| BrAmBuReL43 a întrebat:

cum fac sa imi creasca unghiile mai repede acum mi le-am taiat din carne si ma dur buricile degetelor dar le-am taiat deoarece erau ciuntite de dintii! deci cum sa imi creasca mai repede sa ma spal mai mult pe maini help you fundita

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună!
Ca să-ţi crească mai repede ai putea să le ţii în zeamă de lămâie 10 minute în fiecare zi. Ce ai mai putea încerca ar fi să baţi uşor cu unghia în masă,să scrii la calculator sau să cânţi la pian(acest lucru stimulează circulaţia sangvină.
Ai mare grijă cum te comporţi cu unghiile tale. Ele nu sunt un instrument de desfăcut pachete sau de scărpinat,sunt numai de aspect. Fi atentă cum apuci obiectele(trebuie să te foloseşti doar de buricele degetelor).
Să te speli mai mult pe mâini nu îţi recomand deoarece astfel unghiile tale vor devenii moi şi se vor rupe foarte uşor. Evită mai ales apa caldă!
Forma unghiilor ar trebui să fie trapez: adică vârful pilit pătrat, iar marginile tăiate. Această formă va alungi optic unghiile. Dar ca să le dai formă unghiilor ar trebui să aibă măcar un milimetru( fiind vară, unghiile tale vor avea lungimea asta în maxim 2 săptămâni).
Unghiile cresc până la 3 milimetri pe lună, aşa că nu te aştepta la mai mult. Oricum...perioada necesară ca unghiile tale să arate... oarecum este de 2 săptămâni. Ştiu asta din proprie experienţă. De fiecare dată când mi se rupe o unghie(nu se întâmplă foarte des, dar.se mai întâmplă sad ), durează 2 săptămâni să mă obişnuiesc iar(căci au crescut puţin)
Succes! PaPa!

1 răspuns:
| pkr09 a răspuns:

Vezi ca este la orice farmacie "eurovita pentru par si unghii " e foarte bunwinking