face.

Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi

Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa.E fruomoasa pentru ca o iubesti tu!

Se spune ca e un barbat adevarat cel care are multe femei. Dar cat de barbat trebuie sa fii ca sa-i fi fidel doar unei femei?

Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge.

Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur.

Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta "

fara Lycra si solar,asta e bronzul natural,Si special pentru tine,DA TU,cea care te uiti la mine ,Sunt mUlt MaI BuNA sI MUlT maI FrUmOaSa cA TINe

Eu nU asculT dEstInuL.lA viSe nU cEdeZ.nu`mI pOaTe spUnE nimEnI cE calE sA urmEz!

Am tupeu Mam nascut In ciuda TA Stiu K nu ma Poty Suporta.Merg incet inspir TAL3NT.si STRIG TAREE! in gura MAare copia nu are valoare:X:X""

4."Indiferentza doare cel mai tare,nu trebuie sa spui nimic doar sa tratezi persoanele kre ti-au gresit cu indiferentza si le dobori treptat

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa`ti arat cum sunt defapt .;x ]?

:X" d¦ Te Iůßëśč ¦d ":X

"A fost ca o poveste,eram copii,eram noi toti,a fost dar nu mai este...

• mi-as dori sa mai fiu fetitsa mika • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

Nu ma crezi in stare ?Nici o problema ,nu ma cred nici eu !d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

i daca sunt fitzoasa nu cad repede in plasa , asa imi plke mie sa iti fac in ciuda tzie :

Am nevOie de cineva da' nu 'am nevOie de Oricine...eO am nevOie dOar de cei kre au nevOie de mine!:X"

Zambetul e cea mai frumoasa arma,atat pentru prieteni cat si pentru dusmani!"

Nimic nu doare mai tare decat un lucru inteles prea tarziu...

O sa iubesc ce-mi place . O sa uit ceea ce ma doare . Nu o sa iert ceea ce mi se greseste. O sa fiu buna cu cine merita! . Si rea cu cine trebuie!

Daca nu ai PIERDUT nimic, fii FERICIT
Daca ai pierdut putin, fii FERICIT ca nu mai ai PIERDUT mult,
Daca ai PIERDUT mult, fii FERICIT ca nu ai PIERDUT totul,
Daca ai PIERDUT totul, fii FERICIT ca nu mai ai ce pierde

Unii nu ma plac si-mi spun ca sunt nesuferita,tocmai din acest motiv in fata lor par increzuta.Eu sunt independenta,imi place tot ce fac,Traiesc clipa la maxim,totu-mi e pe plac.

Am invatat ca oricat mi'ar pasa mie .altora nu le pasa

Pe vorbe dau doi bani. SunT mandra ca am dujmani Ele's multe si eu una Nu m'a doborat nici una

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca, dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

In viata trebuie sa fi sigur pe tine,sa nu ai incredere in nimeni,ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca. Gandeste`te si fi sigur pe puterile tale ,nu a altora.

:X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor.Stau s-o comenteze pe-a mea,dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vulture.

Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste

°• Moartea nu e trista. Trist este faptul ca multi oameni nu traiesc cu adevarat.•°

Vorbeste'ma pe la spate.Voi fi plina de fericire.Critica ta ma ajuta sa'mi indeplinesc visele.Invidia ta imi hraneste orgoliul.

Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele![il ador]

Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale

Chiar daca unii nu ne lasa sa traim.privim inainte si ironic le zambim .>:

Invata'ti sa zambiti!Si n'o faceti doar in poze;Ca nu toti cei care zambesc duc o viata pe roze;Peste toate e ceva ce'atarna greu in balanta.Si stii foarte bine ca-i un cuvant numit Speranta!"

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

| LdyD a răspuns:

Uite aici cate vrei , ai de unde alege laughing
Sper ca te-am ajutat batting eyelashes :*

Iubirea e o tigara. La inceput arde cu para, la mijloc iese fun, iar la urma e numai scrum.

¦ As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

¦ Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…

¦ Ce soare trist! Ieri parca era mai vesel…A, nu ieri! De mult, tare de mult…

¦ Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru… mai inchis… foarte inchis…

¦ Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

¦ Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

¦ Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

¦ Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

¦ Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

¦ Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

¦ Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

¦ M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

¦ Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

¦ Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

¦ Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

¦ O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

¦ Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

¦ Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

¦ Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

¦ Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! Nici nu e nevoie. e chiar aici langa mine…

¦ Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

¦ Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi…

¦ Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

¦ Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

¦ Tristetea e o stare trecatoare, singuratatea e o stare…

¦ Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

¦ Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

¦ Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

1. Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

2. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

3. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…

4. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!

5. E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU !

6. In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata…

7. E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…

8. Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

9. Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…

10. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

1. Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…

2. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu…

3. Singura,fata in fata cu noptile si cuvintele…

4. Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…

5. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…

6. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat….

7. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…

8. Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

9. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

10. Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ?

De ce te uiti asa la mine… cu ochi tristi si goi?… nu crezi c-ar fi mai bine… SAI SCOATEM PE-AMANDOI?

Cand am fost cu tine m’am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunat

In gradina casei mele satu cu capul aplecat .si gandindu-ma la tine mi-a cazut o tigla’n cap

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand ochii tai sa fiu… cea mai importanta fata.

Am citit ca fumatul dauneaza, si m-am lasat de fumat, am citit ca bautura dauneza si m-am lasat de baut, am citit ca sexul dauneaza si m-am lasat de….citit

Pentru tine poate e prea greu sa iubesti, La fel de greu cand ma gandesc, Ca poate n’o sa reusesti…

Incepusem sa cred ca imi va merge bine, incepusem sa cred ca vei venii langa mine, incepusem sa cred ca incep o noua viata, dar tu nu ai vrut, lasandu`mi inima GHEATA…

Ingeras din cer picat , ochii tai m-au fermecat, dintr-o singura privire , s-a ivit a mea iubire!

Tu esti femeia visurilor mele…nu stiam de ce visez urat de la o vreme.

Ai o voce asa frumoasa,dar nu stiu de ce o irosesti vorbind

Decat o dragoste ce nu mai are rost.mai bine sa uitam ce intre noi a fost

Dragostea e o sageata care face rani de foc,sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.

Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa sti,

Raspunsuri,inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc,traiesc an amintire,

De chipul tau ami este dor,

Eu fara tine vreau sa...mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea?chipul tau,

Cei suferinta?dorul meu,

Cei tristetea?viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu,nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos,frumos a fost!

Uite aici:* :

Pur is simplu's originala doar ca originalitatea mea te depaseste;x

Eu Sunt Fericita Cand Vad Ca Alta Ma Imita*Ca Mi Se Face Publicitate Gratuita*Si Vorba La Lume*Chiar Daca E Rea*E Tot Buna*In Favoarea Mea

~vReaU ;x cE`i aL mEu` sA fiE aL meu~,~ NimeNi sA nu iuBeaScaa cE iuBesC eU ;x~

Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X

Nu am nevoie de prieteni falsi,Detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea,Daca e a lui Nu poate fi si a ta!;X

Loveste direct, asigura`te sa fie perfect! Asculta tot , NU crede nimic , Asa castigi respect!

->Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare

Dak taci,lumea te va lua de fraiera iar daca le zici pe fata vor spune ca esti figuranta si ca te`ai schimbat

In continuare`crezi ca tOtul iti apartzineh`! P0tsi sa ai ORICe`dar nu sh`pe mine`!Nu trebuie`sa ma cautzi iti spun eu unde sunth`. In discOteca cu baietii`acOlo`unde m`ai cunOscut .

TotuShi ma admiRa pentRu ca Sunt cOpil si am o lumE de Vis si Singura mea atinGere il duCe'n paRadis ;x

Tu ma Asteptai sa vin . Cacii asa am promiss dar acum eu sunt .ce`a cu telefonu` inchiss

Iubeste`o nu`mi pasaa , Pastreazoo` de tOtt` , iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe b0tt

Tine`ma aproape pentru ca s`ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un diamant,in timp ce tu erai ocupat sa colectionezi pietricele

Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna" Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X

Sunt asa cum sunt,cum nimeni nu ar putea sa fie...sunt EU si atat!,cu nimic mai deosebita,dar,totusi ^DIFERITA^

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite. :

Uita tot ce ai pierdut,tot ce ai vrut,tot ce n'ai avut,uita timpul ce'a trecut...un sfarsit e un nou inceput happy

Plina de idei pentru o iesire din banal.acel copil ciudat cu acel ceva special

Ori de cate ori vei fi pusa la incercare,nu uita : Capul sus si zambeste incontinuare

Chiar daca esti suparat , zambeste...nu se stie niciodata cine s'ar putea indragostii de zambetul tau

Azi sunt jos n'are nimic

Stiu ca maine ma ridic

Si oricat ar fii de greu

O sa ajung unde vreau eu

Si ce usor e sa zambesti cand ai incredere in ceea ce esti

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta , dar cand pleci sa ti se simta lipsa

Frumusetea se afla in sufletul celui care admira

When I look at your picture I just want to turn off the monitor. No, I changed my mind, I just want to remove the PC from the mains!
Cand ma uit la poza ta imi vine sa sting monitorul. Ba nu, m-am razgandit, imi vine sa scot pc din priza !

I do not feel you bitch, is to hard to understand?
Nu am chef de tine tarfo, e chiar asa de greu de priceput?

You're so full of yourself like grass on a football field. I do not mean to land in Romania as there breeze beats.
Esti la fel de plina de tine cum e iarba pe-un teren de fotbal. Nu ma refer la terenurile din Romania ca acolo bate vantul.

Hey girl, nothing of the brain if you do not know how to use it!
Hei fato,degeaba ai creier daca nu stii cum sa ti-l folosesti!

Bucura-te de viata. Mort o sa fii mult timp.

Poate am aere in cap.asta e problema mea.nu poti sa ma suporiti.asta e problema ta.nu ma cunosti, nu comenta.ai grija de viata ta.nu de a mea!

Mofturi,fite si talent asta-i stilul meu recent .

M-am născut sa fac fitze,nu să le suport.

Cata inteligenta cata clasa si ce ochi frumosi dar am vorbit destul despre mine nu-mi spui ceva si despre tine?

Orice fata e frumoasa... daca stii sa o privesti!

Imbracat in zambet , aproape orice om e fals!

Adevaru costa scump , si tu nu ti-l permiti.

Sa ma urasca,dar sa se teama de mine.

Grabeste`te incet daca vrei sa intarzii la timp.

Am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!

Eu cred in mine chiar daca altii nu cred.

Intre noi era chimie,acum e matematica,imi faci numai probleme!

Dragostea-i ca focul...treb' s-mai pui un batz... !

Timpul este ceva pe care omul incearca mereu sa il omoare, dar care sfarseste prin a-l omori pe om.

Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte.

Incerc intai de toate pe mine sa ma iert.Incetez sa mai caut ce credeam ca e perfect.Si dintre atatea amintiri o sa aleg ce e frumos, o sa-ncerc macar o data sa nu vad totul pe dos!

Oricat de frumos ar fii un baiat Exista o fata' deja plictisita de el!

Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi.

.IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul

Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul !

Iubirea este sa dai ocazia cuiva sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face.

Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi

Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa.E fruomoasa pentru ca o iubesti tu!

Se spune ca e un barbat adevarat cel care are multe femei. Dar cat de barbat trebuie sa fii ca sa-i fi fidel doar unei femei?

Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge.

Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur.

Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta "

fara Lycra si solar,asta e bronzul natural,Si special pentru tine,DA TU,cea care te uiti la mine ,Sunt mUlt MaI BuNA sI MUlT maI FrUmOaSa cA TINe

Eu nU asculT dEstInuL.lA viSe nU cEdeZ.nu`mI pOaTe spUnE nimEnI cE calE sA urmEz!

Am tupeu Mam nascut In ciuda TA Stiu K nu ma Poty Suporta.Merg incet inspir TAL3NT.si STRIG TAREE! in gura MAare copia nu are valoare:X:X""

4."Indiferentza doare cel mai tare,nu trebuie sa spui nimic doar sa tratezi persoanele kre ti-au gresit cu indiferentza si le dobori treptat

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa`ti arat cum sunt defapt .;x ]?

:X" d¦ Te Iůßëśč ¦d ":X

"A fost ca o poveste,eram copii,eram noi toti,a fost dar nu mai este...

• mi-as dori sa mai fiu fetitsa mika • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

Nu ma crezi in stare ?Nici o problema ,nu ma cred nici eu !d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

i daca sunt fitzoasa nu cad repede in plasa , asa imi plke mie sa iti fac in ciuda tzie :

Am nevOie de cineva da' nu 'am nevOie de Oricine...eO am nevOie dOar de cei kre au nevOie de mine!:X"

Zambetul e cea mai frumoasa arma,atat pentru prieteni cat si pentru dusmani!"

Nimic nu doare mai tare decat un lucru inteles prea tarziu...

O sa iubesc ce-mi place . O sa uit ceea ce ma doare . Nu o sa iert ceea ce mi se greseste. O sa fiu buna cu cine merita! . Si rea cu cine trebuie!

Daca nu ai PIERDUT nimic, fii FERICIT
Daca ai pierdut putin, fii FERICIT ca nu mai ai PIERDUT mult,
Daca ai PIERDUT mult, fii FERICIT ca nu ai PIERDUT totul,
Daca ai PIERDUT totul, fii FERICIT ca nu mai ai ce pierde

Unii nu ma plac si-mi spun ca sunt nesuferita,tocmai din acest motiv in fata lor par increzuta.Eu sunt independenta,imi place tot ce fac,Traiesc clipa la maxim,totu-mi e pe plac.

Am invatat ca oricat mi'ar pasa mie .altora nu le pasa

Pe vorbe dau doi bani. SunT mandra ca am dujmani Ele's multe si eu una Nu m'a doborat nici una

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca, dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

In viata trebuie sa fi sigur pe tine,sa nu ai incredere in nimeni,ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca. Gandeste`te si fi sigur pe puterile tale ,nu a altora.

:X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor.Stau s-o comenteze pe-a mea,dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vulture.

Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste

°• Moartea nu e trista. Trist este faptul ca multi oameni nu traiesc cu adevarat.•°

Vorbeste'ma pe la spate.Voi fi plina de fericire.Critica ta ma ajuta sa'mi indeplinesc visele.Invidia ta imi hraneste orgoliul.

Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele![il ador]

Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale

Chiar daca unii nu ne lasa sa traim.privim inainte si ironic le zambim .>:

Invata'ti sa zambiti!Si n'o faceti doar in poze;Ca nu toti cei care zambesc duc o viata pe roze;Peste toate e ceva ce'atarna greu in balanta.Si stii foarte bine ca-i un cuvant numit Speranta!"

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

| LdyD a răspuns:

Uite aici cate vrei , ai de unde alege laughing
Sper ca te-am ajutat batting eyelashes :*

Iubirea e o tigara. La inceput arde cu para, la mijloc iese fun, iar la urma e numai scrum.

¦ As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

¦ Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…

¦ Ce soare trist! Ieri parca era mai vesel…A, nu ieri! De mult, tare de mult…

¦ Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru… mai inchis… foarte inchis…

¦ Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

¦ Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

¦ Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

¦ Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

¦ Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

¦ Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

¦ Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

¦ M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

¦ Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

¦ Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

¦ Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

¦ O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

¦ Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

¦ Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

¦ Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

¦ Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! Nici nu e nevoie. e chiar aici langa mine…

¦ Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

¦ Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi…

¦ Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

¦ Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

¦ Tristetea e o stare trecatoare, singuratatea e o stare…

¦ Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

¦ Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

¦ Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

1. Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

2. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

3. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…

4. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!

5. E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU !

6. In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata…

7. E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…

8. Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

9. Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…

10. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

1. Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…

2. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu…

3. Singura,fata in fata cu noptile si cuvintele…

4. Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…

5. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…

6. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat….

7. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…

8. Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

9. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

10. Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ?

De ce te uiti asa la mine… cu ochi tristi si goi?… nu crezi c-ar fi mai bine… SAI SCOATEM PE-AMANDOI?

Cand am fost cu tine m’am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunat

In gradina casei mele satu cu capul aplecat .si gandindu-ma la tine mi-a cazut o tigla’n cap

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand ochii tai sa fiu… cea mai importanta fata.

Am citit ca fumatul dauneaza, si m-am lasat de fumat, am citit ca bautura dauneza si m-am lasat de baut, am citit ca sexul dauneaza si m-am lasat de….citit

Pentru tine poate e prea greu sa iubesti, La fel de greu cand ma gandesc, Ca poate n’o sa reusesti…

Incepusem sa cred ca imi va merge bine, incepusem sa cred ca vei venii langa mine, incepusem sa cred ca incep o noua viata, dar tu nu ai vrut, lasandu`mi inima GHEATA…

Ingeras din cer picat , ochii tai m-au fermecat, dintr-o singura privire , s-a ivit a mea iubire!

Tu esti femeia visurilor mele…nu stiam de ce visez urat de la o vreme.

Ai o voce asa frumoasa,dar nu stiu de ce o irosesti vorbind

Decat o dragoste ce nu mai are rost.mai bine sa uitam ce intre noi a fost

Dragostea e o sageata care face rani de foc,sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.

Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa sti,

Raspunsuri,inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc,traiesc an amintire,

De chipul tau ami este dor,

Eu fara tine vreau sa...mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea?chipul tau,

Cei suferinta?dorul meu,

Cei tristetea?viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu,nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos,frumos a fost!

Uite aici:* :

Pur is simplu's originala doar ca originalitatea mea te depaseste;x

Eu Sunt Fericita Cand Vad Ca Alta Ma Imita*Ca Mi Se Face Publicitate Gratuita*Si Vorba La Lume*Chiar Daca E Rea*E Tot Buna*In Favoarea Mea

~vReaU ;x cE`i aL mEu` sA fiE aL meu~,~ NimeNi sA nu iuBeaScaa cE iuBesC eU ;x~

Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X

Nu am nevoie de prieteni falsi,Detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea,Daca e a lui Nu poate fi si a ta!;X

Loveste direct, asigura`te sa fie perfect! Asculta tot , NU crede nimic , Asa castigi respect!

->Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare

Dak taci,lumea te va lua de fraiera iar daca le zici pe fata vor spune ca esti figuranta si ca te`ai schimbat

In continuare`crezi ca tOtul iti apartzineh`! P0tsi sa ai ORICe`dar nu sh`pe mine`!Nu trebuie`sa ma cautzi iti spun eu unde sunth`. In discOteca cu baietii`acOlo`unde m`ai cunOscut .

TotuShi ma admiRa pentRu ca Sunt cOpil si am o lumE de Vis si Singura mea atinGere il duCe'n paRadis ;x :*:*:*

Tu ma Asteptai sa vin . Cacii asa am promiss dar acum eu sunt .ce`a cu telefonu` inchiss oh go on

Iubeste`o nu`mi pasaa , Pastreazoo` de tOtt` , iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe b0tt devil

Tine`ma aproape pentru ca s`ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un diamant,in timp ce tu erai ocupat sa colectionezi pietricele winking

Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna" Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X

Sunt asa cum sunt,cum nimeni nu ar putea sa fie...sunt EU si atat!,cu nimic mai deosebita,dar,totusi ^DIFERITA^

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite. :

Uita tot ce ai pierdut,tot ce ai vrut,tot ce n'ai avut,uita timpul ce'a trecut...un sfarsit e un nou inceput happy

Plina de idei pentru o iesire din banal.acel copil ciudat cu acel ceva special

Ori de cate ori vei fi pusa la incercare,nu uita : Capul sus si zambeste incontinuare

Chiar daca esti suparat , zambeste...nu se stie niciodata cine s'ar putea indragostii de zambetul tau

Azi sunt jos n'are nimic

Stiu ca maine ma ridic

Si oricat ar fii de greu

O sa ajung unde vreau eu

Si ce usor e sa zambesti cand ai incredere in ceea ce esti

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta , dar cand pleci sa ti se simta lipsa

Frumusetea se afla in sufletul celui care admira

When I look at your picture I just want to turn off the monitor. No, I changed my mind, I just want to remove the PC from the mains!
Cand ma uit la poza ta imi vine sa sting monitorul. Ba nu, m-am razgandit, imi vine sa scot pc din priza !

I do not feel you bitch, is to hard to understand?
Nu am chef de tine tarfo, e chiar asa de greu de priceput?

You're so full of yourself like grass on a football field. I do not mean to land in Romania as there breeze beats.
Esti la fel de plina de tine cum e iarba pe-un teren de fotbal. Nu ma refer la terenurile din Romania ca acolo bate vantul.

Hey girl, nothing of the brain if you do not know how to use it!
Hei fato,degeaba ai creier daca nu stii cum sa ti-l folosesti!

Bucura-te de viata. Mort o sa fii mult timp.

Poate am aere in cap.asta e problema mea.nu poti sa ma suporiti.asta e problema ta.nu ma cunosti, nu comenta.ai grija de viata ta.nu de a mea!

Mofturi,fite si talent asta-i stilul meu recent .

M-am născut sa fac fitze,nu să le suport.

Cata inteligenta cata clasa si ce ochi frumosi dar am vorbit destul despre mine nu-mi spui ceva si despre tine?

Orice fata e frumoasa... daca stii sa o privesti!

Imbracat in zambet , aproape orice om e fals!

Adevaru costa scump , si tu nu ti-l permiti.

Sa ma urasca,dar sa se teama de mine.

Grabeste`te incet daca vrei sa intarzii la timp.

Am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!

Eu cred in mine chiar daca altii nu cred.

Intre noi era chimie,acum e matematica,imi faci numai probleme!

Dragostea-i ca focul...treb' s-mai pui un batz... !

Timpul este ceva pe care omul incearca mereu sa il omoare, dar care sfarseste prin a-l omori pe om.

Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte.

Incerc intai de toate pe mine sa ma iert.Incetez sa mai caut ce credeam ca e perfect.Si dintre atatea amintiri o sa aleg ce e frumos, o sa-ncerc macar o data sa nu vad totul pe dos!

Oricat de frumos ar fii un baiat Exista o fata' deja plictisita de el!

Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi.

.IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul

Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul !

Iubirea este sa dai ocazia cuiva sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face.

Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi

Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa.E fruomoasa pentru ca o iubesti tu!

Se spune ca e un barbat adevarat cel care are multe femei. Dar cat de barbat trebuie sa fii ca sa-i fi fidel doar unei femei?

Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge.

Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur.

Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta "

fara Lycra si solar,asta e bronzul natural,Si special pentru tine,DA TU,cea care te uiti la mine ,Sunt mUlt MaI BuNA sI MUlT maI FrUmOaSa cA TINe

Eu nU asculT dEstInuL.lA viSe nU cEdeZ.nu`mI pOaTe spUnE nimEnI cE calE sA urmEz!

Am tupeu Mam nascut In ciuda TA Stiu K nu ma Poty Suporta.Merg incet inspir TAL3NT.si STRIG TAREE! in gura MAare copia nu are valoare:X:X""

4."Indiferentza doare cel mai tare,nu trebuie sa spui nimic doar sa tratezi persoanele kre ti-au gresit cu indiferentza si le dobori treptat

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa`ti arat cum sunt defapt .;x ]?

:X" d¦ Te Iůßëśč ¦d ":X

"A fost ca o poveste,eram copii,eram noi toti,a fost dar nu mai este...

• mi-as dori sa mai fiu fetitsa mika • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

Nu ma crezi in stare ?Nici o problema ,nu ma cred nici eu !d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

i daca sunt fitzoasa nu cad repede in plasa , asa imi plke mie sa iti fac in ciuda tzie :

Am nevOie de cineva da' nu 'am nevOie de Oricine...eO am nevOie dOar de cei kre au nevOie de mine!:X"

Zambetul e cea mai frumoasa arma,atat pentru prieteni cat si pentru dusmani!"

Nimic nu doare mai tare decat un lucru inteles prea tarziu...

O sa iubesc ce-mi place . O sa uit ceea ce ma doare . Nu o sa iert ceea ce mi se greseste. O sa fiu buna cu cine merita! . Si rea cu cine trebuie!

Daca nu ai PIERDUT nimic, fii FERICIT
Daca ai pierdut putin, fii FERICIT ca nu mai ai PIERDUT mult,
Daca ai PIERDUT mult, fii FERICIT ca nu ai PIERDUT totul,
Daca ai PIERDUT totul, fii FERICIT ca nu mai ai ce pierde

Unii nu ma plac si-mi spun ca sunt nesuferita,tocmai din acest motiv in fata lor par increzuta.Eu sunt independenta,imi place tot ce fac,Traiesc clipa la maxim,totu-mi e pe plac.

Am invatat ca oricat mi'ar pasa mie .altora nu le pasa

Pe vorbe dau doi bani. SunT mandra ca am dujmani Ele's multe si eu una Nu m'a doborat nici una

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca, dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

In viata trebuie sa fi sigur pe tine,sa nu ai incredere in nimeni,ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca. Gandeste`te si fi sigur pe puterile tale ,nu a altora.

:X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor.Stau s-o comenteze pe-a mea,dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vulture.

Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste

°• Moartea nu e trista. Trist este faptul ca multi oameni nu traiesc cu adevarat.•°

Vorbeste'ma pe la spate.Voi fi plina de fericire.Critica ta ma ajuta sa'mi indeplinesc visele.Invidia ta imi hraneste orgoliul.

Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele![il ador]

Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale

Chiar daca unii nu ne lasa sa traim.privim inainte si ironic le zambim .>:

Invata'ti sa zambiti!Si n'o faceti doar in poze;Ca nu toti cei care zambesc duc o viata pe roze;Peste toate e ceva ce'atarna greu in balanta.Si stii foarte bine ca-i un cuvant numit Speranta!"

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

| LdyD a răspuns:

Iubirea e o tigara. La inceput arde cu para, la mijloc iese fun, iar la urma e numai scrum.

¦ As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

¦ Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…

¦ Ce soare trist! Ieri parca era mai vesel…A, nu ieri! De mult, tare de mult…

¦ Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru… mai inchis… foarte inchis…

¦ Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

¦ Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

¦ Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

¦ Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

¦ Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

¦ Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

¦ Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

¦ M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

¦ Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

¦ Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

¦ Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

¦ O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

¦ Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

¦ Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

¦ Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

¦ Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! Nici nu e nevoie. e chiar aici langa mine…

¦ Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

¦ Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi…

¦ Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

¦ Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

¦ Tristetea e o stare trecatoare, singuratatea e o stare…

¦ Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

¦ Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

¦ Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

1. Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

2. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

3. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…

4. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!

5. E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU !

6. In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata…

7. E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…

8. Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

9. Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…

10. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

1. Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…

2. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu…

3. Singura,fata in fata cu noptile si cuvintele…

4. Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…

5. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…

6. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat….

7. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…

8. Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

9. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

10. Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ?

De ce te uiti asa la mine… cu ochi tristi si goi?… nu crezi c-ar fi mai bine… SAI SCOATEM PE-AMANDOI?

Cand am fost cu tine m’am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunat

In gradina casei mele satu cu capul aplecat .si gandindu-ma la tine mi-a cazut o tigla’n cap

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand ochii tai sa fiu… cea mai importanta fata.

Am citit ca fumatul dauneaza, si m-am lasat de fumat, am citit ca bautura dauneza si m-am lasat de baut, am citit ca sexul dauneaza si m-am lasat de….citit

Pentru tine poate e prea greu sa iubesti, La fel de greu cand ma gandesc, Ca poate n’o sa reusesti…

Incepusem sa cred ca imi va merge bine, incepusem sa cred ca vei venii langa mine, incepusem sa cred ca incep o noua viata, dar tu nu ai vrut, lasandu`mi inima GHEATA…

Ingeras din cer picat , ochii tai m-au fermecat, dintr-o singura privire , s-a ivit a mea iubire!

Tu esti femeia visurilor mele…nu stiam de ce visez urat de la o vreme.

Ai o voce asa frumoasa,dar nu stiu de ce o irosesti vorbind

Decat o dragoste ce nu mai are rost.mai bine sa uitam ce intre noi a fost

Dragostea e o sageata care face rani de foc,sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.

Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa sti,

Raspunsuri,inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc,traiesc an amintire,

De chipul tau ami este dor,

Eu fara tine vreau sa...mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea?chipul tau,

Cei suferinta?dorul meu,

Cei tristetea?viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu,nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos,frumos a fost!

Uite aici:* :

Pur is simplu's originala doar ca originalitatea mea te depaseste;x

Eu Sunt Fericita Cand Vad Ca Alta Ma Imita*Ca Mi Se Face Publicitate Gratuita*Si Vorba La Lume*Chiar Daca E Rea*E Tot Buna*In Favoarea Mea

~vReaU ;x cE`i aL mEu` sA fiE aL meu~,~ NimeNi sA nu iuBeaScaa cE iuBesC eU ;x~

Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X

Nu am nevoie de prieteni falsi,Detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea,Daca e a lui Nu poate fi si a ta!;X

Loveste direct, asigura`te sa fie perfect! Asculta tot , NU crede nimic , Asa castigi respect!

->Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare

Dak taci,lumea te va lua de fraiera iar daca le zici pe fata vor spune ca esti figuranta si ca te`ai schimbat

In continuare`crezi ca tOtul iti apartzineh`! P0tsi sa ai ORICe`dar nu sh`pe mine`!Nu trebuie`sa ma cautzi iti spun eu unde sunth`. In discOteca cu baietii`acOlo`unde m`ai cunOscut .

TotuShi ma admiRa pentRu ca Sunt cOpil si am o lumE de Vis si Singura mea atinGere il duCe'n paRadis ;x

Tu ma Asteptai sa vin . Cacii asa am promiss dar acum eu sunt .ce`a cu telefonu` inchiss

Iubeste`o nu`mi pasaa , Pastreazoo` de tOtt` , iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe b0tt

Tine`ma aproape pentru ca s`ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un diamant,in timp ce tu erai ocupat sa colectionezi pietricele

Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna" Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X

Sunt asa cum sunt,cum nimeni nu ar putea sa fie...sunt EU si atat!,cu nimic mai deosebita,dar,totusi ^DIFERITA^

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite. :

Uita tot ce ai pierdut,tot ce ai vrut,tot ce n'ai avut,uita timpul ce'a trecut...un sfarsit e un nou inceput happy

Plina de idei pentru o iesire din banal.acel copil ciudat cu acel ceva special

Ori de cate ori vei fi pusa la incercare,nu uita : Capul sus si zambeste incontinuare

Chiar daca esti suparat , zambeste...nu se stie niciodata cine s'ar putea indragostii de zambetul tau

Azi sunt jos n'are nimic

Stiu ca maine ma ridic

Si oricat ar fii de greu

O sa ajung unde vreau eu

Si ce usor e sa zambesti cand ai incredere in ceea ce esti

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta , dar cand pleci sa ti se simta lipsa

Frumusetea se afla in sufletul celui care admira

When I look at your picture I just want to turn off the monitor. No, I changed my mind, I just want to remove the PC from the mains!
Cand ma uit la poza ta imi vine sa sting monitorul. Ba nu, m-am razgandit, imi vine sa scot pc din priza !

I do not feel you bitch, is to hard to understand?
Nu am chef de tine tarfo, e chiar asa de greu de priceput?

You're so full of yourself like grass on a football field. I do not mean to land in Romania as there breeze beats.
Esti la fel de plina de tine cum e iarba pe-un teren de fotbal. Nu ma refer la terenurile din Romania ca acolo bate vantul.

Hey girl, nothing of the brain if you do not know how to use it!
Hei fato,degeaba ai creier daca nu stii cum sa ti-l folosesti!

Bucura-te de viata. Mort o sa fii mult timp.

Poate am aere in cap.asta e problema mea.nu poti sa ma suporiti.asta e problema ta.nu ma cunosti, nu comenta.ai grija de viata ta.nu de a mea!

Mofturi,fite si talent asta-i stilul meu recent .

M-am născut sa fac fitze,nu să le suport.

Cata inteligenta cata clasa si ce ochi frumosi dar am vorbit destul despre mine nu-mi spui ceva si despre tine?

Orice fata e frumoasa... daca stii sa o privesti!

Imbracat in zambet , aproape orice om e fals!

Adevaru costa scump , si tu nu ti-l permiti.

Sa ma urasca,dar sa se teama de mine.

Grabeste`te incet daca vrei sa intarzii la timp.

Am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!

Eu cred in mine chiar daca altii nu cred.

Intre noi era chimie,acum e matematica,imi faci numai probleme!

Dragostea-i ca focul...treb' s-mai pui un batz... !

Timpul este ceva pe care omul incearca mereu sa il omoare, dar care sfarseste prin a-l omori pe om.

Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte.

Incerc intai de toate pe mine sa ma iert.Incetez sa mai caut ce credeam ca e perfect.Si dintre atatea amintiri o sa aleg ce e frumos, o sa-ncerc macar o data sa nu vad totul pe dos!

Oricat de frumos ar fii un baiat Exista o fata' deja plictisita de el!

Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi.

.IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul

Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul !

Iubirea este sa dai ocazia cuiva sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face.

Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi

Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa.E fruomoasa pentru ca o iubesti tu!

Se spune ca e un barbat adevarat cel care are multe femei. Dar cat de barbat trebuie sa fii ca sa-i fi fidel doar unei femei?

Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge.

Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur.

Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta "

fara Lycra si solar,asta e bronzul natural,Si special pentru tine,DA TU,cea care te uiti la mine ,Sunt mUlt MaI BuNA sI MUlT maI FrUmOaSa cA TINe

Eu nU asculT dEstInuL.lA viSe nU cEdeZ.nu`mI pOaTe spUnE nimEnI cE calE sA urmEz!

Am tupeu Mam nascut In ciuda TA Stiu K nu ma Poty Suporta.Merg incet inspir TAL3NT.si STRIG TAREE! in gura MAare copia nu are valoare:X:X""

4."Indiferentza doare cel mai tare,nu trebuie sa spui nimic doar sa tratezi persoanele kre ti-au gresit cu indiferentza si le dobori treptat

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa`ti arat cum sunt defapt .;x ]?

:X" d¦ Te Iůßëśč ¦d ":X

"A fost ca o poveste,eram copii,eram noi toti,a fost dar nu mai este...

• mi-as dori sa mai fiu fetitsa mika • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

Nu ma crezi in stare ?Nici o problema ,nu ma cred nici eu !d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

i daca sunt fitzoasa nu cad repede in plasa , asa imi plke mie sa iti fac in ciuda tzie :

Am nevOie de cineva da' nu 'am nevOie de Oricine...eO am nevOie dOar de cei kre au nevOie de mine!:X"

Zambetul e cea mai frumoasa arma,atat pentru prieteni cat si pentru dusmani!"

Nimic nu doare mai tare decat un lucru inteles prea tarziu...

O sa iubesc ce-mi place . O sa uit ceea ce ma doare . Nu o sa iert ceea ce mi se greseste. O sa fiu buna cu cine merita! . Si rea cu cine trebuie!

Daca nu ai PIERDUT nimic, fii FERICIT
Daca ai pierdut putin, fii FERICIT ca nu mai ai PIERDUT mult,
Daca ai PIERDUT mult, fii FERICIT ca nu ai PIERDUT totul,
Daca ai PIERDUT totul, fii FERICIT ca nu mai ai ce pierde

Unii nu ma plac si-mi spun ca sunt nesuferita,tocmai din acest motiv in fata lor par increzuta.Eu sunt independenta,imi place tot ce fac,Traiesc clipa la maxim,totu-mi e pe plac.

Am invatat ca oricat mi'ar pasa mie .altora nu le pasa

Pe vorbe dau doi bani. SunT mandra ca am dujmani Ele's multe si eu una Nu m'a doborat nici una

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca, dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

In viata trebuie sa fi sigur pe tine,sa nu ai incredere in nimeni,ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca. Gandeste`te si fi sigur pe puterile tale ,nu a altora.

:X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor.Stau s-o comenteze pe-a mea,dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vulture.

Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste

°• Moartea nu e trista. Trist este faptul ca multi oameni nu traiesc cu adevarat.•°

Vorbeste'ma pe la spate.Voi fi plina de fericire.Critica ta ma ajuta sa'mi indeplinesc visele.Invidia ta imi hraneste orgoliul.

Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele![il ador]

Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale

Chiar daca unii nu ne lasa sa traim.privim inainte si ironic le zambim .>:

| SecretAgentLyla a răspuns:

Cine se trezeste de dimineata…caska toata ziua!
Cine rade la urma…inseamna ca nu s-a prins de gluma"
Cel mai haios status al meu a fost :" Je m-en fiche….p`acoperish"
Ma numesc cum ma numesc si ma cheama cum ma kheama!
Majoritatea oamenilor sunt de acord cu cel care-si tine gura!
Daca nu reusesti din prima, adio sarituri cu parasutaaaaaa...
Daca prostia ar fi amendata tu ai lua amenda la fiecare colt de strada…
Daca toate masinile vin spre tine… esti pe banda gresitta!
Am citit ca sexul dauneaza si? m-am lasat de? citit!
Daca Curvele Si Jmekheri Ar Fi Fosforescenti... Campulung Moldovenesc Ar Fi Las Vegas
Opriti planeta... vreau sa kobor...
Daca esti invizibil, poarta-te ca atare!
Daca femeia ar fi buna, si Dumnezeu ar avea una.
Ma cheama Bogdan, dar prietenii imi spun BA!
Ma culc la ora 22:00, ma trezesc la ora 6:00, nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu`mi inshel prietena … dar si cand o sa ies din pushcarie...hmmmm
Ma joc cu o grenada…psst… mi-a cazut cuiul pe jos…
Am un cap perfect patrat!
Angajez CLOWN. Rog seriozitate!
Femeilor le plac barbatii tacuti pentru ca au impresia ca le asculta. (Marcel Achard)
Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti intreaga lume. (G. J. G. Marquez)
Pentru fiecare saizeci de secunde in care stai suparat, pierzi un minut din viata pe care nimeni nu ti-l poate da inapoi.(Anonim)
De la sublim la ridicol nu este decat un pas (Napoleon)
Femeia e o fiinta slaba, victima a fiziologiei ei, orientabila dupa barbat, care trebuie s-o ocroteasca si sa-i împrumute personalitatea lui. George Calinescu (Enigma Otiliei)
Deoarece ai ochii deschisi crezi ca vezi? (Gothe)
Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita cum ii cheama. - John F. Kennedy
Sexul si golful sunt cele doua lucruri de care te poti bucura, chiar daca nu te pricepi la ele. (Kevin Costner)
Casnicia este o poveste de dragoste în care eroina moare în primul capitol. - Cecilia Egan7. Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger. ( Victor Hugo )
Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut asa de mult sa planga si nu au putut" (Lucian Blaga)
Intamplator, oricine poate iubi. ( F. M. Dostoievski )
Fericirea depinde de noi. (Aristotel)
Componentele fundamentale ale fericirii sunt: sa faci ceva, sa iubesti pe cineva si sa speri la ceva. (Allan K. Chalmers)
Fii fericit cat traiesti pentru ca mort o sa fii mult timp. (Proverb scotian)
Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor para fi adormite in armonia raiului. (William Shakespeare)
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
Nu am dat gres. Pur si simplu am descoperit 10, 000 de idei care nu functioneaza. (Thomas Eddison)
Moartea e o ipoteza pina in momentul cind omul se pomeneste in b