| Nykolee29 a întrebat:

Hey TPU,doresc sa știu, cum îmi pot da seama dacă cineva ma place? Mai exact un prieten cu care vorbesc destul de des. Nu e faza ca l plac sau ceva ???? dar sa știu asa din timp cum sa reacționez.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa stii, decat daca-l intrebi direct sau iti spune el.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa cum îți dai seama de orice. Auz, văz, etc.

| ionur a răspuns:

Ai 16 ani nu? Pai eu zic sa ai grija și sa fi fata deșteaptă și sa deschizi ochi adică nu știu cum să-ți explic clar sau mai în detaliat da îți trebuie un ochi format adică ceva sate facă să-ți dai seama dacă acel om chiar te place cu adevărat ceva sa simți ști ce zic nu? Acel ceva care nu-l poți explica nici în cuvinte da nici în vorbe și nici în scris nu-i de ajuns o privire nici un sărut sau ținu de mana este ceva acolo care te face sa trăiești cu adevărat când o vezi sau îl vezi adică este o nebunie mare ce spun știu da așa este adică te of de a-și putea să-ți explic mai bine e ceva înțelegi ce zic eu? Măcar puțin? E ceva ceva ce of tu simți ceva?

| Nykolee29 explică (pentru ionur):

Da,am înțeles ce voiai sa spui și ok,bine,îl plac,am sentimente pentru el, și nu știu ce sa fac mai departe, în trecut tot am fost rănită și nu vreau sa se întâmple la fel, adică, mi e frica și nu știu.Nu știu cum sa acționez. Mai bine aștept sa ne cunoaștem mai bine si după.

| ionur a răspuns (pentru Nykolee29):

Bine.