| panda002 a întrebat:

Hey TPU!
Eu am obsesia de am roade unghiile!
Cum pot scapa de aceasta obsesie ingrozitore?
Astept raspunsuri cat mai rapide!
Multumesc!
Dau FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Pisicutaaaa a răspuns:

Fundita nu o dai?

6 răspunsuri:
| 6DuckMeJesus a răspuns:

Pune parfum pe ele laughing

| Pisicutaaaa a răspuns:

WoW! Si eu aveam aceeasi problema. In urma cu 4 luni aratau parca mi le-au ros soareci nu eu, si acum sunt mult mai frumoase mari si tari, nu se exfoliaza. Oricum pana sa ajunga ca acum am avut mult de lucru. Si hai sa-ti spun cum am facut: Mam interesat pe la prietenele mele ce solutie pot folosi sa imi creasca mai repede unghiile, acea solutie fiind uleuil de ricin ( un flacon de 30 de ml costa in jur de 4 lei si il gasesti in orice farmacie). A durat o saptamana, 2, 3 si chiar sau vazut rezultatele. Eram atat de mandra ca aveam unghiile mai mari. Dar sad din pacate aparuse problema exfolierii si ruperea foarte repede a unghiilor. Mam interesat pe net ce as putea sa folosesc si am gasit solutia aceasta fiind farmec lotiune pentru tratarea unghiilor cu vitamina b5. La mine a facut minuni; x dar sa ai grija cum o folosesti. prima saptamana te dai in fiecare zi dar nu si pe cuticule ( le protejezi cu crema) Iar dupa aceea le dai de 2-3 ori pe saptamana. In legatura cu rosul unghiilor abtine-te. Eu am reusit, pentru ca chiar imi doream unghii mari si frumoase.
Sper sa ti-am fost de ajutor!; x Bafta unghiilor tale.

| panda002 explică (pentru Pisicutaaaa):

Multumesc:*

| Pisicutaaaa a răspuns (pentru panda002):

Fundita nu o dai?

| DieHexe a răspuns:

Dimineata si seara da cu lamaie pe ele :d

| Eliza4u a răspuns:

Buna, se gaseste la farmacie un lac de unghii transparent care e pentru asa ceva. Are un gust foarte amarui asa ca dupa vreo 2 ori nu iti vei mai roade unghiile. Am niste prieteni care dupa o saptamana au scapat de aceasta problema si nu costa mult.

| Hyplink a răspuns:

Incearca sa ke bagi in otet...sau da-le cu piper..sau cauta alt tic..cand iti vine sa rozi o unghie nu stiu.da-ti cu palma peste mana..sau altceva.